MAGDALENA BOCZARSKA Jest we mnie łobuz

MAGDALENA BOCZARSKA Jest we mnie łobuz Zdjęcia: ons.pl, materiały prasowe

Polska zachwyciła się jej nagimi zdjęciami z billboardów reklamujących film „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. Sama aktorka od razu podkreśla, że to element kreacji i że nie rozbiera się z byle powodu. Nam opowiada o burzliwym dojrzewaniu, dyplomie z krav magi i krwiożerczych pijawkach, z którymi walczyła na Madagaskarze.

GALA: Grasz w „Idealnym facecie...” delikatną blondynkę, która wciela się w twardą instruktorkę krav magi, byłą żołnierkę z Iraku i do tego biseksualistkę. Jak zareagowałaś na propozycję zagrania tej roli?

MAGDALENA BOCZARSKA: Z radością, zwłaszcza że Andrzej Saramonowicz napisał ją specjalnie dla mnie, tak jak wcześniej pisał na miarę dla Roberta Więckiewicza, Tomka Karolaka czy Izy Kuny. Wszyscy dobrze na tym wyszli. Mam nadzieję, że ze mną będzie podobnie. Najważniejsze jednak, że Luna to jedna z tych postaci, których granie pozwala zmierzyć się z sobą samym, a pozostając sobą, stać się jednocześnie kimś innym. Przeistaczanie – to najbardziej lubię w aktorstwie. Natomiast delikatność Luny, o której wspomniałaś, to tylko zewnętrzna powłoka. W jej wnętrzu siedzi łobuz. Tak jak we mnie.

GALA: W jaki sposób ten łobuz objawia się w tobie?

MAGDALENA BOCZARSKA: Niedawno na Madagaskarze płynęliśmy rzeką przez dwa dni. W pewnym momencie łódka zaklinowała się między korzeniami drzew. Za nic nie dało się jej ruszyć. Nasi przewodnicy uwijali się w mulistej, brązowej jak kawa wodzie, ale nie byli w stanie nic zrobić. Więc zlazłam do nich, choć zanurzanie nóg w mętną toń i uczucie zapadania się w gęstym mule pełnym jakiegoś cholerstwa nie należy do przyjemności. W końcu udało nam się łódkę przepchnąć. Kiedy z powrotem wciągnęłam się na pokład, do nóg miałam podoczepiane tłuste pijawki. Moja przyjaciółka o mało nie zemdlała z wrażenia. Ja też, prawdę mówiąc, ale powtarzałam sobie, że to przecież zdrowe.

GALA: Krav maga to izraelska sztuka walki. Znałaś ją wcześniej?

MAGDALENA BOCZARSKA: Nie. Do filmu uczyłam się jej pod okiem zawodowych trenerów. Przez trzy i pół miesiąca cztery razy w tygodniu po półtorej godziny. Przeczołgali mnie naprawdę nieźle. Na zakończenie dostałam dyplom z Izraela.

GALA: Nie boisz się już samotnych powrotów w nocy do domu?

MAGDALENA BOCZARSKA: A kto powiedział, że ja samotnie wracam do domu?! Poza tym treningi są dla mnie ważne nie tyle ze względu na umiejętność obronienia się w przypadku agresji, ale dlatego że lepiej się po nich czuję. Kiedy jestem w formie, wszystkiego mi się chce, nic mnie nie męczy i najzwyczajniej w świecie jest mi ze sobą dobrze.

GALA: To może teraz z taką kondycją weźmiesz udział w którymś z telewizyjnych show, np. „Gwiazdy tańczą na lodzie” albo „Taniec z gwiazdami”?

MAGDALENA BOCZARSKA: Gdybym chciała występować w takich programach, zostałabym tancerką, a nie aktorką.

GALA: A kiedy postanowiłaś nią zostać?

MAGDALENA BOCZARSKA: Wybór drogi życiowej najczęściej jest procesem. I tak było w moim przypadku. Choć z pewnością na moją decyzję wpłynęło to, że ojciec jest muzykiem. Artystyczna atmosfera mojego domu, w której dorastałam jako dziecko, powodowała, że zawsze byłam pierwsza do wchodzenia na krzesełko i występowania przed „publicznością”. Mam do tej pory mnóstwo kaset z takimi nagraniami. Naturalną koleją losu wybrałam liceum o profilu artystyczno- teatralnym. A potem krakowską akademię teatralną.

GALA: Dzieci muzyków często jeżdżą z nimi na koncerty. A ty co najlepiej zapamiętałaś z koncertów ojca w Piwnicy pod Jaszczurami?

MAGDALENA BOCZARSKA: To były lata osiemdziesiąte, z jednej strony smutne, a z drugiej rockandrollowe. Mój ojciec był duszą towarzystwa, w pewnym momencie na tyle jednak niesforną, że rodzice przestali się rozumieć. Rozwiedli się, a ja w wieku 16 lat zamieszkałam sama. Mam jednak z obojgiem dobry kontakt, z mamą bardzo się przyjaźnię.

GALA: Jak wyglądało twoje życie po wyprowadzeniu się z domu?

MAGDALENA BOCZARSKA: Niewiele się zmieniło, prawdę mówiąc. Chodziłam do szkoły, odrabiałam lekcje, spotykałam się z przyjaciółmi. Jak wszyscy. Tyle tylko że musiałam sobie sama prać. Myślę, że najbardziej zyskali na tym moi znajomi, bo byłam jedyną 16-latką z permanentnie wolną chatą. Tak więc w moim mieszkaniu organizowano nieustannie jakieś imprezy. Najśmieszniejsze, że w niektórych nawet nie uczestniczyłam, bo szłam spać do któregoś z rodziców. Pewnego dnia, to było naprawdę zabawne, przyszłam do domu, żeby się przebrać w nowe rzeczy, a tam się już bawił „kolejny garnitur” imprezowiczów, z których nie znałam nikogo. Nie mieli pojęcia, że to moje mieszkanie. Myśleli, że jestem kolejnym gościem. Piękne czasy!

GALA: Masz rodzeństwo?

MAGDALENA BOCZARSKA: Nie. Są chwile, kiedy tego żałuję.

GALA: Czujesz się samotna?

MAGDALENA BOCZARSKA: Lubię być sama i nigdy nie czuję się samotna. Samotność to stan umysłu, poczucie wyobcowania wbrew własnej woli. A ja jestem otoczona przez ludzi, których kocham i którzy mnie kochają. Tęsknota za rodzeństwem nie wynika z samotności, ale z pragnienia więzi, która z definicji nie może ulec rozwiązaniu. Chociaż właściwie mam siostrę. Starszą. To wprawdzie moja najbliższa przyjaciółka, ale wszyscy traktują nas jak rodzeństwo…

GALA: Ale kiedyś przyjaźniłaś się wyłącznie z mężczyznami…

Polecamy
Komentarze