MAŁGORZATA SOCHA Ciałą się nie wstydzę

Trudno jej uwierzyć, że jest już mężatką. Dopiero teraz, na przełomie roku, znaleźli z Krzysztofem czas, by wyjechać w wymarzoną podróż poślubną do Kenii. Wszystko przez granie w telewizji. Także z powodu seriali polska Emmanuelle Seigner musiała podjąć jedną z najtrudniejszych życiowych decyzji.

GALA: Wiesz, Małgosiu, współczuję ci.

MAŁGORZATA SOCHA: A to dlaczego?!

GALA: To musi być smutne brać ślub po cichu i prosto z wesela jechać na plan filmowy. I nie byłaś w podróży poślubnej.

MAŁGORZATA SOCHA: Czy ja wyglądam na osobę smutną lub nieszczęśliwą? A jeśli chodzi o podróż poślubną, to wreszcie po tylu miesiącach pracy udało nam się wymknąć na upragnione wakacje do Kenii. To taka spóźniona podróż poślubna.

GALA: Dlaczego wzięłaś cichy ślub?

MAŁGORZATA SOCHA: Nie chciałam robić z tego szopki. Mam takie wrażenie, że im głośniejsze wesele, tym cichszy rozwód. Może coś przez to straciłam, ale zrobiłam to świadomie. Jestem aktorką i nie chcę być uważana za „celebrytkę”. Nie chciałam, żeby ktoś mi później zarzucił, że ślub był pretekstem, aby pokazać się w mediach. Postanowiłam przeżyć ten wyjątkowy dzień w gronie najbliższych.

GALA: Do której godziny tańczyłaś na swoim weselu?

MAŁGORZATA SOCHA: Do 8 rano. Wszyscy mówią, że to była impreza życia.

GALA: A dlaczego na twoim palcu nie widzę obrączki?

MAŁGORZATA SOCHA: Bawią mnie takie pytania. Obecnie gram w serialach, w których żadna z moich postaci nie jest mężatką. Nie chcę kusić losu. Jestem praktyczna i nie lubię wydawać pieniędzy dwa razy na tę samą rzecz.

GALA: Twój mąż też zdjął obrączkę?

MAŁGORZATA SOCHA: Oczywiście. Jak ja nie noszę, to on także nie. Przecież tu nie chodzi o ten jeden czy dwa gramy złota, tylko o miłość między ludźmi...

GALA: Dlaczego tak westchnęłaś? Miłość jest trudna?

MAŁGORZATA SOCHA: Miłość jest czymś pięknym, fantastycznym. Cudownie, że dwoje ludzi może się spotkać i kochać. Ale jako mężatka mogę powiedzieć, że jeśli ma być fantastycznie, to nie wystarczy, żeby dwoje ludzi się kochało. Miłość to również odpowiedzialność, wyrozumiałość. Umiejętność pójścia na kompromis. Z Krzysztofem znamy się 12 lat.

GALA: Miałaś 16 lat, jak się poznaliście!

MAŁGORZATA SOCHA: Tak, więc prokurator już mnie nie obejmował.

GALA: Po tylu latach bycia z jedną osobą nie wkrada się w wasz związek nuda?

MAŁGORZATA SOCHA: Nie. Mój mąż zapewnia mi mnóstwo atrakcji! Na przykład co wieczór robi mi striptiz.

GALA: Krzysztof poznał cię jako podlotka, teraz jesteś kobietą...

MAŁGORZATA SOCHA: To była wakacyjna miłość. Pochodziliśmy z innych miast, więc dzieliły nas kilometry. Każde miało zupełnie inny pomysł na życie. Mimo wszystko kontaktowaliśmy się ze sobą, wisząc codziennie na telefonie albo pisząc maile.

GALA: Wasze początki były trochę jak z telenoweli. Krzysiek był ratownikiem na nadmorskim kąpielisku...

MAŁGORZATA SOCHA: Jestem estetką, a on był najprzystojniejszym chłopakiem w promieniu paruset kilometrów. Nasze uczucie wybuchło, gdy skończyłam szkołę teatralną. Krzyśkowi zawsze podobało się, że mam wolny zawód. On też jest takim wolnym duchem, marzycielem. I świetnie, bo dzięki temu wiele rzeczy osiąga. Jest niesamowity, bo dziś te jego marzenia się spełniają.

GALA: A ty jesteś praktyczna do bólu i nie masz w sobie romantyzmu?

MAŁGORZATA SOCHA: Myślę, że jestem praktyczna. Nawet wybierając sukienkę, kierowałam się terminem wykonania. Odebrała ją moja druhna. Przymierzyłam ją dopiero o 12 w nocy przed ślubem. Wszyscy się denerwowali oprócz mnie. Może więc jestem i praktyczna, i romantyczna?

GALA: Po co ci właściwie małżeństwo? Po co mąż?

MAŁGORZATA SOCHA: Rzeczywiście, jak się temu tak dobrze przyjrzeć, to mąż nie jest mi potrzebny. Jestem samowystarczalną, niezależną kobietą. Ale gdzieś w głębi duszy jestem tradycjonalistką. Czuję się bezpieczniejsza w małżeństwie. Wyszłam za mąż, bo tego chciałam. Pragnęłam mieć rodzinę i dom. Może to banalne i niemodne podejście?

GALA: Taki masz wzorzec rodziny?

MAŁGORZATA SOCHA: Pochodzę ze szczęśliwej, pełnej rodziny. W szkole teatralnej miałam nawet z tego powodu kompleksy, ponieważ wszyscy byli tacy „skomplikowani”. Myślałam: „Oni już tyle przeżyli”. A ja byłam taka czysta, jasna, radosna, ze szczęśliwego domu. I na dodatek z Warszawy. Mój zawód jest nieustabilizowany i staram się, aby moje życie było na tyle klarowne, żebym się nie pogubiła. Pracuję na emocjach, moje ciało jest takim laboratorium, gdzie przelewają się te wszystkie próbki, i jest to czasami rzeczywiście trudne. Dlatego zdałam sobie sprawę, jak ważne jest, by mój świat był w miarę poukładany i prosty. Żebym wiedziała, kim jestem, gdzie wracam, gdzie jest mój dom.

GALA: Dlaczego wzięłaś ślub kościelny?

MAŁGORZATA SOCHA: Jestem katoliczką, więc było dla mnie ważne powiedzieć sakramentalne „tak” w kościele w obecności naszych rodziców. Nawet mi nie przyszło do głowy wyjeżdżać gdzieś na egzotyczną wyspę. Zależało mi na tym, żeby założyć białą sukienkę i raz w życiu być panną młodą. Wiedziałam, że chcę to zrobić i dla siebie, i dla rodziców, którzy nas ukształtowali. W końcu oddają swoją córkę obcemu mężczyźnie, który ma się stać ich synem, a dla mnie kimś najważniejszym w życiu.

GALA: Mówisz „mamo” do teściowej?

MAŁGORZATA SOCHA: Jeszcze nie umiem, to jest trudne. Dajemy sobie czas. A do męża nie mówię „mąż”, tylko „muż”.

GALA: Przeszliście nauki przedmałżeńskie? Czy na to też nie miałaś czasu?

MAŁGORZATA SOCHA: Udało się eksternistycznie. Ksiądz był tak łaskaw, że kazał nam jedynie jechać na obóz dla młodych małżeństw. To będzie przeżycie.

GALA: Czujesz, że coś się w tobie zmieniło po tym ślubie?

Polecamy
Komentarze