MONIKA RICHARDSON Mężczyzna jest jak pudełko czekoladek

Monika mówi: „dość!”. Dość grzecznej dziewczynki i chłodnej pani redaktor. Dość sztywnych gorsetów i nieśmiałych mężczyzn. Tylko w GALI Monika Richardson ujawnia swoją prawdziwą, zmysłową naturę.

GALA: Który ze zmysłów masz najbardziej rozwinięty?

MONIKA RICHARDSON: Wzrok. Wszystko widzę, czytam od razu z twarzy. Wystarczy, że popatrzę komuś w oczy i już wiem.

GALA: W oczach Krzysztofa Hulboja, twojego partnera z „Tańca z gwiazdami”, zobaczyłaś...?

MONIKA RICHARDSON: Opiekę. Możliwość zaufania. Obietnicę, że mnie nie zawiedzie, nie podstawi mi nogi. Sam będzie wisiał na jednej nodze, ale mnie nie puści. Zobaczyłam rodzaj energii, w którą wchodzisz i już czujesz się jak pod namiotem. Jest bardzo cienka granica pomiędzy ambicją własną, która cię zżera – muszę, bo się uduszę, a faktem, że w tym meczu gracie razem do jednej bramki. Chociaż wczoraj popłakałam się na treningu i miałam strasznego doła.

GALA: Dlaczego?

MONIKA RICHARDSON: Z bezsilności wobec mojego ciała, z niemocy. Znowu coś mi się nie udało. To fatum. Wystarczy, że pomyślę: skiepścisz to, i to kiepszczę. Mam jakąś słabość i nie udaje mi się z nią wygrać. Rosłam w przekonaniu, że wiek, dojrzałość dodają mądrości, ale nie dodają. Dalej jestem taka głupia, jak byłam, w zachowaniu, w kontaktach międzyludzkich.

GALA: Taniec miał być terapią?

MONIKA RICHARDSON: Mam wizerunek chłodnej pani redaktor. Mężczyźni na mój widok wbijają wzrok w ziemię i zaczynają się jąkać. Ja tak nie chcę. Mam 37 lat i nadal jestem dziewczynką. Nie znoszę, kiedy zakłada mi się sztywny gorset. Chcę się odbrązowić, dlatego nie przejmuję się, gdy zdarza mi się popłakać, skopać Krzysia albo się wściec. Chcę się dogrzebać do siebie, do tego, jaka jestem.

GALA: Jamie przyszedł na trening, bo przeczytał w brytyjskiej prasie, że 30 proc. małżeństw po takim programie się rozpada.

MONIKA RICHARDSON: Poprosiłam go o to, ale nie sądziłam, że przyjdzie naprawdę. Jamie uważa, że nie powinnam tańczyć. Śmieje się, że jestem w tańcu niebezpieczna, bo rzucam kończynami. Przyszedł, zobaczył, jak tańczymy walca, i popatrzył na mnie: „Hmm, nie wiedziałem, że umiesz tak tańczyć!”. W podtekście – szkoda, że nie ze mną. Pogadał z Krzysztofem i trochę się odprężył, ale mam wrażenie, że lekki niepokój mu został.

GALA: To dobrze?

MONIKA RICHARDSON: Tak. Dla mnie „Taniec z gwiazdami” jest jak praca. W pracy przygotowuję się do wywiadu, myślę o tym człowieku, potem siadam naprzeciwko niego i rozmawiam. Przeżywam to co on, myślę tak jak on. Teraz tak jest z Krzysztofem. Równie dobrze mógłby być gejem, niczego by to nie zmieniło. Codziennie dotykamy się, oddychamy do siebie, patrzymy sobie w oczy. Krzyś jest mi teraz najbliższym człowiekiem, bo spędzam z nim więcej czasu niż z własnym mężem. Łatwiej o sukces, jeśli między partnerami jest jakieś napięcie. To pomaga, choć jestem pewna, że źle dawkowane może również przeszkadzać. Dziewczyna Krzysia tańczy w tym programie z innym partnerem. Oboje znają reguły tej gry.

GALA: Czyli znowu wyszło, że w życiu zmysły są ważne.

MONIKA RICHARDSON: Wzrok jest dominujący... Ale zapach też jest ważny.

GALA: Jak pachnie twój maż?

MONIKA RICHARDSON: Świeżo, czystością... Nie jest to szczególnie seksowny zapach, ale Jamie wziął mnie na oczy. Ma niesamowite spojrzenie i w tym tkwi pewne niebezpieczeństwo. Nie jest harcerzem, nie ma figury 16-latka, jest po wypadku, ma zgruchotaną miednicę, więc nie ma w nim poezji, kiedy tańczy albo chodzi. Dla mnie to nie ma znaczenia i nigdy nie miało, więc istnieje ryzyko, że Jamie roztyje się strasznie, a ja nawet tego nie zauważę, bo najważniejsze są jego oczy. Patrzę w nie i wiem, kiedy jest zmęczony, kiedy potrzebuje się przytulić, kiedy jest zły, kiedy mnie pragnie.

GALA: Co ci powiedziały te oczy dziesięć lat temu?

MONIKA RICHARDSON: To samo co dzisiaj rano.

GALA: Czyli?

MONIKA RICHARDSON: Ciągle widzę w jego oczach zachwyt. Myślę, że my właśnie dlatego jesteśmy ze sobą tak mocno związani, że on jest po prostu mną zachwycony non stop, a mnie właśnie tego było w życiu potrzeba. Żeby ktoś codziennie robił: „Wow, jesteś the best, dzisiaj rano jesteś jeszcze piękniejsza niż wczoraj, jesteś najcudowniejszą kobietą, jaką w życiu spotkałem”. I ja mu wierzę, wiem, że on nie kłamie. Nie mam pojęcia, skąd tacy ludzie się biorą, nigdy nie spotkałam drugiego takiego mężczyzny.

GALA: To skąd te plotki o waszym rozwodzie?

MONIKA RICHARDSON: Niektórzy ludzie nie lubią, jak jest dobrze, jak się układa. Kiedy mówisz: „Jestem szczęśliwa”, im zapala się czerwone światło: „Halo, dlaczego ona mówi tak dobrze o swoim życiu?!”. Pewna pani redaktor głośno powiedziała: „Ja wiem, co naprawdę dzieje się w małżeństwie Malcolmów. Oni się rozwodzą”. I to poszło w miasto. Plotka lubi żyć swoim życiem. Nigdy niczego nie dementuję ani nie komentuję, bo to tylko powiększa problem. Pytana o rozwód, odpowiadałam: „Przepraszam, ale nie wiem, o co chodzi”. Najśmieszniejsze było to, że przez jakieś pięć miesięcy mój mąż, który z zasady nie czyta po polsku, nie był świadom, że właśnie przeżywamy straszny kryzys.

GALA: Uświadomiłaś go?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze