NICOLE KIDMAN Wreszcie spełniona

NICOLE KIDMAN Wreszcie spełniona Zdjęcia: Jonathan Alcorn/Zuma Press/Forum, Interfoto/Forum, Zuma/Forum, Bulls (2), East News

Mogłaby mieć świat u swoich stóp, ale wybrała normalne życie. Zamiast chodzić na bankiety, angażuje się w pomoc potrzebującym. Uciekła też od blichtru Hollywood. Razem z mężem Keithem Urbanem i córeczką Sunday Rose mieszkają w cichym Nashville. I są szczęśliwi.

Nagle zrobiło się bardzo cicho. Nawet fotoreporterzy przestali walczyć o lepsze miejsce i krzyczeć w kierunku podestu. Kilka minut przed rozpoczęciem konferencji na temat walki z przemocą wobec kobiet do sali w centrali Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku weszła Nicole Kidman. Tym razem nie było wrzasków rozhisteryzowanych fanów, czerwonych dywanów ani rewii mody. Po krótkiej prezentacji ambasadorka UNIFEM-u (Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Kobiet) zabrała głos.

DZIEŃ KOBIET

„Kiedy dwa lata temu przyjęłam propozycję od organizacji, wiedziałam, że to zmieni moje życie. Nie przypuszczałam jednak, że aż w takim stopniu. Cieszę się, że nasza kampania osiągnęła sukces. Do tej pory petycję przeciwko przemocy wobec kobiet podpisało ponad pięć milionów osób” – mówiła. – „Zaangażowanie w kobiece sprawy zawdzięczam matce. To ona z wielką pasją wpajała mnie i mojej siostrze, że zawsze mamy wybór. Nauczyła nas świadomości. Wyrosłam na takich wartościach, a teraz chcę je przekazać kolejnym pokoleniom”. Wypowiedź Nicole zrobiła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach konferencji. Dostała nawet owacje na stojąco. Zresztą niejedyne tego dnia. Kilka godzin później oczarowała fanów podczas nowojorskiej premiery filmu „Australia”. „Ubrana w czarno-złotą sukienkę Driesa Van Notena, wyglądała wręcz zjawiskowo” – komplementował gwiazdę redaktor portalu Redcarpet. com. „Nicole skradła show. Bez dwóch zdań. Nawet Hugh Jackman, jej filmowy partner, najseksowniejszy mężczyzna na świecie, pozostawał w cieniu” – zachwycały się bulwarówki. Wszystkie tytuły zgodnie podkreślały, że aktorka w końcu wygląda na kobietę szczęśliwą i spełnioną.

NIC NIE JEST PROSTE

Już w dzieciństwie Nicole była uważana za dziwaczkę. W wieku trzech lat każdą wolną chwilę poświęcała na lekcje baletu. Pięć lat później zaczęła chodzić na zajęcia z pantomimy, a kiedy skończyła 10, była najlepszą uczennicą w kółku dramatycznym. A to nie przysporzyło jej przyjaciół. Dzieciaki wręcz unikały wysokiego i chudego rudzielca nierozstającego się z książką. „Nie było mi łatwo. Wielokrotnie płakałam w poduszkę, ale przynajmniej miałam cel. Pasję, w którą uciekałam” – wspominała po latach. I rzeczywiście. Nicole szybko stała się gwiazdą. Najpierw w Australii, a potem w USA. Niestety, talent nie szedł u niej w parze z odpornością na stresy związane ze sławą. „Była taka krucha i delikatna. Nie tylko fizycznie. Przede wszystkim psychicznie. Na jej twarzy malowały się wszystkie emocje” – opowiadał Tom Cruise, który przekonał producentów, żeby to właśnie Nicole zagrała w filmie „Szybki jak błyskawica”. Tak właśnie zaczął się najgorętszy romans lat 90.

W CIENIU MĘŻA

To była toksyczna miłość. Aktorka robiła wszystko, żeby zadowolić Toma. Wciąż jednak coś było nie tak. Do historii przeszły opowieści ich wspólnych znajomych o poświęceniach Nicole. Przez 10 lat małżeństwa nie zakładała butów na wysokim obcasie. Za to nosił je jej mąż. Na wszystkie sposoby starał się niwelować 10-centymetrową różnicę wzrostu. „Sprawił, że czuła się przy nim jak niezdarny potwór. Ona, piękność o figurze modelki. To było straszne” – oburzały się jej przyjaciółki. Aktorka zwolniła też tempo w pracy. Wszystko było podporządkowane karierze Toma. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść. Kiedy po 10 latach małżeństwa oznajmił jej, że złożył papiery rozwodowe, Nicole wpadła w depresję. Miesiąc później poroniła. „Tak długo czekała na dziecko. I kiedy w końcu udało się jej zajść w ciążę, ten maniak ją zostawił. To niewybaczalne” – bulwersowała się Lauren Bacall, która pracowała z Nicole przy „Dogville”.

SZUKANIE SIEBIE

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze