ROBERT KOCHANEK Mój ostatni taniec

ROBERT KOCHANEK Mój ostatni taniec Zdjęcie: ons.pl

Jedne nie pozwalały mu się dotykać, inne marzyły o tym, żeby z jego pomocą schudnąć. Najdalej, bo do półfinału, doszedł z Joanną Koroniewską. Nam Robert Kochanek opowiada o swoich partnerkach z „Tańca z gwiazdami” i zdradza, dlaczego nie będzie już walczył o Kryształową Kulę.


GALA: Znowu się nie udało. Ósmą edycję zakończyłeś w piątym odcinku.

ROBERT KOCHANEK: Tak bywa. Ale daliśmy z siebie wszystko. Na parkiecie zostały już same najlepsze pary, z którymi coraz trudniej było konkurować.

GALA: Uczestniczyłeś w tym programie od początku. Kiedy zaczynałeś, była wielka adrenalina, prawdziwa walka i zabawa. A potem?

ROBERT KOCHANEK: Ciężka praca. Ale to mój wybór.

GALA: Dlaczego ciężka?

ROBERT KOCHANEK: Bo jeżeli trenujesz kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z tańcem, czyli koordynacją ruchów przy muzyce, to jest naprawdę ciężko.

GALA: Ale przecież dostawałeś pieniądze za ten cały trud?

ROBERT KOCHANEK: Owszem. Ale z punktu widzenia tancerzy są one niewspółmierne do włożonej pracy. Historie o naszych wysokich gażach w „Tańcu z gwiazdami” są wyssane z palca.

GALA: Po tylu programach na pewno masz swoje zdanie o kolejnych partnerkach. Jak było do tej pory na parkiecie?

ROBERT KOCHANEK: Bardzo różnie. Wszystkie musiałem uczyć tańca od podstaw. I nie oszukuję ani ich, ani siebie, bo wiem, że żadna z gwiazd nie nauczy się dobrze tańczyć podczas trwania programu „Taniec z gwiazdami”.

GALA: Dlaczego?

ROBERT KOCHANEK: Bo nie są tancerkami. One nauczą się pewnych schematów, słuchania muzyki, partnera i wykonywania określonych układów właśnie z tym, a nie innym partnerem. Poza tym tego, czego się nauczą na próbach, nie powtórzą już w parze z amatorem.

GALA: Na sali prób byłeś tyranem? Doprowadzałeś gwiazdy do płaczu? Do stanu, w którym miały ochotę wyjść z sali?

ROBERT KOCHANEK: Daleko mi do tyrana. Starałem się być delikatny, ale trudno obyć się na próbach bez łez. Jak partnerka nie dawała rady i rozklejała się, to przytulałem ją, głaskałem czule. Najgorszy był pierwszy tydzień, kiedy one próbowały zrozumieć, o co mi chodzi. Po tych próbach mówiły, że mają dosyć i nic więcej z siebie nie wydobędą.

GALA: Ale przed wami były jeszcze tygodnie męczarni.

ROBERT KOCHANEK: Dlatego zaczynałem łagodnie. Bałem się, że inaczej się rozpłaczą i nic nie wyjdzie z dalszej nauki.

GALA: Tańczyłeś z Anną Korcz, Joanną Koroniewską, Joanną Liszowską, Darią Widawską, Małgorzatą Sochą, walczyłeś o zwycięstwo z Iloną Felicjańską.

ROBERT KOCHANEK: Zanim opowiem, jak było, muszę powiedzieć o Ilonie. To była moja pierwsza partnerka, z którą zaczynałem treningi o ósmej rano! Ona sama wstawała o 5.30, wyprawiała dzieci do szkoły i odwoziła je na lekcje. Później była gotowa do prób. Ilona to najbardziej punktualna i wymagająca gwiazda, z jaką przyszło mi tańczyć. Wyrabiała 200 procent normy.

GALA: A jak było z poprzednimi partnerkami?

ROBERT KOCHANEK: Bardzo różnie. Rozkosznie, ciężko, słodko, a nawet krępująco...

GALA: Którejś się wstydziłeś?

ROBERT KOCHANEK: Odwrotnie. Tak było w pierwszej edycji. Z Anną Korcz nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Wtedy jeszcze nikt w Polsce nie miał pojęcia, o co chodzi w ,,Tańcu z gwiazdami”.

GALA: Anna Korcz krępowała się przy tobie tańczyć?

ROBERT KOCHANEK: Gorzej. Na początku nie pozwalała siebie dotykać. Zaczęliśmy próby i musiałem ją obejmować, przytrzymywać za pośladek czy okolice biustu. To przecież normalne w tańcu. Jej głowa wodziła za moimi dłońmi i usłyszałem: ,,Przepraszam, a co ty robisz?”.

GALA: Taniec bez dotykania jest chyba niemożliwy?

ROBERT KOCHANEK: Dlatego od razu uświadomiłem Ani, że inaczej się nie da i musi mi zaufać.

GALA: Bez tego ostatniego nie ma mowy o zgranym duecie?

ROBERT KOCHANEK: Szkoda czasu na cokolwiek, kiedy partnerzy nie mogą się porozumieć i uwierzyć sobie. Doświadczyłem tego na własnej skórze.

GALA: Z kim?

ROBERT KOCHANEK: Z Joanną Koroniewską, z którą doszedłem najdalej, bo do półfinału.

GALA: Co było nie tak?

ROBERT KOCHANEK: Nie mogliśmy się dogadać. Było ciężko. Na szczęście po pierwszym tygodniu lód stopniał.

GALA: Widzowie zapamiętali szczególnie twój duet z Joanną Liszowską.

ROBERT KOCHANEK: Joasia była i jest cudowna. Mieliśmy jednak problem z jej ówczesnym partnerem Tadeuszem Głażewskim, który nie do końca mi ufał.

GALA: Co mu przeszkadzało?

ROBERT KOCHANEK: Podejrzewał mnie, że tak układam choreografię, żeby jak najczęściej być bardzo blisko Joanny. Dopiero po długiej rozmowie udało mi się go przekonać, że nie jest tak, jak myśli.

GALA: Skoro bywa tak ciężko, może powinniście mieć wpływ na to, z kim tańczycie?

ROBERT KOCHANEK: Ale nie mamy. O tym, z kim jesteśmy w parze, dowiadujemy się w chwili, kiedy rozpoczynają się próby. Kiedy karty zostają odkryte, nie wszyscy są zadowoleni ze współpracowników.

GALA: Wszyscy, czyli kto?

ROBERT KOCHANEK: Gwiazdy oraz my, tancerze.

GALA: Edyta Herbuś zrobiła niesamowitą karierę dzięki TVN-owskiemu show. W jej ślady idzie Żora Korolyov. Ty, choć jesteś weteranem tego programu, pozostajesz w cieniu. Dlaczego ,,Taniec z gwiazdami” nie stał się dla ciebie trampoliną do kariery w show-biznesie?

ROBERT KOCHANEK: Ja również dostawałem podobne propozycje jak Edyta albo Żora. Zaproszono mnie do poprzedniej edycji „Jak oni śpiewają”. Miałem także zatańczyć w kanadyjskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. Znam jednak swoje miejsce w szeregu. Po pierwsze jestem tancerzem.

GALA: I nie chcesz robić kariery?

ROBERT KOCHANEK: Nie mówię „nie”. Ale klaunem na pewno nie zostanę.

GALA: Kto wymyśla choreografię dla każdej pary?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze