SAMUEL PALMER Szczęśliwy singiel

SAMUEL PALMER Szczęśliwy singiel Zdjęcia: Tatiana Jachyra/forum (2), Piotr Fotek/Reporter, agencja glinka

W programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” nie miał sobie równych. Choć przyznaje, że łatwo nie było: lodowe tańce śniły mu się po nocach, a trudne figury przypłacił licznymi siniakami. Przystojny absolwent Harvardu zdradza nam, dlaczego wciąż jest kawalerem i co łączy biznes z show-biznesem. Oraz to, dlaczego czasami warto być Alicją z Krainy Czarów.

GALA: Nie wstyd ci, że pokonałeś kobietę? Jak na sztandarowego dżentelmena Rzeczypospolitej to chyba niezbyt ładnie?

SAMUEL PALMER: Pokonać kobietę w dobie równouprawnienia to żaden wstyd. Powiem więcej, to zaszczyt. A tak poważnie, to jestem zdziwiony tą sytuacją. Z biznesowego i marketingowego punktu widzenia program „Gwiazdy tańczą na lodzie” powinna wygrać Agnieszka Włodarczyk.

GALA: Dlaczego?

SAMUEL PALMER: Ponieważ w show-biznesie jest znaną marką, na którą warto postawić, a produkt „Samuel Palmer” dopiero powstaje.

GALA: Przed programem potrafiłeś jeździć na łyżwach?

SAMUEL PALMER: W podstawówce jeździłem na hokejówkach. Potem wyjechałem do Ghany, a w Afryce na łyżwach się nie jeździ (śmiech). Ale mam smykałkę do sportów, więc w miarę szybko opanowałem podstawy. Sam początek, kiedy założyłem łyżwy i wszedłem na lód, został przypieczętowany sporym siniakiem. Ale godziny pracy i przejechane kilometry robią swoje. Oczywiście miałem mnóstwo upadków i kontuzji, jak każdy, ale sama jazda sprawiała mi coraz większą przyjemność i to dodawało mi skrzydeł.

GALA: Był taki moment, kiedy miałeś ochotę spakować łyżwy do plecaka i po prostu uciec z lodowiska?

SAMUEL PALMER: Nie, ale były takie figury, z których musieliśmy zrezygnować, ponieważ były za trudne. Zastępowaliśmy je innymi. Pamiętam, jak po pierwszym odcinku wróciłem do domu cały poobijany. Wykończony położyłem się spać i przyśnił mi się wtedy dziwny sen. Występowałem z moją partnerką na lodzie, który po pewnym czasie zamienił się w wielką rzekę i wypchnął nas ze studia, wciągając w jakieś ciemne miejsce. Wtedy zrozumiałem, że dopadło mnie poważne zmęczenie materiału.

GALA: To był jakiś znak?

SAMUEL PALMER: Pewnie tak. Ale bardziej klarowny był dla mnie ten, kiedy w dzień finału przyjechałem do studia, przebrałem się w kostium i zorientowałem się, że łyżwy zostawiłem w domu. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Musiałem szybko wsiąść w samochód i pędzić po nie przez pół Warszawy.

GALA: Pierwsza myśl, kiedy wygrałeś?

SAMUEL PALMER: Co dalej? Wyspać się czy iść oblewać zwycięstwo.

GALA: I co wybrałeś?

SAMUEL PALMER: Poszliśmy ze znajomymi na imprezę.

GALA: Program „Gwiazdy tańczą na lodzie” skończył się. Jaki jest bilans zysków i strat?

SAMUEL PALMER: W show-biznesie, jak w każdym biznesie, sprzedają się produkty rozpoznawalne i lubiane. Możliwość pokazywania się przez trzy miesiące w każdy piątek w telewizji pod tym względem umocniła moją pozycję na rynku. Teraz nie jestem tylko ugrzecznionym Samem z „Barw szczęścia”, ale też chłopakiem, który w czerwonym garniturze tańczy do piosenki Rolling Stonesów.

GALA: Po to kończyłeś Harvard, żeby wygłupiać się na lodzie i grać w serialu?

SAMUEL PALMER: Skończyłem Harvard, żeby być człowiekiem świadomym siebie i swojego otoczenia. Oczywiście zdobyłem tam gruntowne wykształcenie i wróciłem do Polski, by pozytywnie zmienić nasz kraj. Przez ostatnie trzy lata wykorzystywałem zdobytą na uczelni wiedzę, żeby pomagać największym firmom w Polsce w zarządzaniu biznesem. Jednak doświadczenie ze studiów na Harvardzie wykracza daleko poza aspekty nauki. Przebywanie z ludźmi z całego świata, z różnych kultur i o różnych filozofiach życiowych, otworzyło mi oczy na wiele spraw. Rozmowy przy kawie z kolegą, który przyjechał z Bagdadu i żył w Iraku podczas wojny albo który mieszkał w Pakistanie i opowiedział mi o konflikcie pakistańsko-hinduskim o Kaszmir, uważam za bezcenne. Właśnie dlatego polecam młodym ludziom studia na elitarnych, zagranicznych uczelniach. Nie dlatego, że uczył mnie profesor, który dostał Nobla.

GALA: Studenci Harvardu chodzą czasami na wagary?

SAMUEL PALMER: Wierz mi, studenci Harvardu to normalni ludzie, ambitni, to fakt, ale normalni. Mnie także zdarzyło się kilka razy nie pójść na wykłady. Ale z drugiej strony, jeżeli człowiek ma świadomość, że studiując tam, otrzymuje niepowtarzalną szansę, bardziej szanuje zajęcia. Zwłaszcza że są one naprawdę ciekawe. Chodziłem np. na kurs amerykańskiej prezydentury. Wykłady prowadził człowiek, który był doradcą Reagana. I prowadził je w taki sposób, że nie mogliśmy się doczekać kolejnych zajęć. Kiedy ktoś zaczyna: „Słuchajcie, gdy doradzałem Reaganowi, była taka i taka sytuacja...”, nikomu nie chce się spać, nawet jeżeli jest wcześnie rano w poniedziałek.

GALA: A jak imprezują studenci Harvardu?

SAMUEL PALMER: Organizowaliśmy wiele różnych imprez, od posiadówek przy winie do białego rana po bardzo formalne bale we frakach i sukniach. Na Harvardzie, oprócz księcia Jordanii, Natalie Portman i koleżanki, która miała astmę, wszyscy mieszkaliśmy w akademiku. To znacznie ułatwiało organizowanie imprez. Najbardziej jednak pamiętam taką sytuację, kiedy siedzieliśmy w nocy w stołówce i uczyliśmy się. Podeszła do nas koleżanka, która właśnie kończyła studia. Powiedziała, że coś nam pokaże. Nożem kuchennym otworzyła drzwi do akademickiej biblioteki. Następnie, jak w filmie, otworzyła wielką ścianę z książkami i wprowadziła do ciemnego korytarza. Po chwili znaleźliśmy się w starym, zakurzonym mieszkaniu, w którym kiedyś mieszkał pewien muzyk. Nawet zostawił swoją trąbkę.

GALA: A co było po studiach?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze