SEKS NA WIELKIM EKRANIE Za chwilę premiera!

SEKS NA WIELKIM EKRANIE Za chwilę premiera! Zdjęcie: ons.pl

Gdziekolwiek się pojawią, fani szaleją. Po spotkaniu z bohaterkami „Seksu w wielkim mieście” wcale im się nie dziwię. Kim Cattrall flirtuje nawet podczas wywiadu, Sarah Jessica wręcz przeciwnie. Jest szalenie powściągliwa. Cynthia Nixon zaskakuje nowojorską tolerancją, a Kristin Davis przestrzega przed zgubnym wpływem alkoholu. Po rozmowach z gwiazdami właśnie skromna „Charlotte” zaskoczyła mnie najbardziej. Wcale nie jest taka pruderyjna...

SARAH JESSICA PARKER Ma 43 lata. Jest najbardziej znaną z gwiazd „Seksu w wielkim mieście”. Sarah Jessica ma na swoim koncie takie kasowe hity jak „Zmowa pierwszych żon” czy „Miłość na zamówienie”. Po sukcesie serialu Manolo Blahnik na jej cześć nazwał model szpilek SJP. W 2005 roku stworzyła perfumy Lovely. Od ponad 10 lat jest żoną aktora Matthew Brodericka. Mają syna Jamesa (5). To było żywiołowe wejście. Sarah Jessica Parker w asyście dwóch asystentek PR wyglądała jak prezydent otoczony przez agentów ochrony. Nawet na 13-centymetrowych szpilkach od Briana Atwooda ciężko ją było dojrzeć za plecami pracownic wytwórni. Dopiero kiedy wyszły, zaczęła się uśmiechać. „Peszy mnie taka obstawa” – tłumaczyła.

GALA: Co jest najlepsze w byciu Carrie?

SARAH JESSICA PARKER: Pewnie cię zdziwię, ale wcale nie ciuchy, które nosi. Są świetne, ale to tylko produkty, kostium, który zakładam do roli. Najbardziej lubię ją za jej charakter. Ja wszystko roztrząsam, zastanawiam się godzinami, a Carrie potrafi być spontaniczna. Podoba mi się też jej relacja z przyjaciółkami. To skarb mieć takie osoby. Myślę, że dopiero one we cztery stanowią prawdziwą kobietę. Ideał.

GALA: Ucieszyłaś się, że „Seks...” wraca?

SARAH JESSICA PARKER: Kiedy zadzwonił Michael Patrick King (producent i reżyser – red.) słuchawka o mało nie wypadła mi z ręki. Powiedział tylko: „Czas się chyba spotkać?”. Był kwiecień 2006 roku. Zdarzyło mi się kilka razy zdementować plotki o powrocie na plan serialu. Ale przyznam się, że nie myślałam wcześniej, że możemy spróbować z wersją kinową.

GALA: Carrie dorosła?

SARAH JESSICA PARKER: Jest teraz spełnioną kobietą. Wydała dwie kolejne książki, które okazały się sukcesem. Chyba właśnie tak wyobrażała sobie swoje życie. W końcu sama nauczyła się radzić sobie z problemami. Wcześniej liczyła tylko na przyjaciółki. To one wyciągały ją z łóżka, kiedy miała depresję. Przyjeżdżały w środku nocy, kiedy płakała w słuchawkę. Teraz Carrie może liczyć na siebie.

GALA: A faceci? Co z Mr. Bigiem?

SARAH JESSICA PARKER: Musiała walczyć o swój związek, ale kocha i jest kochana. Żeby nie było tak kolorowo, powiem tylko, że zdarzy się coś, co sprawi, że spojrzymy na nią inaczej. Fani zauważą różnicę pomiędzy tą Carrie a tamtą sprzed kilku lat.

GALA: Też się zmieniłaś przez te lata.

SARAH JESSICA PARKER: Musiałam. Mam trochę inną sytuację niż Carrie...

GALA: Masz męża i dziecko.

SARAH JESSICA PARKER: No właśnie. Małżeństwo to sztuka kompromisów. Przyjaźń także ich wymaga, ale nie ma żadnego papierka, który to reguluje. Kiedy bierzesz ślub, zobowiązujesz się do olbrzymiej pracy nad sobą. Oczywiście wszystko zmienia się z chwilą, gdy na świecie pojawia się dziecko. Dopiero wtedy zrozumieliśmy z Matthew, co to znaczy prawdziwy kompromis. O nich nie mówi się na głos, po prostu wprowadzasz je w życie albo nie. U nas w domu wszystko zostało podporządkowane Jamesowi. Wczoraj miałam mieć wywiady, ale mój syn był strasznie chory. Wymiotował całą noc, regularnie co 40 minut. Matthew nie było wtedy w domu. W chwili kiedy siedzieliśmy nad miską, oboje brudni i zmęczeni, po raz kolejny pomyślałam: „To mój największy skarb”. Jestem cholernie dumna, że mam takiego fajnego syna, staram się być dobrą mamą. Odwołałam wszystkie spotkania i zostałam z Jamesem w domu.

GALA: Nie chciałaś zadzwonić po nianię?

SARAH JESSICA PARKER: James ma opiekunkę, ale korzystamy z niej, kiedy wyjeżdżamy do pracy poza miasto albo mamy ważne, nudne wyjście wieczorem. Nie wyobrażam sobie zostawienia go, gdy jest chory. Nie jest przesadą, gdy rodzice mówią, że dla swoich dzieci są w stanie zrobić wszystko. Ani Matthew, ani ja nie mamy problemu z wyborem priorytetów. Zawsze James jest na pierwszym miejscu.

GALA: Jako fanka na co zwróciłabyś uwagę w „Seksie...”?

SARAH JESSICA PARKER: Na przyjaźń pomiędzy głównymi bohaterkami. Zawsze mnie wzrusza więź, która je łączy. Nie wiem, pewnie są takie relacje w świecie rzeczywistym, ale nawet podglądając „Seks...”, można się wiele nauczyć. O ludziach, o stosunkach panujących pomiędzy nimi. O trudnej sztuce budowania przyjaźni. Bo nic nie dzieje się ot tak.

GALA: Masz takie przyjaciółki?

SARAH JESSICA PARKER: Mam. Mimo że chodzi nam o to samo co Carrie i dziewczynom, o wsparcie, lojalność i dyspozycyjność, kiedy dzieje się coś złego, nasze relacje wyglądają trochę inaczej. Wszystkie mamy dzieci, więc odpada siedzenie w knajpkach całymi dniami. Umawiamy się na placach zabaw, w wesołych miasteczkach.

GALA: Możesz też polegać na swojej licznej rodzinie.

SARAH JESSICA PARKER: Ludzie nie doceniają bliskich, kiedy są młodzi. To wielki błąd. Nie wyobrażam sobie, że będę sama w święta czy podczas urodzin. Mam troje rodzeństwa biologicznego i czworo ze związku mojej mamy z drugim mężem. Oprócz tego mnóstwo kuzynów, kuzynek, ciotek i wujków. Większość z nich mieszka w Nowym Jorku. Każde spotkanie rodzinne to osobna historia. Mnóstwo dzieciaków, gwar, hałas, małe złośliwości, że indyk jest źle upieczony albo ziemniaki za twarde. Za taki klimat mogłabym dać się pokroić.

GALA: W Nowym Jorku jesteś wszędzie. Na billboardach, autobusach, na wieżowcach. Jak twój syn reaguje, kiedy widzi mamę „na mieście”?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze