Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Hana Goldberg z serialu „Na dobre i na złe”, Magda z komedii sensacyjnej „Vinci”, córka generała Sikorskiego w filmie „Generał. Zamach na Gibraltarze”. Aktorka na fali! Niedawno oglądaliśmy ją w transmitowanym na żywo spektaklu Teatru Sensacji „Kobra”, a teraz w komedii „Wkręceni”. Jej bohaterka marzy o wypłynięciu na szerokie wody światowego dziennikarstwa. Marzeniem Kamilli zawsze było realizowanie się w aktorstwie. Spełnić je pozwoliła jej... miłość. To dzięki niej ma dziś dość energii, by rozwijać skrzydła.

Czytaj więcej »

KAMILLA BAAR Marzenia mają siłę sprawczą

Gwiazda serialu „Lekarze”, nominowany za tę rolę w tegorocznym plebiscycie Telekamery. Tylko „Gali” zdecydował się opowiedzieć o trudnych doświadczeniach, które ostatnio były jego udziałem. Używa poetyckich metafor, by opisać dotknięcie rzeczy ostatecznych. Doskonale rozumie Jerzego Stuhra, Nergala i... jeszcze bardziej kocha życie. Dziś już nie boi się szczerości i otwarcie wyznaje miłość żonie oraz widzom, których akceptację i sympatię niezwykle docenia. Przeczytajcie wyjątkową rozmowę z człowiekiem, który udaje już tylko na scenie.

Czytaj więcej »

SZYMON BOBROWSKI Zajrzeć w głąb duszy

Gra od lat, ale dla szerokiej publiczności zaistniała dopiero po telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. Zaskoczyła wtedy wszystkich nie tylko swoim tanecznym talentem, ale również wielkim sercem – główną nagrodę, srebrne porsche, oddała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Aktorka wybitna. W ostatnich latach stworzyła najważniejsze kobiece postacie w polskim kinie: Beatę w „Sali samobójców”, tytułową bohaterkę w „Róży” i komunistkę Wandę w „Idzie”. W znakomitym serialu „Krew z krwi” – właśnie na antenie TVP2 – gra Carmen, kobietę, która aby ratować rodzinę, przekracza granicę między dobrem a złem. Sama ocenia siebie: „Nie jestem twardzielką”. I szczerze opowiada o dwóch stronach swojej natury.

Czytaj więcej »

AGATA KULESZA Potulna nie jestem

„Na początku pracy w »Wydarzeniach« niektórzy mieli do mnie pretensje, że jestem taki poważny, smutny. A ja mówiłem, że wiem, co robię, i nie muszę pajacować ani się przymilać. Jestem od profesjonalnego przekazywania informacji. Tylko tyle i aż tyle” – mówi jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy. To on sprawił, że słupki oglądalności polsatowskich „Wydarzeń” poszybowały w górę. „Gali” opowiada, jak się to udało, oraz o tym, jak wychował swoje dzieci i czy jego żona jest feministką.

Czytaj więcej »

JAROSŁAW GUGAŁA Niedzisiejszy? Nie!

Aż trudno uwierzyć, że ta krucha blondynka tyle w życiu przeszła. Ale jak mówi, niczego nie żałuje. Bo wszystkie trudne doświadczenia są dziś jej siłą. To dlatego ludzie chcą słuchać, kiedy opowiada o drodze do samej siebie. Jej książki, w których ją opisuje, sprzedały się już w ponad milionie egzemplarzy. A ona mówi skromnie: „Ja nikomu nie mówię, jak ma żyć. Ja tylko opowiadam, jak pokonałam swoje słabości, jak zaopiekowałam się sobą”. Podróżniczka i autorka bestsellerowych książek Beata Pawlikowska w mocnym i szczerym do bólu wywiadzie tłumaczy, dlaczego karała samą siebie, czy kiedykolwiek kochała i jak stała się szczęśliwym człowiekiem.

Czytaj więcej »

BEATA PAWLIKOWSKA Żegnaj smutku!

Kiedy pewien mężczyzna zobaczył swoją przyszłą żonę w sukni ślubnej projektu Izabeli, rozpłakał się ze wzruszenia! Tak wyjątkowe są jej kreacje. „Ale nie projektuję dla wszystkich” – zastrzega od razu. I ta filozofia się sprawdza. Już dziewięć lat temu swoją kolekcją zachwyciła Paryż. Nic dziwnego. Jej suknie wyróżniają się na tle innych unikatowymi detalami, takimi jak ręcznie robione koronki czy wykuwane przez jubilera srebrne guziki. To potrafi docenić tylko prawdziwy koneser mody. Izabela szyje tak, jak pisał Czesław Miłosz – oboje wyrośli w tej samej okolicy.

Czytaj więcej »

IZABELA ŁAPIŃSKA Imperium zmysłów

Po pokonaniu ciężkiej choroby Jerzy Stuhr znów reżyseruje! Film „Obywatel” jest oparty na jego własnych przeżyciach, a w rolę pana Jerzego z czasów młodości wciela się... jego syn Maciej. To będzie komedia o ostatnich kilkudziesięciu latach historii Polski. Niektórzy twierdzą, że Stuhrowie robią polskiego „Forresta Gumpa”. „Gali” udało się dotrzeć na plan i sprawdzić, co ojca i syna porusza w tej historii. Tylko u nas w wyjątkowym wywiadzie jeden z najbardziej twórczych aktorskich duetów ostatnich lat.

Czytaj więcej »

JERZY STUHR I MACIEJ STUHR Niebezpieczną mamy zabawkę...

Jej kontrowersyjna biografia „Marzenia i tajemnice” wywołała prawdziwą burzę medialną. Ale dla wielu Polek stała się wsparciem i inspiracją. Mówią: „Danuta Wałęsa to ja”. Rok po publikacji w wyjątkowym wywiadzie dla „Gali” Danuta Wałęsa mówi, jaką cenę zapłaciła za szczerość. „Już niczego się nie boję. Wiem, że moja biografia stała się dla wielu kobiet przebudzeniem. Zaczynają rozumieć, że są niesprawiedliwie traktowane w związkach, że żyją często nie swoim życiem”. „Ta książka to odkrycie mojej mamy z zupełnie innej strony. Ja autentycznie byłam w szoku, czytając ją” – mówi jej córka Maria Wiktoria. Tylko w „Gali” wzruszająca, pełna łez i emocji, niezwykła rozmowa matki i córki – dwóch kobiet, które uczą się siebie na nowo.

Czytaj więcej »

DANUTA WAŁĘSA Z CÓRKĄ MARIĄ WIKTORIĄ Czas, w którym mogę już tylko brać

W tym roku skończyła 30 lat. To taki moment, kiedy robi się pierwszy bilans zysków i strat. U niej jest na plusie. Spełniły się jej marzenia, a nawet zdobyła więcej, niż zakładała. Jej pozycja ikony świata mody jest niezagrożona, „25 Magazine”, którego jest wydawcą, współpracuje z największymi nazwiskami w branży, a w TVN-ie przygotowuje program „Project Runway”. A miłość? „Sasha – oprócz tego, że się kochamy – daje mi w życiu dużo radości i wsparcia”. I zdradza „Gali”, że mąż już kilkakrotnie pytał ją, czy to nie jest dobry moment na dziecko. W dniu wywiadu zadał jej to pytanie po raz kolejny. „Za każdym razem godzi się, że jeszcze nie teraz” – wyjawia Anja. A kiedy? Uśmiecha się tajemniczo...

Czytaj więcej »

ANJA RUBIK Widok ze szczytu

Na łamach „Gali” pierwszy raz pokazuje światu Helenę – upragnioną córkę, której narodziny nazywa cudem. „Jak każda matka jestem tak szczęśliwa i dumna, że chciałabym wszystkim opowiedzieć o swoim maleństwie” – wyznaje. Do tej pory odmawiała innym tytułom, które jej to proponowały. Przyjęła nasze zaproszenie, bo przyświeca temu szlachetny cel. Wielka świąteczna akcja – Justyna razem z Apartem i „Galą” pomaga w ten sposób dzieciom, które na starcie nie dostały tyle miłości co Helena i jej starsi bracia.

Czytaj więcej »

JUSTYNA STECZKOWSKA Bo rodzina jest najważniejsza

Tak można by przetłumaczyć jego imię i nazwisko. Skromny – to się zgadza. Gorzki – niekoniecznie. Bo poznał przecież słodki smak sukcesu. Gwiazda polskiej gastronomii. Szef jury w telewizyjnym show „Top Chef”. W kuchni perfekcjonista i wizjoner. To on jako pierwszy i jedyny w Polsce zdobył dla swojej restauracji Atelier Amaro prestiżową gwiazdkę Michelina. Jednak to nie kuchnia jest dla niego najważniejsza pod słońcem. W naszej sesji sfotografował się ze swoją żoną Agnieszką, kobietą, dla której gotuje z miłością i która daje mu „napęd atomowy”.

Czytaj więcej »

WOJCIECH MODEST AMARO Skromny gorzki

...i sprawia mi to coraz większą przyjemność” – wyznaje najatrakcyjniejszy z aktorów młodego pokolenia. Polki pokochały go za role w „BrzydUli”, „Prosto w serce” i w „2XL”, a on cały czas zastanawia się, czy odwzajemnić tę miłość. „Nie lubię zobowiązań. Nikt chyba nie lubi. Poza tym bywam bezwzględny” – mówi. Przeczytajcie wywiad z mężczyzną, który im bardziej zarzeka się, że kłamie, tym bardziej okazuje się fascynujący, wrażliwy, i... staroświecko prawdomówny.

Czytaj więcej »

FILIP BOBEK Uwodzę i kłamię...

Kilka lat temu była pełna obaw, czy uda jej się doprowadzić do szczęśliwego finału budowę jedynej w Polsce kliniki neurorehabilitacyjnej dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Nie wiedziała, czy starczy jej sił, czy nie załamie się zdrowie.W „Budziku” wybudziło się już czworo młodych pacjentów. „Ola to nami zrobiła” – mówi Ewa, która od czasu nieszczęśliwego wypadku córki 13 lat temu z przeciwności losu czyni siłę.

Czytaj więcej »

EWA BŁASZCZYK Cuda się zdarzają

Odkąd wypłynęła informacja, że trafiła do szpitala, paparazzi zamienili jej życie w piekło, a w tabloidach rozpoczął się festiwal doniesień na temat jej stanu zdrowia i tego, ile czasu jej zostało. Pogoń za newsem „o chorobie Przybylskiej” usprawiedliwiał zawsze ten sam argument: „bo ludzie muszą wiedzieć”... A ona nie chce być chwytliwym headline’em i nie może bezczynnie patrzeć, jak tabloidy urządzają sobie igrzyska kosztem jej życia. Bo jak każdy człowiek, ma prawo do prywatności. I będzie o nie walczyć.

Czytaj więcej »

ANNA PRZYBYLSKA Bilet do normalności

Zwykła i niezwykła jednocześnie. Mimo że gra od zawsze, nie przewróciło jej się w głowie. Ma w sobie coś z dziewczyny z sąsiedztwa, ale potrafi wcielić się w morderczynię. Od lat bojkotuje życie celebryckie, trzyma się Poznania i odmawia przeprowadzki do Warszawy. Powtarza, że należy żyć skromnie i mądrze. Propaguje sztukę prostoty i minimalizm. Nam opowiada, jak udało jej się znaleźć wielką miłość, jak godzi pracę z macierzyństwem, dlaczego w serialu „Lekarze” wylądowała w łóżku z kobietą i... czy było przyjemnie.

Czytaj więcej »

KATARZYNA BUJAKIEWICZ Będę zajadle bronić rodziny

Jego czar sprawia, że wolno mu więcej niż innym postaciom show-biznesu. Często wybucha wokół niego jakaś awantura. Tym razem w ostrych słowach odpowiedział dziennikarzowi, który obraził matkę jego dzieci Violę Kołakowską. I wszyscy stanęli po jego stronie. Bo Karolak jest głosem pokolenia 40-latków: pogubionych, momentami niesfornych, ale rozbrajająco szczerych. „Nie kłamię i często za to obrywam” – wyznaje. Opowiada też szczerze, czy medialny wizerunek popularnego aktora nie przeszkadza mu w roli dyrektora teatru.

Czytaj więcej »

TOMASZ KAROLAK To kwestia zasad

Za rok minie 20 lat jej pracy na scenie. Czy jest spełniona? „Nie jestem pozbawiona jakichś niespełnień... One we mnie gdzieś tam tkwią. Wsadzę je w tę kotkę” – mówi o swojej najnowszej roli, Maggie w „Kotce na gorącym blaszanym dachu”, której premiera już 15 listopada w Teatrze Narodowym. Dlaczego nie chciała jej zagrać i jak odnalazła w sobie emocje zupełnie jej obce, by wreszcie polubić tę postać? Ta rozmowa o teatrze nieoczekiwanie stała się rozmową o życiu, a odpowiedzi na pytania o rolę paradoksalnie mówią więcej o niej samej, niż chciałaby to przyznać...

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA Pazurami wczepiona w dechy...

Bywa wulgarny i tkliwy. Swoimi felietonami w „Newsweeku”potrafi rozsierdzić „prawdziwych Polaków”i wzruszyć do łez feministki. Sam płacze na komediach romantycznych. Właśnie wydał książkę „Między wariatami”, w której opisuje, jak pił whisky przez kroplówkę w Teheranie, jak palił marihuanę pod ostrzałem w Groznym i jak bardzo wzrusza się, kąpiąc synka. W wyjątkowym wywiadzie dla „Gali”tłumaczy, co to jest męska przyjaźń, czy jest „ryczącym gejem”i czy wierzy jeszcze w sens zawodu reportera.

Czytaj więcej »

MARCIN MELLER Ja, wariat