Wywiady i sylwetki

Najnowsze

To jedyny polski koszykarz, który gra w najsłynniejszej lidze świata, amerykańskiej NBA. Wielki człowiek o duszy wojownika stworzony do wielkich rzeczy. „Gali” opowiada o drodze z łódzkiego blokowiska do świata topowego sportu, o marzeniach, miłości i sile przyjaźni. Przeczytajcie rozmowę z człowiekiem, w którego słowniku nie ma wyrazów: „pech”, „trudno”, „nie warto”, „po co się męczyć”.

Czytaj więcej »

MARCIN GORTAT Budzę się szczęśliwy

W ponurych peerelowskich czasach rozśmieszała całą Polskę. „Lesia” czy „Krokodyla z kraju Karoliny” znali wszyscy. Sama autorka w trakcie pisania często nie mogła się powstrzymać od śmiechu. Detektywami czyniła najczęściej kobiety, jako te myślące bardziej logicznie i chętne do działania. Kiedy rozmawiałyśmy, tryskała energią. Mimo 70 powieści w dorobku wciąż miała wiele literackich planów... Szkoda, że nic więcej już nie napisze... W swoim ostatnim wywiadzie najpopularniejsza polska pisarka zdradza, czy jej życie to kryminał, romans, a może czarna komedia?

Czytaj więcej »

JOANNA CHMIELEWSKA Co chciałam, to uzyskałam

Jako żona Roberta Lewandowskiego, najlepszego polskiego piłkarza, mogłaby do końca życia nic nie robić. A ona jest jego tajną bronią w walce o utrzymanie formy, którą prezentuje na boisku. Do tego sama odnosi spektakularne sukcesy sportowe. Kolejny raz z rzędu została mistrzynią Polski w karate tradycyjnym. Prowadzi bloga o zdrowym stylu życia i organizuje szkolenia z zakresu dietetyki i treningu. A w tym numerze „Gali” debiutuje jako felietonistka i zdradza nam swój zdrowy plan na życie.

Czytaj więcej »

ANNA LEWANDOWSKA Kilka prostych zasad

...taki tytuł nosi jej autobiografia. Odważna, szczera, zaskakująca. Nie unika w niej trudnych tematów. Bez kokieterii i udawania opisuje swoje życie. I trzeba przyznać, że świetnie się czyta te prawdziwa historie prawdziwej kobiety, która mężowi, mimo jego funkcji, nie daje w domu taryfy ulgowej. Czytelnicy „Gali” jako pierwsi maja szanse zajrzeć do wspomnień żony premiera, która do tej pory stała w cieniu męża. Czy wywołają burzę? Czy jest na nią gotowa? Czego dowiedziała się o sobie i jak na pomysł powstania tej książki zareagował Donald Tusk? Małgorzata Tusk po raz pierwszy w tak niezwykłej rozmowie opowiada o trudnych początkach macierzyństwa, zazdrości, kryzysach małżeńskich i o tym, ile razy chciała... odejść od męża. Jak mimo...

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA TUSK Między nami...

Ty, kucharz! Frytki masz? To pytanie zadał mu niedawno chłopiec, który był gościem jego restauracji. Robert Sowa potraktował to specjalne zamówienie bardzo poważnie i po kilkunastu minutach mały gość dostał porcję wymarzonych frytek. Każde kulinarne życzenie klientów jest dla niego wyzwaniem. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem w programach TVP „Sąsiad na widelcu” i „Przepis dnia” oraz w wydanej ostatnio „Księdze Szefów Kuchni”. A nam zdradza swoje kulinarne sekrety. I rozprawia się z mitem, że mężczyźni gotują lepiej niż kobiety.

Czytaj więcej »

ROBERT SOWA Łamię przepisy

Jako 19-latka wylądowała sama w Nowym Jorku. Była kłębkiem nerwów, bała się wszystkiego. Ale się zaparła. W prestiżowych Actors Studio Lee Strasberga oraz William Esper Studio nauczyła się, czym jest aktorstwo i... życie. „Gali” opowiada, „jak to się robi w Ameryce”, czyli jak zagrała w filmie z Sarah Jessicą Parker i Hugh Grantem, na co obrażał się James Gandolfini, jak walczyła o siebie i, wreszcie, dlaczego nagle to wszystko rzuciła i wróciła do Polski. Zapamiętajcie tę dziewczynę. Ona ma talent. I niebywałą energię!

Czytaj więcej »

NATALIA KLIMAS American dream

W dzieciństwie siostra była jego wyrocznią, kilka lat później – recenzentką sercowych wyborów. Dziś może mu coś szepnąć, gdy... żona i córki nie słyszą. Żyją w różnych krajach, ale łączy ich niezwykła więź. Beata – ikona polskiego kina. Krzysztof – reżyser filmów reklamowych i programów dla dzieci. To ona namówiła brata do napisania książki „Trzy pory dnia. Kulinarne fascynacje Krzysztofa Tyszkiewicza”, która opowiada nie tylko o kulinariach, ale również, a może przede wszystkim o tym, jak smakuje życie.

Czytaj więcej »

BEATA TYSZKIEWICZ I KRZYSZTOF... Bo tak trzeba żyć!

Kobieta z duszą wojownika i charakterem hazardzistki. Nigdy się nie poddaje. Ryzyko jest jej potrzebne do życia jak powietrze, więc wciąż podejmuje nowe wyzwania. Była już miss Polonią, wicemiss świata, sekretarzem prasowym w rządzie Waldemara Pawlaka, telewizyjną prezenterką i producentką. Od lat uczy Polaków gotować. Jakby tego było mało, zdobywa najwyższe szczyty gór, uprawia wspinaczkę skałkową, a teraz w towarzystwie wybitnych znawców kuchni ocenia efekty działań zawodowych kucharzy w nowym show Polsatu „Top Chef”. Czym nas jeszcze zaskoczy?

Czytaj więcej »

EWA WACHOWICZ Kuchnia z widokiem na szczyt

Dziennikarka, prezenterka i dyplomowana aktorka. Tej jesieni debiutuje jako prowadząca w dwóch nowych programach TVP: „Panoramie dnia” oraz „Skazanych na sukces”. O tym, żeby zrobić coś nowego na wizji, myślała już od dawna, ale nie mogła sobie na to pozwolić. Bo przez ostatnie miesiące musiała być przede wszystkim mamą Michała, z którym wspólnie pokonywała naprawdę trudne chwile. „Jego choroba mnie zatrzymała i przewróciła świat do góry nogami – wyznaje „Gali”. – Dzisiaj jest już lepiej. Zaczynamy oddychać i wracać do życia. Po takim doświadczeniu odkrywa się świat na nowo”.

Czytaj więcej »

IWONA RADZISZEWSKA Wszystko się może zdarzyć

Basen - do końca życia będzie jej się kojarzył nie tylko z triumfem, ale również bólem porażki, śmiertelnym zmęczeniem, presją widowni i trenerów. Dzisiaj Otylia Jędrzejczak, najbardziej utytułowana pływaczka w Polsce, zamyka tamten etap i całkowicie zmienia swoje życie. „Kończę 30 lat i zaczynam drugą połowę życia, tak jak sobie postanowiłam” - mówi „Gali”. Wyjechała do Rosji, gdzie rozpoczyna nowe studia, zajęła się aktorstwem i wierzy, że w końcu się zakocha i założy rodzinę.

Czytaj więcej »

OTYLIA JĘDRZEJCZAK Życie po życiu

Właściwie wszystko ich dzieli: jeden jest aktorem, bożyszczem nastolatek, drugi niepełnosprawnym podróżnikiem, który na skutek wypadku w dzieciństwie został kaleką. Maciek Musiał i Jasiek Mela spotkali się na planie filmu „Mój biegun”. Maciek zagrał Jaśka. A Jasiek jeszcze raz wrócił do bolesnych wspomnień z dzieciństwa, kiedy na jego oczach zginął młodszy brat, kiedy poraził go prąd i trzeba było amputować mu nogę i rękę. To wyjątkowy wywiad z chłopakami, którzy nie wiedzieli, jak bardzo są podobni, aż do tej rozmowy o dziewczynach, „browarze” i balangach, która nieoczekiwanie okazała się rozmową o rzeczach najważniejszych...

Czytaj więcej »

MACIEJ MUSIAŁ I JASIEK MELA Megacud

Dwa lata temu wygrała casting na prowadzącą program „Perfekcyjna Pani Domu”. Myślała, że praca na planie będzie przyjemną odskocznią od codziennej rutyny – prowadzenia domu i wychowywania synów. Okazało się, że wsiadła do rollercoastera. Jej życie z dnia na dzień zmieniło się o 180 stopni, a o jego prywatnych szczegółach na bieżąco informowała kolorowa prasa. Sprawy nie ułatwiało to, że w tym samym czasie rozpadało się jej małżeństwo. I ten egzamin zdała bezbłędnie. Perfekcyjnie i z klasą udało jej się przejść przez rozwód w świetle fleszy. W wywiadzie dla „Gali” po raz pierwszy mówi, jaką cenę płaci się za najbardziej spektakularną telewizyjną karierę ostatnich lat. I czy można się wycofać, kiedy ta cena okazuje się zbyt wysoka?

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA ROZENEK Cokolwiek powiesz...

„Jestem w tej książce taka, jaka chciałabym być. I taka, jaka wydaję się mojemu ogrodnikowi, kierowcy, a nawet spowiednikowi” – wyznaje aktorka, która właśnie wydała „Mił.ość”. Ta opowieść wciąga i porywa. Jest absolutnie fascynująca, jak i sama bohaterka. „To przede wszystkim książka o miłości” – wyznaje. I pokazuje, jak bawiąc się słowem miłość, czasami odkrywamy również... ość. I jak potrafi być ona dławiąca.

Czytaj więcej »

EWA KASPRZYK Jej wszystkie miłości

Zawsze mogą na siebie liczyć. Czasem dzwonią w środku nocy, żeby się poradzić lub po prostu pośmiać. Miedzy nimi bywa słodko i pikantnie. Zwierzają się sobie z intymnych problemów albo opowiadają sprośne dowcipy. Widzowie ich kochają, bo są autentyczni i szczerzy. Nie ma walki o tani poklask. Jest pomoc i wsparcie. I feeria humoru. Uwaga – ten fantastyczny duet powraca na ekrany! W telewizji TLC będzie prowadzić „Polski turniej wypieków”. Oj, dostaniemy wypieków! Z emocji!

Czytaj więcej »

KATARZYNA SKRZYNECKA I PIOTR GĄSOWSKI Pikantne słodkości