Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Wychowałam się w rodzinie naukowców, co jest o tyle istotne, że po prostu musiałam zostać kujonem. No, prawie kujonem. Mama była wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, tata do dziś wykłada w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jestem jedynaczką. Rodzice sądzili, że przejmę po nich pałeczkę i będę pracować na uczelni, robić karierę naukową. A ja zostałam dziennikarką. Tata długo nie mógł się z tym pogodzić i nadal co najmniej trzy razy w tygodniu dzwoni do mnie i pyta, czy nie rozważyłabym zrobienia doktoratu. Mówi, że to jest ważne. I dziwi się, że wciąż chce mi się biegać za politykami po Sejmie. A ja odpowiadam mu, że nie muszę być sprawozdawcą sejmowym, ale to uwielbiam, więc daje mi spokój. Do następnego telefonu.

Czytaj więcej »

KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA Kto mi dał skrzydła?

Urodziłam się w pałacu w Wilanowie, rok przed wybuchem drugiej wojny światowej. Moi rodzice mieszkali w Warszawie na Starym Mieście, przy niewielkiej uliczce odchodzącej od rynku – Krzywe Koło 4, ale miesiące letnie i jesienne spędzali w Wilanowie. Ponieważ byli bardzo zaprzyjaźnieni z Adamem i Beatą Branickimi, właścicielami pałacu wilanowskiego, mieli tam w lewym skrzydle mieszkanie z tarasem i wyjściem do ogrodu. Był to piękny pokój zwany kolumnowym. Z małego tarasu schodziło się na duży, na którym stały kamienne lwy.

Czytaj więcej »

BEATA TYSZKIEWICZ Dama z pałacu

Na festiwalu Karuzela Cooltury namiot, w którym opowiadał o swoim życiu, pękał w szwach. Dlaczego? Bo jest wspaniałym aktorem. A jednocześnie wspaniałym człowiekiem. Skromnym, pełnym ciepłego humoru, za który tak bardzo kochają go widzowie i czytelnicy jego książki „Tak sobie myślę...”. „Gali” opowiada o tym, jak jego ciężka choroba wpłynęła na relacje rodzinne, czy czuje się odpowiedzialny za wybory swoich dzieci i czemu warto poświęcić życie.

Czytaj więcej »

JERZY STUHR Motyl i kapral

Dojrzała, mądra, uwielbiana. Ma pozycję, która sprawia, że może mówić otwarcie o swoich słabościach. „Mnie w pewnym momencie zaczęła uwierać maska grzecznej dziewczynki, maska wzorowego ucznia. Pod spodem kryje się ktoś inny, coś co wyje we mnie i nie daje spokoju” – wyznaje. Dla „Gali” zrobiła bilans swojego życia. I zdjęła maski. Co się pod nimi kryje? Sami sprawdźcie...

Czytaj więcej »

DANUTA STENKA Niegrzeczna?

Jeden z najzdolniejszych literatów młodego pokolenia. Niedawno ukazała się jego nowa powieść „Bezcenny”, która od premiery utrzymuje się stale w czołówce sprzedaży Empiku. Przez Jerzego Pilcha został nazwany pisarzem rasowym. Zasłynął kryminałami, których bohaterem jest prokurator Szacki. Kiedy nie wymyśla kolejnych zbrodni, to wychowuje córkę i syna, podróżuje, spotyka się z czytelnikami... „Nie ma we mnie wiele z Szackiego... może poza odrobiną arogancji. Ani ze mnie drań, ani lowelas ze stalowym błyskiem w oku. Na co dzień jestem rodzinnym pantoflarzem. Kobiety mną pomiatają” – przyznaje z rozbrajającą szczerością.

Czytaj więcej »

ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI Mama się na mnie obraziła

Sława dopadła ich nieoczekiwanie. Choć jeśli się startuje w castingu do filmu czy programu telewizyjnego, to znaczy, że na popularność ma się apetyt. Albo że apetyt mają rodzice. Czy nagła miłość tłumów zawróciła w głowach dziecięcym gwiazdom? Czy poszły konsekwentnie tą drogą, która prowadziła ku uwielbieniu widzów i słuchaczy? A może znalazły inny pomysł na życie? Gdzie są dzisiaj dzieciaki z tamtych lat?

Czytaj więcej »

DZIECIĘCE GWIAZDY Już nie dzieci...

Wszystko zaczęło się od meczu Polska – Rosja. Jeden z fotografów zrobił jej zdjęcia, kiedy kibicowała Biało-Czerwonym. I nagle internet, a potem magazyny i telewizje na całym świecie oszalały na jej punkcie. Czy ta kariera to rzeczywiście był przypadek? A może precyzyjnie zaplanowana przez PR-owców strategia? Gdzie jest dziś Miss Euro 2012 i jak swoje 5 minut zamieniła na 15 – opowiada „Gali” w bardzo erotycznym wywiadzie.

Czytaj więcej »

NATALIA SIWIEC Wirujący seks

Ta rozmowa to zapis czystej przyjaźni. Zero kalkulacji, zero mizdrzenia się. „W tym całym zalewie promocji, autopromocji, ultrapromocji my nie mamy żadnego interesu, żeby robić materiał do »Gali«” – śmieją się. Dlaczego więc zgodziły się na ten wywiad? „Z tego samego powodu, dla którego spotykamy się ze sobą – bo nam się tak podoba, bo chcemy pobyć razem” – wyznają z rozbrajającą szczerością. I może dlatego tyle tu prawdy, humoru, wzruszeń i... prywatnych historii, które do tej pory znali tylko ich najbliżsi.

Czytaj więcej »

JOANNA BRODZIK I MARZENA ROGALSKA Bez powodu...

Najbardziej znana polska modelka i najbardziej znany polski fotograf. Oboje zrobili oszałamiającą światową karierę. Ich przyjaźń nie była łatwa. „Na początku myślałam, że jesteś bufonem” – mówi Anja. „A ja cię nawet nie zauważyłem” – wspomina Marcin. Teraz stanowią nierozłączny zawodowy duet. I wypracowali bardzo specyficzny rodzaj przyjaźni. O tym, jak trudny jest świat mody, jaką cenę zapłacili za sukces, czego się boją i dlaczego warto zaprzyjaźnić się z rekinami, opowiadają w zwariowanym i... bardzo szczerym wywiadzie.

Czytaj więcej »

ANJA RUBIK I MARCIN TYSZKA Przyjaźń? To luksus

„Rozumiem przyjaźń jako chęć przebywania razem i dzielenia się radościami. Trochę jak delfiny dokazujące w oceanie” – podaje swoją, dość ekstrawagancką, definicję przyjaźni pisarka i malarka Hanna Bakuła. „A dla mnie bycie przyjacielem to bycie fair” – dodaje polityk Ryszard Kalisz. O tym, co ich tak naprawdę łączy i dlaczego przyjaźń jest lepsza od miłości, opowiadają „Gali” w wywiadzie, który tylko pozornie jest żartobliwy.

Czytaj więcej »

HANNA BAKUŁA I RYSZARD KALISZ Wspólne dokazywanie

Mówiąc o swojej przyjaźni, uciekają od banału. Zamiast wielkich słów używają błyskotliwych porównań z dziedziny komputerowej lub motoryzacyjnej. A kiedy robi się trochę zbyt „miękko”, Marcin żartuje: „Gdybyśmy byli teraz na planie serialu, popatrzyłbym w dal tęsknym wzrokiem i wyszeptał: »Po prostu zależy nam na sobie«”. Ale tak właśnie jest! A „Gala” próbuje odkryć, jak to się stało, że dwóch facetów z tak różnych światów stworzyło tak dobrany duet?

Czytaj więcej »

MARCIN PROKOP I SZYMON HOŁOWNIA Bóg, kasa i rock'n'roll

Najgorętsza para ostatnich miesięcy i... kompletne przeciwieństwa. Ona wulkan energii. On siła spokoju. Razem tworzą duet doskonały. Prawdziwy dream team. Choć od show-biznesu trzymają się z daleka – to show-biznes sam ciągle się o nich upomina. A oni? Woleliby, żeby tego zainteresowania nie było. Ich świat to sport, a nie czerwony dywan. Nie chodzą na bankiety, rzadko rozmawiają z dziennikarzami. Dla „Gali” zrobili wyjątek – w pierwszym wspólnym wywiadzie opowiadają o swojej miłości, drodze do sukcesu i udowadniają, że w całym tym szaleństwie można pozostać sobą i nie stracić kontaktu z rzeczywistością.

Czytaj więcej »

ANNA I ROBERT LEWANDOWSCY Dream team

Kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, założyła w komputerze teczkę „Projekt dziecko”. Zbierała do niej wszystkie teksty naukowe dotyczące wychowania. Ale kiedy urodziła się Marysia, cały zbiór wylądował w koszu. „Bo okazało się, że wychowanie jest fascynującą podróżą, w dodatku bez mapy, najtrudniejszą z podróży, jaką można odbyć” – mówi Martyna. Oto intymne wyznania silnej kobiety, która opowiada o tym, jak uczyła się roli mamy.

Czytaj więcej »

MARTYNA WOJCIECHOWSKA Moja podróż bez mapy

Wdowa po Grzegorzu Ciechowskim, wybitnym artyście, liderze zespołu Republika. Dla niej porzucił poprzednią partnerkę. Jak sam mówił, ta decyzja była „towarzyskim samobójstwem”, jednak nigdy jej nie żałował. Po jego śmierci Anna zniknęła, usunęła się w cień. Z dala od zgiełku show-biznesu wychowywała trójkę ich dzieci i próbowała układać sobie życie. Dlaczego dziś, 12 lat po odejściu Grzegorza, zdecydowała się na tę rozmowę? „Cierpliwie znosiłam pomówienia pod swoim adresem, ale teraz pojawia się coraz więcej kłamstw również na temat mojego męża. On nie może się bronić, więc ja muszę przerwać milczenie”.

Czytaj więcej »

ANNA SKROBISZEWSKA Był dla mnie całym światem