Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Jest jak rajski ptak. Barwna, niezwykła, zachwycająca. I jak rajski ptak nie potrafi żyć w niewoli. Kiedy cztery lata temu postanowiła zmienić swoje życie, bała się, że nie znajdzie na to siły. Tak długo udawała przed światem, że jest dobrze, że pewnego dnia, patrząc w lustro, nie rozpoznała własnych oczu. Poczuła, że nie potrafi już śpiewać tak jak kiedyś, że wszystko, co w niej było dobre, zaczyna powoli gasnąć. Zrozumiała, że jeśli nie zawalczy o siebie, straci resztki tego, co zostało. Dziś silniejsza niż kiedykolwiek mówi głośno: odzyskałam siebie i swój świat. Świat, w którym jest miejsce tylko na prawdę i miłość. Do Allana i Piotra. I do Muzyki.

Czytaj więcej »

EDYTA GÓRNIAK Przebudzenie

„Dzisiaj śmieję się, kiedy czytam swoje wywiady sprzed lat. Dałam się wtłoczyć w rolę wyfiokowanej panny, bo ktoś mi powiedział, że tak trzeba. Otóż tak nie trzeba!” – twierdzi Martyna, która gościła dziewięć razy na okładce „Gali”. Udzieliła nam w sumie blisko 30 wywiadów. Wydawało jej się, że jeśli opowie wszystkim, że jest szczęśliwa, to będzie. Dziś po prostu jest szczęśliwa. I to jest wielka różnica.

Czytaj więcej »

MARTYNA WOJCIECHOWSKA Nikt mi nie kazał tego robić

Ma dopiero 24 lata, a od kilku sezonów uchodzi za najlepszego polskiego piłkarza. Gazety codziennie o nim piszą. O jego bramkach w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, no i o spodziewanym transferze, którego wartość szacuje się na 100 milionów złotych! Co na to sam zainteresowany? Zupełnie spokojnie odpowiada: „Zawsze potrafiłem wybrać dla siebie najlepsze wyjście, najlepszą drogę”. W wyjątkowym wywiadzie dla „Gali” mówi, jak wyglądała ta droga na szczyt.

Czytaj więcej »

ROBERT LEWANDOWSKI Tata byłby ze mnie dumny

W restauracji Borysa Szyca Akademia stawili się ci wszyscy, którzy są dla niego ważni. O sztuce i sztuce życia, jego smakach i o przepisie na Borysa przy jednym stole rozmawiają: Maryla Rodowicz, Kasia Figura, Szymon Majewski, Marcin Prokop, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Joanna Sarapata, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Pągowski, Lejb Fogelman oraz Zofia Ślotała. Mistrzowie życia w Akademii Borysa Szyca.

Czytaj więcej »

BORYS SZYC I PRZYJACIELE Sens życia według...

Człowiek o zafajdanej – jak sam mówi – i melancholijnej naturze, ostro cenzurowany przez najważniejsze kobiety w jego życiu: córki, żonę i mamę. Piotr Fronczewski. Jeden z największych polskich aktorów niedawno wyreżyserował i zagrał w Warszawie monodram „Ja, Feuerbach” – historię smutnego końca wielkiego aktora. W rozmowie z „Galą” wyznaje, dlaczego właśnie ta historia poruszyła jego serce.

Czytaj więcej »

PIOTR FRONCZEWSKI Trochę nieznośna lekkość bytu

Jedna z najpiękniejszych kobiet telewizji i dziennikarek sportowych w historii. Oraz bohaterka międzynarodowej afery z jej dekoltem w roli głównej. Film obejrzały tysiące internautów, ona dostawała później oferty matrymonialne z Włoch, propozycje wywiadów dla zagranicznych telewizji. Kamera ją uwielbia, mężczyźni i kobiety mierzą wzrokiem, a Karolina zadaje pytanie: „Dlaczego ty się w ogóle ze mną umówiłeś na tę rozmowę?”.

Czytaj więcej »

KAROLINA SZOSTAK Kobieta jest kobietą

„Czuję, jakby wokół wszyscy krzyczeli: Spalić czarownicę! Bo za dobrze się bawi” – mówi jedna z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd polskiego show-biznesu. Zmienia nie tylko kulinarne upodobania Polaków, ale również ich mentalność. Jej „Kuchenne rewolucje” ogląda 8 milionów widzów. Tylko czy potrafi się cieszyć ze swojego sukcesu? Tylko w „Gali” Magda Gessler opowiada o swoich najtrudniejszych życiowych rewolucjach.

Czytaj więcej »

MAGDA GESSLER Jedz, módl się, kochaj!

Wokalistka? Kompozytorka? Reżyserka? Matka? Maria łączy wszystkie te role. Na ekrany wszedł właśnie jej debiutancki pełnometrażowy film „Dzień kobiet” o buncie pracownicy wielkiego marketu. Jak to się stało, że uśmiechnięta blondynka, która zaczynała w „Tęczowym Music Boxie”, zabrała się za tak kontrowersyjny temat? Jaką cenę zapłaciła za to, że sama buntuje się przeciwko systemowi, i jak naprawdę wygląda życie artysty w Polsce?

Czytaj więcej »

MARIA SADOWSKA Moja rewolucja