Wywiady i sylwetki

Najnowsze

„Więcej rozczarowań w tym zawodzie nie zniosę” – stwierdziła któregoś dnia. Przestała grać, zaczęła pisać. Serial „Przepis na życie”, który wymyśliła, okazał się hitem. Od tamtej pory zasypywana jest propozycjami. Proszą ją o kolejne scenariusze. Przepis na sukces według Pilaszewskiej? Być niepokorną, nie rozpaczać, że nie ma dobrych ról i pracować w kuchni, gdzie kipi z każdego garnka.

Czytaj więcej »

AGNIESZKA PILASZEWSKA Grzeczna? Już nie będę!

Ma 36 lat, a wiadomo o niej mniej niż o niejednej debiutującej nastolatce. Gdy w zeszłym roku nominowano ją do Nagrody Akademii za rolę w „Służących”, dziennikarze niepewnie zaglądali do materiałów prasowych, by poprawnie zapisać jej nazwisko. Teraz jest główną kandydatką do Oscara i właśnie odebrała Złoty Glob za film „Wróg numer jeden”, który wejdzie na nasze ekrany 8 lutego. Kim jest i skąd się wzięła Jessica Chastain?

Czytaj więcej »

JESSICA CHASTAIN Gwiazda numer jeden

Żyją razem czy oddzielnie? Jeśli razem, to czemu nie wzięli ślubu, a jeśli oddzielnie, to dlaczego zdecydowali się na drugie dziecko? Kochają się? Przyjaźnią? A może nie lubią? Mają dość plotek i wymyślonych historii na temat ich relacji, dlatego zdecydowali się na pierwszą tak szczerą rozmowę, w której opowiadają, co ich tak naprawdę łączy. Tylko w „Gali” wyjątkowa sesja Tomka, Violi i ich córki Lenki na chwilę przed narodzinami syna Leona.

Czytaj więcej »

TOMASZ KAROLAK I VIOLA KOŁAKOWSKA Para-nie-para

Michał Znaniecki to jeden z najbardziej cenionych reżyserów operowych na świecie. Gdzie, jeśli nie w operze właśnie, miałby poznać miłość swego życia? Uderzenie pioruna dosięgnęło go sześć lat temu. A w końcu uczucie zawiodło aż na ślubny kobierzec. I może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że jego druga połowa także jest mężczyzną. W Polsce ten ślub nie mógłby się odbyć. Dlatego młoda para zamiast sakramentalnego „tak” zadeklarowała: „Si, quiero” w Bilbao, w Kraju Basków. To niezwykłe pod względem i artystycznym, i obyczajowym wydarzenie relacjonuje specjalnie dla „Gali” Monika Richardson.

Czytaj więcej »

MICHAŁ ZNANIECKI I JON PAUL LAKA Ach, co to był za ślub!

Ona mówi, że bez niego by jej nie było. On, że jest zjawiskiem, najlepszą aktorką. To u niego zadebiutowała w „Ciemnej stronie Wenus”. Potem przez lata pracowali razem na planie „Złotopolskich” i to on się uparł, żeby dostała tam rolę, za którą pokochali ją Polacy. „Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś jako o aktorce, koniecznie musisz porozmawiać z Reżyserem” – powiedziała mi przed wywiadem. Bo choć znają się tak długo, Ania nie zwraca się do Radosława Piwowarskiego po imieniu. Mówi o nim: Reżyser. I zastrzega od razu: „Pisane wielką literą”.

Czytaj więcej »

ANNA PRZYBYLSKA I RADOSŁAW PIWOWARSKI Odkrywcy Przybylskiej - Naród

Zagrał Hamleta w teatrze. I zrobił to tak, że publiczność i krytycy oszaleli z zachwytu. On po prostu jest Hamletem. Ma jego niezdecydowanie, bezwzględność, niedojrzałość. Dlatego to rola jego życia. O tym, jak wyniszcza swoje ciało, grając, o relacjach z ojcem, z matką i z kobietami opowiada w pierwszym tak szczerym wywiadzie. W wywiadzie, który często przerywa, mówiąc: „Nie idźmy w to, to zbyt niebezpieczne...”.

Czytaj więcej »

BORYS SZYC Łobuz w pałacu

Nagroda specjalna plebiscytu Róże Gali trafia do osób, które w szczególny sposób pomagają innym. Jej pierwszą laureatką była Doda. Uhonorowaliśmy ją za wspieranie działań Fundacji DKMS, która pomaga chorym na białaczkę poszukiwać dawców szpiku. W 2012 roku Doda skorzystała z przywileju wskazania laureata. Wybrała Zofię Ragankiewicz – inicjatorkę ruchu „Mamy dość!”, walczącego z przemocą domową. Tak bardzo wzruszyła ją postawa Zofii, że postanowiła zaangażować się w pomoc pokrzywdzonym i dodać im odwagi. Na łamach „Gali” pyta Zofię o sprawy najtrudniejsze.

Czytaj więcej »

DODA I ZOFIA RAGANKIEWICZ Razem przeciw przemocy

Kiedy Iwona Koziatek była małą dziewczynką, marzyła, że będzie miała zamek i sławę. Spełniła te marzenia. Wonna I de Jong – bo tak się teraz nazywa – dziś jest najbogatszą kobietą w Szwecji. Przebyła trudną drogę na szczyt. Przekonała się, czym jest głód, samotność, upokorzenie i brak miłości. Po raz pierwszy Wonna I de Jong, z pochodzenia Polka, otwiera przed nami drzwi swojego królestwa i opowiada o swoim życiu w niezwykle szczerej rozmowie z Agatą Młynarską.

Czytaj więcej »

WONNA I DE JONG Pani na zamku

Aktorska para Viola Kołakowska i Tomasz Karolak oczekuje przyjścia na świat synka Leona. Maluszek pojawi się w lutym, ale zanim to nastąpi, przyjaciółki Violi postanowiły urządzić dla niej starym angielskim zwyczajem baby shower – przyjęcie niespodziankę na cześć mamy i dziecka. „To bardzo fajny zwyczaj – komentuje przyszła mama. – My, kobiety, wreszcie będziemy miały coś swojego – przeciwwagę dla męskiego pępkowego!”.

Czytaj więcej »

VIOLA KOŁAKOWSKA Radosne oczekiwanie na synka