Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Wyobrażacie sobie Beatę, jak biegnie ulicami Chicago, trzymając 10-centymetrowe szpilki w rękach? Albo jak rano przy śniadaniu czyta mężowi nowy tekst piosenki: „Piję kawę i nic właściwie mi do szczęścia nie trzeba”? Królowa polskiej sceny swój pierwszy przebój napisała na nudnej lekcji polskiego w... trzeciej klasie liceum. To było 35 lat temu. Właśnie ukazała się książka opisująca historię Bajmu „Płynie w nas gorąca krew”. A jaka krew płynie w Beacie? Czy prywatnie jest takim wulkanem energii jak na scenie?

Czytaj więcej »

BEATA KOZIDRAK Co mi, Panie, dasz...

Wybitny skrzypek i saksofonista. Jedyny polski jazzman, którego legendarny Miles Davis zaprosił do nagrania swojej płyty. Obywatel świata. Podróżnik po życiu. Dotąd znaliśmy go jako muzyka, teraz poznamy w roli aktora. W filmie „Mój rower” stworzył głęboko zapadającą w pamięć postać, z którą wiele go łączy. Tak wiele, że po skończonych zdjęciach musiał szukać pomocy u psychologa. Dzięki filmowi odzyskał też serce córki. „Gali” opowiada o męskim świecie, kobietach, wzlotach i upadkach.

Czytaj więcej »

MICHAŁ URBANIAK Janko ryzykant

Najprzystojniejsi i najzdolniejsi polscy artyści co roku skrzykują się, by zrobić wyjątkowy kalendarz i nagrać płytę, tym razem z hitami z lat 70. I świetnie się przy tym bawią. A po co to wszystko? Żeby wesprzeć dzieciaki, które potrzebują pomocy. Bo – jak mówi o tych fantastycznych mężczyznach producent akcji Olivier Janiak – „są wielcy nie tylko w swym fachu, ale również w swym człowieczeństwie”. Tylko w „Gali” można zobaczyć, jak powstawał kalendarz i jak szałowo wyglądają nasi dżentelmeni w stylizacji na lata 70.!

Czytaj więcej »

KALENDARZ DŻENTELMENI 2013 Mężczyźni, serce i śpiew

Kiedy cztery lata temu, u szczytu popularności, urodziła bliźnięta: Jaśka i Franka, jej życie przewróciło się do góry nogami. A ona? Bez żalu odpuściła sobie wyścig do kariery. Dziś robi bilans 40-latki. „Niczego nie żałuję, jestem szczęśliwa. Nie chcę być gwiazdą, seksbombą, tylko mamą”. Dlatego teraz najważniejsze są dla niej wieczory spędzane z synkami, partnerem życiowym Pawłem Wilczakiem, rodzinna podróż na antypody i święty spokój. Co nie znaczy, że zawodowo nic nie robi. W TVP1 rusza kolejna część „Życia nad rozlewiskiem”, a dla siebie i synów aktorka nagrała audiobook z baśniami Hansa Christiana Andersena. Joanna zaprasza nas do swojej bajki.

Czytaj więcej »

JOANNA BRODZIK Jak w bajce?

Już po raz trzeci para prezydencka zaprosiła do radosnych, rodzinnych obchodów Święta Niepodległości i wspólnego przygotowywania kokard narodowych. Jak co roku w Pałacu Prezydenckim gościli uczniowie z całej Polski oraz artyści. Pierwsza Para zaskoczyła wszystkich, przybywając do Pałacu z wnuczką Hanią. W wyjątkowej rozmowie z „Galą” mówią o tym, co najważniejsze, czyli o patriotyzmie i rodzinie.

Czytaj więcej »

PIERWSZA PARA ANNA I BRONISŁAW... Rodzinne świętowanie

Najsłynniejsza hollywoodzka para ostatnich lat. Bella i Edward. Kristen Stewart i Robert Pattinson. Są parą tylko na ekranie czy również w życiu? Kochają się? Zdradzają? Wracają do siebie? A może od samego początku ich związek to sprytna mistyfikacja zaaranżowana na potrzeby promocji filmu? Cały świat patrzy na nich. Nikt nie wie, co naprawdę się między nimi dzieje. Anna Wendzikowska próbuje rozwikłać tę zagadkę w ekskluzywnej rozmowie z gwiazdami „Zmierzchu”.

Czytaj więcej »

KRISTEN STEWART I ROBERT PATTINSON Seks? W realu jest chaotyczny

Strzeżone osiedle na obrzeżach Warszawy. Bliźniaczo podobne szeregowce. Tu mieszka „polski Beckham”, były bramkarz i reprezentant Polski. Na brak zajęć nie narzeka: tańczył w telewizyjnym show, stworzył kolekcję sportowych strojów i własne perfumy, a teraz chce nagrać rockową płytę. Nas zaprosił do swojego supernowoczesnego domu. Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś. Poznajmy Radka Majdana.

Czytaj więcej »

RADOSŁAW MAJDAN Na marzenia nigdy nie jest za późno

Ślub albo rozstanie – zagroziła narzeczonemu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że sytuacja rozgrywała się na oczach milionów widzów w jednym z najpopularniejszych amerykańskich reality show. Joanna Krupa jest jego gwiazdą. Od października jej prywatne życie w Miami możemy podglądać również w Polsce w TVN Style. Nam zdradza to, czego nie zobaczymy w telewizji. Kiedy zostanie mamą? Czy wzięła ślub? Jak trafiła do hollywoodzkiej rodziny królewskiej? I po co jej ten cały reality show?

Czytaj więcej »

JOANNA KRUPA Pokazałam za dużo?

– mówi „Gali” Anna, kiedy rozmawiamy w jej domu pod Warszawą. Zbudowała go z Krzysztofem Ibiszem. Teraz mieszka tam razem z ich synem Vincentem. I choć od rozwodu minęły cztery lata, to były mąż wciąż przyjeżdża do Anny na obiady i kolacje. Czasami zostaje aż do śniadania. „Stała się bardzo ważna rzecz: usłyszałam od Krzysztofa »przepraszam«” – wyznaje. Pogodzili się dla dobra dziecka. Niedawno Krzysztof zadzwonił do Vincenta, kiedy ten odpoczywał z mamą na kanapie. Ona głaskała go po stopach. „Synu, tak właśnie wygląda raj” – usłyszał chłopiec w słuchawce.

Czytaj więcej »

ANNA NOWAK-IBISZ Wybaczyłam Krzyśkowi

Po ośmiu latach zdjęto z anteny TVN jego program „Szymon Majewski show”. Jego kariera telewizyjna straciła impet. Do tego posypały się na niego gromy za udział w reklamie banku. A on? Stara się odnaleźć w nowej sytuacji. Uczy się boksu, pisze teksty dla kabaretów i wspiera działalność na rzecz dzieci, które mają kłopoty w szkole. „Za często słyszałem »Majewski, ty nie rokujesz«, żeby się teraz załamać” – mówi.

Czytaj więcej »

SZYMON MAJEWSKI Kiedy moje ego dostaje w pysk

Dzieli ich prawie pół wieku. Ale kiedy stają naprzeciw siebie z szablami w ręku, żaden nie może być pewien zwycięstwa. Dziadek i wnuk. Dziadek – postać wybitna, uwielbiana przez widzów – ma w swym dorobku ponad setkę wspaniałych aktorskich wcieleń. I wnuk, który dopiero musi zapracować na słynne nazwisko. Dla „Gali” zgodzili się na pojedynek. Nie tylko na białą broń, ale też słowa.

Czytaj więcej »

DANIEL OLBRYCHSKI Z WNUKIEM ANTONIM Poznasz mężczyznę po szabli

Kiedyś ciążyło mu znane nazwisko. Bo jak w obsadzie pojawiał się Stuhr z „tych Stuhrów”, to zawsze ktoś szepnął: „Koneksje...”. Jednak wystarczyło kilka ról, by widzowie zakochali się w nim. I w jego aktorstwie, i w chłopięcej urodzie. Ale chłopiec dorósł i oto na planie filmowym odkryto, że Maciej do złudzenia przypomina Jerzego. Czy to dobrze – Maciej zastanawia się w rozmowie z „Galą”. A widzowie? Przekonają się, kiedy zobaczą jego dwa nowe filmy: „Obławę” i „Pokłosie”.

Czytaj więcej »

MACIEJ STUHR Co by tu wyczynić...

Córka pary biznesmenów Grażyny i Jana Kulczyków, dziedziczka największej polskiej fortuny. Żona księcia Jana Lubomirskiego. Tyle o niej powszechnie wiadomo. Ale nie każdy wie, że od lat prowadzi intensywne życie zawodowe. Pracuje w rodzinnej firmie Kulczyk Investments, prowadzi polski oddział Green Cross – trzeciej co do wielkości organizacji ekologicznej na świecie, wydaje magazyn poświęcony biznesowi i sztuce. A na dodatek biegle posługuje się językiem mandaryńskim. Jak wygląda codzienność jednej z najbogatszych Polek? Jak łączy życie zawodowe z prywatnym? Oto pamiętnik z życia „zwyczajnej księżnej”.

Czytaj więcej »

DOMINIKA KULCZYK-LUBOMIRSKA Wszystko, co najważniejsze

Popularność przyniosły mu seriale „Glina”, „Na dobre i na złe” i „Komisarz Alex”. Jednak jego wielką miłością jest teatr. Kiedyś powiedział: „Serial to szybkie, niezłe danie kupione na ulicy. Teatr to kolacja u bliskiej osoby przygotowana specjalnie dla ciebie”. Teraz możemy podziwiać go w kinie. W najnowszym obrazie Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” brawurowo zagrał Franciszka Kalinę, jedną z głównych ról. To najważniejszy film w jego dorobku.

Czytaj więcej »

IRENEUSZ CZOP Jadę tam, gdzie jest robota

„Ostatnie dwa lata to był najgorszy czas w moim życiu” – mówi wprost. W wyjątkowej rozmowie z „Galą” Doda boleśnie szczerze rozlicza się z przeszłością. Czy kochała swoich mężczyzn? Jak długo cierpiała po zdradach Radosława Majdana i jak bardzo szalała z bólu po rozstaniu z Nergalem? Czy chciała opuścić ukochanego w chorobie? Czy będzie współpracować z byłą menedżerką? I co dalej z jej karierą? Oto bilans zwycięstw i porażek, wylanych łez i darowanych szans.

Czytaj więcej »

DOROTA "DODA" RABCZEWSKA Wracam do gry!

Usłyszała od kolegi, który przeczytał jej najnowszą książkę „Houston, mamy problem”, w której pisarka została mężczyzną. Nie po raz pierwszy wchodzi w cudzą skórę. Była już w swoich powieściach motylem, psem, kotem. Dlaczego teraz została facetem? Z wielu powodów: bo chce chronić męski gatunek, przestała mieć zaniżone poczucie własnej wartości. „W końcu sama znalazłam sposób na znalezienie faceta” – mówi „Gali”.

Czytaj więcej »

KATARZYNA GROCHOLA Fajne. Kto ci to podyktował?