Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Uwaga! Nadciąga prawdziwa artystyczna inwazja. Fani gwiazdy będą zachwyceni, a ona? Śmieje się, że „nadchodzi Marilla-Godzilla”. Biblioteka Narodowa przygotowuje wystawę, na której pokaże cały dorobek piosenkarki, podsumowujący 45 lat jej kariery: zdjęcia, teksty, płyty, listy, a także rękopisy piosenek Agnieszki Osieckiej. „Mam więc powód, by uporządkować te pękające w szwach pudła! I odbyć podróż sentymentalną” – mówi artystka.

Czytaj więcej »

MARYLA RODOWICZ Nie ma jak pompa!

Jego walkę z białaczką śledziła cała Polska. Teraz, gdy wygrał z chorobą, rzucił się na życie jak wygłodniały wilk. Właśnie wydał bardzo osobistą książkę, wywiad rzekę „Spowiedź heretyka. Sacrum Profanum”. Specjalnie dla „Gali” Nergal zgodził się na jeszcze jedną spowiedź. Tylko nam powiedział, co pomogło mu przetrwać najtrudniejszy okres w życiu, dlaczego jego związek z Dodą był mezaliansem, kim jest najważniejsza dla niego kobieta i po co w lodówce trzyma dwie fiolki: jedną z krwią, drugą z własnym nasieniem.

Czytaj więcej »

ADAM "NERGAL" DARSKI Tańczący z demonami

...do tej aktorki Magdy Różczki” – usłyszała od lekarzy na sali operacyjnej jednego z warszawskich szpitali. To było wtedy, gdy przygotowywała się do najnowszej roli – doktor Alicji Szymańskiej, ambitnej i utalentowanej pani chirurg, którą gra w serialu „Lekarze”. Ta rola odmieniła jej życie. Nie ma w tej chwili czasu na nic. Ale tuż po zakończeniu zdjęć zamierza zwolnić tempo. Wtedy posadzi kwiatki na balkonie, posiedzi godzinę w wannie z książką, spędzi cały dzień w domu z córeczką Wandą, ugotuje obiad i będzie tak zwyczajnie cieszyć się codziennością.

Czytaj więcej »

MAGDALENA RÓŻCZKA Jest pani bardzo podobna...

Nie jest typową hollywoodzką gwiazdą. Zawstydzają ją spotkania z fanami. Zamiast brylować na bankietach, woli piec ciasta i wykańczać meble w swojej pracowni stolarskiej. Ostatnie lata Michelle Pfeiffer poświęciła macierzyństwu. Dziś, gdy jej dzieci już dorosły, aktorka postanowiła wrócić na plan zdjęciowy. Na północy Francji kręci właśnie film z Lukiem Bessonem. Być może ta rola przyniesie jej upragnionego Oscara. Marzy o nim od dawna...

Czytaj więcej »

MICHELLE PFEIFFER Najlepsze przede mną!

Są jak wodór i tlen – nie mogą bez siebie żyć. Tak opisuje ten związek przyjaciel pary. I mimo że Barack Obama jako prezydent USA został jedną z najpotężniejszych osób na świecie, w domu zawsze słucha żony. „Gdyby nie ona, nie byłoby mnie tutaj” – tłumaczy na każdym kroku. Nawet teraz, kiedy ponownie walczy o swój urząd, stara się znaleźć czas na randki z Michelle. Tę najbardziej romantyczną spędzą na początku października, w 20. rocznicę ślubu.

Czytaj więcej »

MICHELLE I BARACK OBAMOWIE Miłość w Białym Domu

To był bardzo gorący okres. W ciągu miesiąca mogliśmy podziwiać najbardziej skrywane tajemnice brytyjskiego dworu. Najpierw „klejnotami koronnymi” pochwalił się książę Harry, którego podczas rozbieranej partyjki bilarda sfotografowała jedna z bawiących się w jego apartamencie osób. Później nasze zmysły pobudziła opalająca się toples księżna Catherine. W obu przypadkach publikacji zdjęć towarzyszyła burzliwa dyskusja. Nie tylko na temat rozrywkowego charakteru młodszego brata księcia Williama czy figury Kate. Dużo ważniejsze w całej tej zawierusze było znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy media są w stanie uszanować jakiekolwiek granice w pogoni za newsem?

Czytaj więcej »

MŁODZI WINDSOROWIE Pod obstrzałem

Od miesięcy w mediach trwa „serial” z Moniką Richardson i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych, choć bohaterowie nie udzielali wywiadów na temat swojego związku. Monika właśnie napisała książkę „Pożegnanie z Anglią” i tylko „Gali” odważyła się głośno opowiedzieć o swojej walce o prawo do szczęścia, nowym życiu, „babraniu się w bebechach”, wychowaniu dzieci, o tym, jak trudna jest rola macochy, i o piecu, który Zbyszek wybudował dla niej w ogrodzie... Nie wszystko w tym życiu wygląda różowo...

Czytaj więcej »

MONIKA RICHARDSON Kocham. Jestem szczęśliwa!

Zaczyna się jak disnejowski film: śliczna suczka rasy bolończyk o wdzięcznym imieniu Ramona otrzymuje zawiadomienie o nadejściu tajemniczej przesyłki zza oceanu. Nie zna ani jej zawartości, ani nadawcy. Ale inny pies w urzędzie celnym część zagadki już rozwiązał: jest tam 66 gramów suszu konopi indyjskich. Kreskówka dla dzieci zamienia się w kryminał. A właścicielkę Ramony Jackowskiej media zamiast Korą zaczynają nazywać Olgą J. i pokazywać z czarnym paskiem na oczach. Happy endu tej opowieści na razie nie widać.

Czytaj więcej »

KORA Sprawa Ramony

Kiedy śmigał na łyżwach po zamarzniętej kałuży w Tychach, nikt nie przypuszczał, że kiedyś trafi do drużyny w Szwecji, a stamtąd na hokejowe szczyty – do ligi NHL. Tysiące chłopców, kibicując mu, wierzyło, że ciężki trening popłaca. Był niedościgłym wzorem. Dziś ten 40-letni emeryt – jak sam z siebie żartuje – jest szczęśliwym mężem Emilii. Stara się być dobrym ojcem nie tylko dla ich wspólnego syna, trzyletniego Iwa, ale też dla 15-letniej Julii, córki z pierwszego małżeństwa ze sławną Izabellą Scorupco. Właśnie ukazała się książka, w której opisuje swoje życie.

Czytaj więcej »

MARIUSZ CZERKAWSKI Przestałem śnić o hokeju

Tak nazywają swoją kanclerz nasi zachodni sąsiedzi. Nie bez powodu. Choć o Angeli Merkel mówi się, że to żelazna dama niemieckiej sceny politycznej, a magazyn „Forbes” po raz drugi przyznał jej tytuł najbardziej wpływowej kobiety świata, prywatnie Merkel jest ciepłą i opiekuńczą osobą. Jest specjalistką od ciast ze śliwkami i często płacze, oglądając ulubiony film „Pożegnanie z Afryką”. Swoje sekrety zdradziła ostatnio na łamach czołowego niemieckiego dziennika „Süddeutsche Zeitung”.

Czytaj więcej »

ANGELA MERKEL Nasza droga Mutti