Wywiady i sylwetki

Najnowsze

„Narodziłam się na nowo, przygotowując książkę »Marzenia i tajemnice«” – mówi Danuta Wałęsa. Bez cenzury opisała tam swoje życie u boku Lecha Wałęsy, to, co łączy ich dzisiaj, oraz swoje relacje z dziećmi. Były prezydent powiedział w jednym z wywiadów o książce żony: „Czasami trzeba potrafić ugryźć się w język”. Historia przez nią opowiedziana inspiruje innych: Krystyna Janda postanowiła zagrać Wałęsową w swoim teatrze – premiera monodramu jesienią. Kobiety, które przychodzą na spotkania z byłą pierwszą damą, płaczą ze wzruszenia, słuchają jej i wierzą w to, co mówi. Czy dzisiaj to ona zostanie liderem, bohaterem jak niegdyś jej mąż? „Dojrzałam. Chcę żyć dla siebie” – stwierdza odważnie. I zapowiada następną książkę. Nam opowiedziała o...

Czytaj więcej »

DANUTA WAŁĘSA Lech mnie kocha, ale po swojemu

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Przekonały się już o tym dzieci Michaela Jacksona. Od czasu jego śmierci w 2009 roku bracia i siostry muzyka za wszelką cenę próbują odebrać 15-letniemu Prince’owi, 14-letniej Paris i 10-letniemu Blanketowi ogromny majątek, który pozostawił im ojciec. Zrobią wszystko, by osiągnąć swój cel. Ostatnio porwali nawet ukochaną babcię nastolatków. Chcieli, by pomogła im w unieważnieniu testamentu króla popu.

Czytaj więcej »

KLAN JACKSONÓW Przeklęte miliony

Sierpień. Czas cudownego odpoczynku. Ale nie dla wszystkich. Ja pracuję. Nie narzekam. Lubię to, co robię. 11 sierpnia dałam w Gdańsku kon-cert wspólnie z Tomaszem Stańką, Richardem Boną i samym Quincy Jonesem. 31 gram w Warszawie na festiwalu Warszawa Singera piosenki sefardyjskie, aszkenazyjskie, po hiszpańsku, hebrajsku, jidysz, a nawet po arabsku... (ale się chwalę!) Lubię takie wyzwania. Będzie co wspominać.

Czytaj więcej »

FELIETON KAYAH Listy jak dinozaury

Co jest tą iskrą zapalną, która sprawia, że człowiek pomaganie potrzebującym dzieciom czyni sensem swojego życia? Co powoduje, że żona prezesa prywatnej telewizji, znana i ceniona aktorka oraz żona jednego z najbogatszych Polaków decydują się na rzucenie dotychczasowych zajęć i oddanie się bez reszty pracy w fundacjach? Bożena Walter, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, Ewa Błaszczyk, szefowa Fundacji „Akogo?”, i Małgorzata Żak, prezes Fundacji Polsat, opowiadają o początkach swoich misji.

Czytaj więcej »

FUNDACJE CHARYTATYWNE Iskra dobroci

Postanowiliśmy prześwietlić każdą z liter nazwiska jednej z najbardziej pożądanych aktorek ostatniej dekady. I dzięki temu dowiedzieć się o niej jak najwięcej, stworzyć jej portret – filmowy, sceniczny, intymny. Opowiada nam o zawodowych i życiowych wyborach, o czwartej rocznicy ślubu, o tym, że choć jest topową aktorką, nie spoczęła na laurach, i... o Sycylii, gdzie powstała niezwykła sesja.

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA Wciąż o siebie walczę

Córeczka bogatego tatusia, była dziewczyna Kuby Wojewódzkiego, małolata w kusych bluzeczkach – tak najczęściej mówiło się o Natalii Lesz. Mówiło, bo z tamtej dziewczyny niewiele teraz zostało. Ostatnio artystka wzięła sprawy w swoje ręce: promuje płytę „That Girl”, walczy o ciekawe role filmowe i pracuje nad monodramem opisującym życie skandalisty Hugh Hefnera. „Skończyłam 30 lat i przyszedł czas na refleksję” – zapewnia. I może dlatego rozmawiamy o facetach, poszukiwaniu miłości, marzeniach i dorosłości... Bo niegrzecznej dziewczynki już w Natalii nie ma.

Czytaj więcej »

NATALIA LESZ Lubię zarzucić haczyk

Wkrótce na ekranach naszych kin pojawi się jego najnowszy przebój „Zakochani w Rzymie” z plejadą gwiazd w rolach głównych. To kolejny obraz, który Woody Allen nakręcił w Europie – wcześniej był Londyn, Barcelona i Paryż. W specjalnym wywiadzie dla „Gali” 76-letni mistrz opowiedział nam, dlaczego „zdradził” Nowy Jork, o życiu z młodszą partnerką, o tym, co myśli o krytykach, i dlaczego fascynuje go Silvio Berlusconi...

Czytaj więcej »

WOODY ALLEN Żona ma mnie dosyć

O kinie zawsze myślałem jak o swoim domu. A sytuacja, w której ktoś wchodzi do niego i w tak bestialski sposób sprawia, że znika poczucie bezpieczeństwa i radości z przebywania w tym miejscu, bardzo mnie przygnębia” – tak wieści o masakrze podczas premiery filmu „Mroczny Rycerz powstaje” skomentował jego reżyser Christopher Nolan. Kilka dni później odtwórca roli Batmana Christian Bale zdecydował się odwiedzić rannych przebywających w szpitalu w Aurorze. I mimo że była to jego prywatna inicjatywa, pod kliniką aż roiło się od paparazzich. Nie ma się jednak co dziwić. Tą bulwersującą sprawą żyje praktycznie cały świat. A fakt, że sprawca masakry James Holmes oznajmił policjantom, że to on jest Jokerem, synonimem zła i chaosu, wywołał...

Czytaj więcej »

MASAKRA W KOLORADO To nie Joker strzelał!

„Obecnie przeżywam jedną z większych tragedii w moim życiu” – wyznaje na swoim blogu. Wszystko przez fatalny zeskok z roweru. Do niedawna była faworytką igrzysk olimpijskich w Londynie. Teraz boryka się ze złamaną kością śródstopia, zerwanym więzadłem i innymi obrażeniami. Kolarstwo górskie to pot, krew i łzy. Sport nie dla mięczaków. Maja nie poddaje się, wierzy w cud rehabilitacji i myśli o kolejnej olimpiadzie. W życiu znajduje czas na wszystko, również na naukę i miłość. W sierpniu zaprasza wszystkich do swojej ukochanej Jeleniej Góry na jedyną w swoim rodzaju imprezę Maja Włoszczowska Jelenia Góra Trophy, MTB Race.

Czytaj więcej »

MAJA WŁOSZCZOWSKA Nie zamierzam się załamywać

Takiej Kingi jeszcze nie znacie! Odkąd dwa lata temu związała się z prawnikiem Markiem Kujawą, stała się bardziej otwarta, skłonna do zwierzeń. I taki też jest jej blog. Szczerze opowiada o córkach, pasjach dzielonych z partnerem, ciekawych wyjazdach i przeżyciach. Zaprasza nawet do kuchni. Dzieli się nie tylko sernikiem, ale i przemyśleniami. To Kinga odmieniona. Czy to uczucie tak ją zmieniło? „Gali” postanowiła pokazać ukochane miejsca na Mazurach, gdzie jak nastolatka może biegać po łące w sukni z falbanami albo pędzić galopem na koniu. Bo nade wszystko lubi adrenalinę i wyzwania.

Czytaj więcej »

KINGA RUSIN Szczęśliwa na przekór wszystkim