Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Ukrainka w Polsce. Mówi, że ma dwie ojczyzny i z obu jest bardzo dumna. Szczególnie teraz, kiedy jeszcze wszyscy pamiętają gorączkę Euro. Weronika właśnie wygrała proces z jednym z tabloidów, który publikował obraźliwe materiały na temat jej zatrzymania przez CBA. Dziś po raz pierwszy czuje, że tamte wydarzenia sprzed lat może oddzielić grubą kreską. Dzięki temu, co przeżyła, wie, że ma siłę, żeby poradzić sobie ze wszystkim, nawet z tym, że być może nigdy nie będzie matką. Nie może sobie wyobrazić tylko jednego: życia bez ukochanego mężczyzny u boku. O swoich marzeniach i planach opowiedziała, oprowadzając nas po Warszawie i... najdroższym Kijowie.

Czytaj więcej »

WERONIKA MARCZUK Nie chcę się już bać

Śpiewa na najlepszych scenach operowych świata: w Metropolitan Opera, Royal Opera House Covent Garden, Wiedniu, Monachium, Los Angeles. Krytycy porównują ją do Marii Callas. Jako pierwsza polska artystka podpisała prestiżowy kontrakt z legendarną wytwórnią fonograficzną Decca Classics. Na świecie odnosi wielkie sukcesy. A w Polsce? Rolą Violetty w „Traviacie” w warszawskim Teatrze Wielkim udowodniła, że nie ma sobie równych.

Czytaj więcej »

ALEKSANDRA KURZAK Karierą już się nacieszyłam...

Amerykańska stacja telewizyjna ABC wyemitowała niedawno ostatni odcinek kultowej produkcji „Gotowe na wszystko”. Eva Longoria odetchnęła z ulgą. „Byłam już zmęczona moją bohaterką. A w szczególności stylem ubierania się Gabrielle! Nie znosiłam go!” – zdradziła w wywiadzie dla „Gali” piękna Latynoska. Aktorka chce teraz odpocząć od seriali i skoncentrować się na podboju kina. Przyznała, że woli, gdy media piszą o jej zawodowych dokonaniach niż o burzliwym związku z Eduardem Cruzem.

Czytaj więcej »

EVA LONGORIA Gotowa na więcej

Warszawianka z urodzenia. Ale nikt jej nie pytał o zdanie, czy tam właśnie chciałaby spędzić dzieciństwo, lata młodzieńcze. Miała zaledwie 3,5 roku, kiedy rodzice – sławny pisarz Janusz Głowacki i reżyserka telewizyjna Ewa Zadrzyńska – wybrali Amerykę. Jak teraz Zuzanna sięga pamięcią wstecz, do najdawniejszych wspomnień, to nie ma tam Polski, Warszawy. Jest Nowy Jork. Przedszkolna nauka przetrwania, pierwsza szkoła, pierwsze przyjaźnie, życie na rolkach, artyści z Polski, tajemne miejsca w Nowym Jorku, kolejne mieszkania, poszukiwanie własnej drogi... Właśnie o tym napisała książkę. A przed „Galą” rozrzuciła swoje ukochane fotografie i zaczęła o nich opowiadać.

Czytaj więcej »

ZUZANNA GŁOWACKA Miasto moje, a w nim...

Zielony ogród na warszawskim Żoliborzu. Zapach, śpiew ptaków, które walczą na głosy z wiertarką szalejącą u sąsiada obok. Od czasu do czasu Kukunia, gadająca papuga, woła pana Jana lub Łukasza na czułe słówka. I w tym ogrodzie, zapalając raz za razem papierosy, siedzą ojciec i syn. Rozmawiają. Ale swoje opowieści pan Jan rozpoczyna słowami: „Ludzie chcą pogadać, bo są samotni w swoich sercach. Może dlatego, że spowiedź w tej chwili nieco straciła na wartości, niektórzy uprawiają opowieść, tak jak my teraz, a przy okazji dowiadują się czegoś o sobie samych”.

Czytaj więcej »

JAN I ŁUKASZ NOWICCY Tato, ja mam czterdzieści lat!

Jest najmłodszym miliarderem na świecie, który samodzielnie zdobył swoją fortunę. Teraz, gdy Facebook, jego dziecko, zadebiutował na giełdzie, majątek 28-letniego Marka Zuckerberga wyceniany jest na prawie 18 mld dolarów. To jednak nie robi na nim żadnego wrażenia. Dzień po wypuszczeniu akcji na Wall Street internetowy geniusz wziął cichy, skromny ślub ze swoją wieloletnią partnerką Priscillą Chan. I gdyby nie jej sprzeciw, to nawet na tę uroczystość założyłby swoją ulubioną bluzę z kapturem.

Czytaj więcej »

MARK ZUCKERBERG Zwyczajnie niezwyczajny

„Chiny zawsze mnie fascynowały, przewijały się w rozmowach z koleżanką z lat szkolnych, której mama pisarka pochodziła ze starej chińskiej rodziny, a od przeszło pół wieku mieszka w Polsce” – wyznała Pierwsza Dama Anna Komorowska, która na zaproszenie Ogólnochińskiej Federacji Kobiet odwiedziła Pekin. Anna Kaplińska-Struss, dziennikarka „Gali”, towarzyszyła Pani Prezydentowej w tej podróży. Jak wyglądał dzień Pierwszej Damy, co zrobiło na niej największe wrażenie, jakie spotkania zapadną jej na długo w pamięć, które smaki chińskiej kuchni spróbuje odtworzyć w Polsce? Oto bardzo osobisty reportaż z tej podróży.

Czytaj więcej »

ANNA KOMOROWSKA Podróż w pięciu smakach

Ponad trzy lata trwało jej milczenie. Przerwała je dwa miesiące temu, kiedy powiedziała do widzów „Panoramy”: ,,Hanna Lis, witam Państwa”. I choć telewizja to jej żywioł, nie od razu zdecydowała się na powrót. Czuła ogromną tremę. „...ale wstałam, poszłam, zrobiłam” – mówi. Czy miesiące medialnej ciszy ją zmieniły? Jaką jest dzisiaj kobietą? „Zabieganą, a moje ADHD ma się dobrze, a nawet się rozwija” – żartuje. I pewnie dlatego praca w telewizji jej nie wystarcza. Zaczęła prowadzić kulinarny blog, na którym publikuje nie tylko zdjęcia swoich potraw, ale także domu i psa. „Co innego, kiedy ludzi się do siebie zaprasza, a co innego, kiedy włażą do salonu nieproszeni, forsując płot” – mówi Hanna. O tym, co robiła przez ostatnie lata i co...

Czytaj więcej »

HANNA LIS Wszystko, co kocham

„Jestem cyganem, żyję tam, gdzie mnie chcą, gdzie komuś na mnie zależy” – mówi aktorka. Tym, któremu zależy, jest Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. To jego propozycja sprawiła, że po latach tułaczki między Krakowem a Warszawą wynajęła małe mieszkanie w Wilanowie. I zagrała śpiewająco w „Szkole żon”, u boku samego mistrza. A potem przyszły kolejne role, m.in. w spektaklu „Czas kobiet”. Ale praca aktorska to nie wszystko. Anna zaangażowała się niedawno w akcję społeczną „Handel kobietami STOP”. Odkryła, co znaczy prawdziwa kobieca przyjaźń. A co z miłością?

Czytaj więcej »

ANNA CIEŚLAK Czas mądrych kobiet

Bała się tej wyprawy – bo niełatwo stanąć oko w oko z ludzką tragedią, nawet jeśli na co dzień w „Rozmowach w toku” słucha, jak wiele cierpienia spotyka jej bohaterów. Ewa Drzyzga razem z ekipą TVN-owskiego programu oraz przedstawicielami UNICEF-u poleciała na Haiti, które dwa lata po kataklizmie trzęsienia ziemi wciąż próbuje się odrodzić. Specjalnie dla „Gali” dziennikarka napisała o najmłodszych i najbardziej bezbronnych ofiarach haitańskiej tragedii: dzieciach, które po trzęsieniu padły ofiarą masowych, nielegalnych adopcji. O jednym z zaginionych – małym czarnoskórym Andersonie – będzie szczególnie pamiętać.

Czytaj więcej »

EWA DRZYZGA Misja z sercem

Nigdy nie była bohaterką skandali. Nigdy woda sodowa nie uderzyła jej do głowy, chociaż mogłaby, bo już jako dziewczynka miała tabuny fanów. Zawsze uśmiechnięta, bez fochów, profesjonalna. Szczęśliwa żona, matka. Dla plotkarskich portali osoba całkowicie nieciekawa. Ale w końcu i ją wzięto na języki. Zaatakował ją publicznie jej przyrodni brat, obsypując w mediach różnymi zarzutami. A ona, cóż, rzuciła się w wir pracy nad koncertem poświęconym twórczości jej rodziców. Sama w nim nie wystąpiła, a „Gali” opowiada, dlaczego nie wystąpił w nim również jej brat.

Czytaj więcej »

NATALIA KUKULSKA Czy ja z kimś walczę?

To były wyjątkowe wybory. Wyścig o fotel prezydencki we Francji rozgrywał się nie tylko pomiędzy najsilniejszymi politykami. Olbrzymi wpływ na wynik głosowania miały także ich partnerki – Carla Bruni i Valérie Trierweiler. I kiedy okazało się, że Sarkozy przegrał z François Hollande’em, pojawiło się mnóstwo pytań. Głównie o przyszłość żony Nicolasa Carli. Bo to ona wciąż wzbudza największe emocje.

Czytaj więcej »

CARLA BRUNI Pierwszą Damą już byłam

Rozmowa z nią jest jak dobra sportowa rozgrywka: emocjonująca i pełna zaskakujących momentów. Bo piłka nożna jest wielką namiętnością Maryli. Na pierwszy mecz zabrał ją jej przyjaciel, piosenkarz Wojtek Gąssowski. „Byłam po wypadku samochodowym i miałam nogę w gipsie. I z tą nogą poszłam z nim na Legię” – wyznaje. Ale to dla niej norma, bo piłkę kocha! Kiedy w domu ogląda rozgrywki, to krzyczy, ma wypieki na twarzy i mówi do męża: „Zobacz, Andrzej, jaka była sytuacja!”. On wtedy pobłażliwie patrzy na Marylę i zanurza się w swoim laptopie. Z kim w takim razie artystka dzieli piłkarskie emocje? Na rozmowę i sesję zaprosiliśmy Marylę w miejsce szczególne. Na Stadion Narodowy.

Czytaj więcej »

MARYLA RODOWICZ Niech żyje mecz!

Maciej miał się urodzić 15 czerwca. Ale z przyjściem na świat wcale się nie spieszył. Aż wreszcie Jerzy wyjechał na plan debiutanckiego filmu Krzysztofa Kieślowskiego i... czekał. W końcu pierworodny syn urodził się w Dzień Ojca. A świeżo upieczony tata? Był tak przejęty, że bał się wejść do szpitala. To było 37 lat temu. Przez ten czas Maciej zrozumiał, że ma nietuzinkowego ojca i że najważniejsze jest to, żeby się z nim nie ścigać. Dziś, zjednoczeni chorobą taty, są sobie bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj więcej »

JERZY I MACIEJ STUHROWIE Wszystko zaczęło się w Dzień Ojca