Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Wiosna przyszła, więc czas na to, żeby jak co roku wygrzebać się ze swojego legowiska, umyć zęby i ruszyć pocieszyć się słońcem. Niestety, kiedy tak rozglądam się dookoła, to z roku na rok widzę coraz mniej ludzi robiących tę prostą, ale jakże ważną w życiu czynność. Chwilę się zastanawiałem, o co chodzi, więc pochodziłem sam trochę po mieszkaniach różnych ludzi, pozaglądałem im w okna i odkryłem, co jest przyczyną zapominania o słońcu, pięknej pogodzie i spacerach bez celu… Internet!

Czytaj więcej »

FELIETON BILGUUNA W sieci

Kiedy się uśmiechnie, to zdaje się, że masz przed sobą Alinę z „Kroniki wypadków miłosnych”. A przecież od jej filmowego debiutu minęło 27 lat. Była wtedy 15-latką i przeżyła pierwszy romans. Na ekranie. I po raz pierwszy rozebrała się przed kamerą. Czy gdyby nie ta rola, jej los byłby inny? Może. Może nie byłoby ucieczki z rodzinnego domu do Paryża, czterech mężów, smakowania różnych zawodów... Spytana, która ze zmian w życiu jest najważniejsza, odpowiada: „Gdy stałam się matką. Macierzyństwo okazało się dla mnie niesamowicie twórcze”.

Czytaj więcej »

PAULINA MŁYNARSKA Lubię być sama

Wybitny kucharz, który gotował tak, jakby wyczarowywał potrawy. I opowiadał o jedzeniu z charakterystycznym francuskim „r”. Kiedy urodził mu się syn, zniknął z telewizji. Poświęcił się rodzinie – zbudował dom, stworzył przystań dla ukochanej Agnieszki i syna Leo. Zerwał z wizerunkiem „młodego żabojada”, który gotuje i ma superznajomych. „To był format, to nie byłem ja” – przyznaje. Teraz powraca z nowym programem: stylową kuchnię zamienił na ulice azjatyckich miast, a on sam będzie dziki i nieprzewidywalny.

Czytaj więcej »

PASCAL BRODNICKI Koniec z grzecznym gotowaniem

„Każdy rok z tych ponad 20 był walką o przetrwanie. I za każdym razem, jak wskakuję na kolejną łajbę, to się boję” – mówi „Gali” Tomasz Lis. Wiele razy dawał wyraz temu, że nie można zamknąć go w klatce. Zresztą nikomu się to jeszcze nie udało. Ale to rozmowa nie tylko o wolności. Dziennikarz zdradza, dlaczego w życiu mógł bardziej liczyć na kobiety, czy żałuje, że nie ma syna, i o czym myśli, biegnąc w kolejnych maratonach.

Czytaj więcej »

TOMASZ LIS Niezależny genetycznie

„Z pewnych rzeczy nie zrezygnuję” – mówi Anna Mucha w pierwszym wywiadzie, jakiego udzieliła właśnie nam po narodzeniu córki Stefanii. Zaskoczeni? Spodziewaliście się Anki w kapciach, papilotach, śpiewającą kołysanki? Ona nawet na salę porodową wjechała w szpilkach. „Wiedziałam, że chcę celebrować moment przyjścia na świat nowego człowieka” – wyjaśnia i dodaje: „Szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko”.

Czytaj więcej »

ANNA MUCHA Matka Polka na obcasach

„Wolę mieć krótkie życie z tańcem niż wieczność bez niego!” – mówi z rozbrajającym uśmiechem. Znany, podziwiany, uwielbiany na kilku kontynentach. Pochodzi z Zielonej Góry, ale ma w sobie żar latynoskiego kochanka. Jego najbardziej oddani fani mieszkają w Japonii, ale on uczy tańczyć wszędzie. Teraz przyszedł czas na Polskę. Jako juror w tanecznym show „Got to dance. Tylko taniec” nie ma sobie równych. Bo gdy zaczyna mówić o tańcu, jego oczy niebezpiecznie płoną...

Czytaj więcej »

MICHAŁ MALITOWSKI Tancerz filozof

„Oczarował mnie ten świat oderwany od szarej rzeczywistości” – mówi „Gali” Marek Jankowski, współtwórca Siedliska Morena, niezwykłego, zatopionego w mazurskiej głuszy pensjonatu. Ale nie tylko jemu widok z pięknym jeziorem w tle zawrócił w głowie. To miejsce pokochały również gwiazdy: Sonia Bohosiewicz, Tomasz Lis, Maryla Rodowicz, Tomasz Karolak, Edyta Górniak czy Marek Kondrat. Szukają wytchnienia, zostawiając za sobą zgiełk wielkiego miasta. „Wielu przyjeżdża do nas po to, aby się bardziej schować, niż pokazać” – dodaje Marek Jankowski.

Czytaj więcej »

MAREK JANKOWSKI Stworzyłem zacisze gwiazd

W marcu jak w garncu. U mnie się obecnie tam gotuje. Woda wrze, bulgocze nawet. Jakoś tak jest. Zawsze w takich momentach powstawały moje płyty. Musiałam wyrzucić z siebie mnóstwo emocji. Ale też mam tak, że do moich płyt nie wracam. Słowa albo nazwane emocje, kiedy już są w eterze, zaczynają żyć własnym życiem. I nigdy nie oglądam moich koncertów. Być może powinnam, by się czegoś nauczyć na własnych błędach... Ale z drugiej strony wkurza mnie, że je popełniłam, i nie chcę ich doświadczać na nowo, przecież nie mogę zmienić niczego, co już było.

Czytaj więcej »

FELIETON KAYAH Moi nierycerze

Podobno życie jak z bajki zdarza się tylko w książkach. Nieprawda. Jedna z najpiękniejszych Polek, była dziewczyna Bonda, nasza Helena Kurcewiczówna z „Ogniem i mieczem” wyznaje wprost: „Właściwie nie mam niezrealizowanych marzeń”. Wciąż zjawiskowo piękna, znalazła swoje miejsce w Los Angeles. Tu mieszka z mężem i dwójką dzieci. Właśnie założyła firmę odzieżową i prowadzi szwedzką edycję programu „Top Model. Zostań modelką”. Czy można chcieć czegoś więcej?

Czytaj więcej »

IZABELLA SCORUPCO Bez retuszu

Nigdy nie liczyła, ile osób wypromowała. Wystarczyło usłyszane zdanie lub spojrzenie w oczy i już wiedziała, że to fantastyczny materiał na telewizyjną gwiazdę. Dlatego wielu znanych i kochanych właśnie do niej zwraca się: „Matko mojego sukcesu”. „Gali” szefowa „Pytania na śniadanie” zdradza, kto ją samą odkrył, jaka jest recepta na sukces i co tak naprawdę „siedzi” w głowach gwiazd.

Czytaj więcej »

ALICJA RESICH-MODLIŃSKA Wiem, jak to się robi!

Kiedyś dziewczyny, wodząc za nim wzrokiem, narzekały, że to wieczny Piotruś Pan. Bo Jan imprezował. Był pogubiony i nie potrafił znaleźć sobie miejsca w życiu. Ale to wszystko już za nim. Właśnie skończył 40 lat i teraz wierzy w powiedzenie, że życie mężczyzny zaczyna się po czterdziestce. Dla niego na pewno. Nic nie zachwyca go tak bardzo jak kolejny dzień spędzony z synem Jasiem. To on jest teraz jego największą radością. I góry. Teraz dzięki roli w „Szpilkach na Giewoncie” Jan wraca w swoje ukochane rodzinne strony, na Podhale.

Czytaj więcej »

JAN WIECZORKOWSKI Nie ścigam się