Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Kiedyś dziewczyny, wodząc za nim wzrokiem, narzekały, że to wieczny Piotruś Pan. Bo Jan imprezował. Był pogubiony i nie potrafił znaleźć sobie miejsca w życiu. Ale to wszystko już za nim. Właśnie skończył 40 lat i teraz wierzy w powiedzenie, że życie mężczyzny zaczyna się po czterdziestce. Dla niego na pewno. Nic nie zachwyca go tak bardzo jak kolejny dzień spędzony z synem Jasiem. To on jest teraz jego największą radością. I góry. Teraz dzięki roli w „Szpilkach na Giewoncie” Jan wraca w swoje ukochane rodzinne strony, na Podhale.

Czytaj więcej »

JAN WIECZORKOWSKI Nie ścigam się

Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy Kayah pisanie felietonów do „Gali”. Szybko okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Co dwa tygodnie do redakcji napływają listy od czytelniczek dziękujących za słowa, które napisała, bo dzięki nim lepiej rozumieją same siebie i świat wokół. Bo Kayah jest prawdziwa. Niczego nie udaje. Nie wstydzi się tego, że czasem czuje taką samotność, że pozostaje tylko płacz. I wzruszająco opowiada o tym, co przeszła w życiu. O miłości, której nie umiała zatrzymać, i o ojcu, który kiedyś był jej największym krytykiem. Tak mądre wywiady zdarzają się rzadko. Bo Kayah jest tylko jedna!

Czytaj więcej »

KAYAH Kocham zaborczo, łapczywie i niecierpliwie...

To nie jest dla niej radosne święto. Dzień, kiedy Elżbieta II przejęła angielski tron, był jednocześnie dniem śmierci jej ukochanego ojca, króla Jerzego VI. W tym roku jednak nawet ona ma powody do radości. Bo od pamiętnego dnia, kiedy została angielską królową, minęło właśnie 60 lat! A diamentowy jubileusz swojej królowej Brytyjczycy chcą świętować wyjątkowo hucznie. Z tej okazji dwór zdradził nawet kilka tajemnic monarchini...

Czytaj więcej »

ELŻBIETA II Diamentowa królowa

Ma w sobie niezwykły spokój i ciepło. Kiedy patrzy z ekranu, rozgrzewa najbardziej lodowatą duszę. Nie ma słabszych ról, każda to mistrzostwo świata. Nierozpieszczana przez filmowców, ostatnio ma swój dobry czas. Prawie nie schodzi z planu: po „Róży”, „W ciemności”, „Ojcu Mateuszu”, teraz żona i matka w serialu „Ja to mam szczęście”. Czy na tym nie cierpi rodzina prawdziwa? „Bywa, że jedno z nas musi zrezygnować ze swej aktywności zawodowej jak teraz mój mąż”.

Czytaj więcej »

KINGA PREIS Z rodziną na telefon

Człowiek uczy się całe życie, a czasem nawet dłużej (zależy od tego, na jaką opcję przed śmiercią postawił). Ja też uczę się cały czas i zawsze odkrywam coś nowego. Kiedy byłem mały, to jedyny telewizor, jaki mieliśmy, był zasilany przez Dziadka. Telewizja była podłączona do takiego jakby rowera i Dziadek (proszę wybaczyć mój kołokwializm) pedałował. Im szybciej pedałował, tym lepszy był obraz. Zwykle jednak nie łapaliśmy sygnała z satelity, bo nasza jurta była wyjątkowo oddalona od wszelkich technicznych rzeczy, zatem najczęściej pozostawało nam oglądanie starej kasety z „Potopem”, w którym to grała Babcia.

Czytaj więcej »

BILGUUN ARIUNBAATAR Telesztuczki

Nigdy nie dała się zaszufladkować – tańczy inaczej, niż uczono ją w szkole baletowej, żyje wbrew regułom. Czy Krystyna Mazurówna, w której zakochali się m.in. Sławomir Mrożek i Krzysztof Teodor Toeplitz, jurorka nowego tanecznego show Polsatu „Tylko taniec. Got to dance”, znowu wywoła skandal? Niedawno, w Warszawie, przed tłumem fotografów „na dzień dobry” podniosła nogę, jakby miała zrobić szpagat. „Nic innego mi nie pozostało. Robiłam to przez całe życie” – mówi „Gali”.

Czytaj więcej »

KRYSTYNA MAZURÓWNA Po prostu rewela!

Życie Pierwszej Pary to praca niemal bez przerwy – liczne zobowiązania polityczne, spotkania z głowami innych państw, wyjazdy, działalność społeczna. Czasami udaje się jednak „uciec” choć na kilka godzin od warszawskiego zgiełku i spędzić trochę czasu razem, na aktywnym wypoczynku. Podczas wizyty na południu Polski Anna i Bronisław Komorowscy odwiedzili ulubioną Wisłę. „Polskie góry są wspaniałe” – mówi Pan Prezydent. „W Wiśle czujemy się wyjątkowo dobrze i zawsze z dumą pokazujemy to miejsce gościom z innych krajów” – dodaje. Prezydentowa również lubi tutaj odpoczywać i poznawać mieszkańców tych terenów, „wyjątkowo ciepłych i otwartych ludzi” – mówi „Gali” Pierwsza Dama.

Czytaj więcej »

ANNA I BRONISŁAW KOMOROWSCY Spotkanie na szczycie

Po ostatniej edycji „Tańca z Gwiazdami” Agustin Egurrola odebrał telefon: „Chcemy tańczyć dalej. Czy pomożesz nam wystartować w prawdziwym turnieju?”. To dzwoniła Weronika Marczuk w imieniu kilkunastu gwiazd, które poznały się w trakcie nagrywania tanecznego show. Agustin najpierw machnął ręką. Ale potem... dał się przekonać. Oto gwiazdy, które już 10 marca zmierzą się na parkiecie. I wywiad z Agustinem, który organizuje profesjonalny turniej gwiazd, jakiego nigdy jeszcze nie było!

Czytaj więcej »

GORĄCZKA TANECZNEJ NOCY Gwiazdy tańczą dla "Gali"

Milczała przez ostatnie trzy lata. W tym czasie jej życie zupełnie się zmieniło. Po brawurowej „Niani” Agnieszka zniknęła z mediów i... wychowywała dziecko. 10 marca jej synek zdmuchnie dwie świeczki na urodzinowym torcie. A ona? Na ekrany właśnie wszedł nowy serial „Prawo Agaty” z nią w roli głównej. „Taka to praca. Pół roku siedzisz w domu i gotujesz zupy, a następne pół roku malujesz pazury” – stwierdza z rozbrajającym uśmiechem. A synek? Mówi o niej „mama Dygant”.

Czytaj więcej »

AGNIESZKA DYGANT Czasem jestem "desperado"

Tego nikt się nie spodziewał. Najpierw prasa doniosła o kryzysie w związku Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis, a kilka dni później Heidi Klum publicznie oświadczyła, że chce się rozwieść z Sealem. Nie tylko fani gwiazd byli w szoku. Od razu też pojawiły się niepokojące teorie. Czy miłość nie ma szans w świecie show-biznesu? Ich rozstania, niestety, na to wskazują...

Czytaj więcej »

KONIEC MIŁOŚCI IDEALNEJ Johnny Depp i Vanessa Paradis, Heidi Klum i Seal

„Jestem teraz w takim momencie, że mogę mówić o sobie: kobieta spełniona, kobieta szczęśliwa” – deklaruje obdarzona charyzmatycznym głosem i porywającą wszystkich energią piosenkarka. Jednak drogę, jaką pokonała, żeby osiągnąć dzisiejszą pogodę ducha, można porównać do chodzenia po linie. Liczne miłostki, w obcym kraju z dala od bliskich, do tego walka o życiowy i artystyczny byt. Na zwierzenia udało nam się ją namówić w ukochanym Nowym Jorku – tym magicznym, specjalnie dla niej namalowanym.

Czytaj więcej »

URSZULA DUDZIAK Jeszcze dla kogoś oszaleję