Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Walentynki. Jedni się obrażają, drudzy pukają w czoło, inni uważają to za złoty nocnik, święto komercji, jeszcze inni na szczęście świętują. Ja jestem za tym, by świętować, kiedy tylko można. Najfajniej by było, gdyby trwały cały rok. Choć nie zawsze tak myślałam. Jak strasznie odczuwa się brak mężczyzny, partnera właśnie tego dnia. Zdarzyło mi się parę razy. I choć kobieta bez mężczyzny jest jak ryba bez roweru, w walentynki bywałam rybą. Próbowałam wtedy zapomnieć o tym dniu, robiąc zakupy jak najdłużej, ale potem trzeba było, wracając do domu, przejechać obok tych wszystkich kafejek pełnych stolików ze świecami i par wpatrzonych w siebie. Bolało.

Czytaj więcej »

KAYAH Miłość brutto czy netto?

„Kobiety się godzą, by być drugą miłością mężczyzny. Ale nie godzą się być trzecią. A tak jest, bo jeżeli mężczyzna zdradza żonę, to tak samo będzie postępował wobec kolejnej partnerki. Im bardziej będzie szanował swoją rodzinę, żonę, tym większą mamy gwarancję, że jest odpowiedzialny” – mówi heroina polskiego kina, hrabianka z urodzenia. Piękna i niezależna. W miłości odważna i nieokiełznana. Trzykrotnie wychodziła za mąż. Co radzi dzisiejszym zakochanym?

Czytaj więcej »

BEATA TYSZKIEWICZ Czasem mamusia ma rację!

„Jestem beznadziejna w małżeństwie” – żartowała po swoim drugim rozwodzie. Halle Berry od tamtego czasu na każdym kroku podkreślała, że już nigdy więcej nie weźmie ślubu. „To nie dla mnie” – zarzekała się. Teraz jednak zmieniła zdanie. Aktorka przyjęła pierścionek zaręczynowy od swojego obecnego partnera Oliviera Martineza. I jak twierdzą jej znajomi, już dawno zapomniała o koszmarach z poprzednich związków.

Czytaj więcej »

HALLE BERRY I OLIVIER MARTINEZ Trzeci raz będzie już ostatni!

Trzeba mieć wielką odwagę, żeby mówić o miłości tak jak ona – bez upiększeń, czasami brutalnie. Agnieszka Holland, której film „W ciemności” walczy o Oscara, opowiada o relacjach miłosnych inaczej, niż przyzwyczaiło nas do tego kino. Dlaczego? „Tradycyjna miłość, czułość rzeczywiście rzadko się w moich filmach pojawia. Nie ma we mnie liryzmu. Bardziej interesuje mnie mroczna strona uczuć” – mówi artystka. Oto przegląd scen miłosnych z tych filmów reżyserki, których nie sposób zapomnieć.

Czytaj więcej »

AGNIESZKA HOLLAND Gorzki smak miłości

Jest drobna, delikatna, ma wielkie orzechowe oczy, które skrywają niesamowitą siłę, wolę walki. I miłość. Miała 26 lat, kiedy jej świat nagle runął z powodu wypadku. Najpierw w szpitalach walczyła o przeżycie, potem walczyła ze sobą o siebie. Sparaliżowana od pasa w dół, musiała uczyć się życia na nowo: zaczęła śpiewać, wyszła za mąż, a teraz podjęła kolejne wyzwanie – została jurorem w muzycznym show. Bo Moniki nic nie jest w stanie pokonać.

Czytaj więcej »

MONIKA KUSZYŃSKA W snach chodzę i tańczę

Zakochali się w sobie, bo... polubili zapach swojej skóry. Żadne nie chciało się angażować w ten związek. „Broniłem się przed nim. Już widziałem te kiczowate tytuły: »Połączył ich taniec!«. Brrr” – mówi Piotr. A jednak miłość okazała się silniejsza. Dziś wyśmienity aktor i utalentowana tancerka stanowią niezwykły związek. Owocem ich miłości jest córka Julka, a Piotr wciąż z przejęciem opowiada o tym, jak stracił głowę dla Ani. Być może, żeby to zrozumieć, postanowił napisać książkę... Tylko dlaczego ten najdowcipniejszy z aktorów zatytułował ją „Co mi w życiu nie wyszło”?

Czytaj więcej »

ANNA GŁOGOWSKA I PIOTR GĄSOWSKI Miłosna walka między nami...

Porównywano ją do rajskiego ptaka, a jej głos nazywano „głosem ery atomowej”. Życie Villas było drogą, której początek przypominał bajkowy sen, a koniec tragiczny upadek. Gwiazda skrywała wiele sekretów, które znali wyłącznie jej najbliżsi. Wśród nich pozostawała zawsze Małgorzata Gospodarek, synowa artystki. To ona, specjalnie dla „Gali”, zgodziła się opowiedzieć całą prawdę o wielkiej polskiej diwie.

Czytaj więcej »

VIOLETTA VILLAS Myślała, że wszystkiemu podoła

Ze znakomitego tenisisty przeistoczył się w kolekcjonera dzieł sztuki. Jego Galeria Fibak na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stała się ważnym miejscem dla miłośników sztuki. Wojciech Fibak wraz z Domem Aukcyjnym Abbey House rozpoczyna wielką misję: będzie promował polskie malarstwo w kraju i za granicą. Mają powstać galerie sztuki w Berlinie, Londynie i Dubaju. A każdy z nas zyska szansę, by stać się współwłaścicielem wybranego dzieła. Jak to możliwe? Przeczytajcie ten wywiad!

Czytaj więcej »

WOJCIECH FIBAK Miliony pędzlem malowane

„Dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Te słowa wypowiadają zakochani na ślubnym kobiercu. Ale gdy przychodzi kryzys, nie zawsze o nich pamiętają. W Hollywood małżeństwa, które kończą się po roku czy dwóch latach, nikogo nie dziwią. Zdarzają się jednak takie pary, które już po kilku czy kilkudziesięciu dniach składają pozew o rozwód. Powody są bardzo różne. Od typowych, jak niezgodność charakterów, po te najbardziej ekstremalne, jak inna orientacja seksualna jednego z partnerów.

Czytaj więcej »

ZŁAMANE PRZYSIĘGI

Kręcąc „Czterdziestolatka” czy „Dzięcioła”, sprawiał, że szara, komunistyczna rzeczywistość nabierała kolorów. Humor i ironiczne spojrzenie wciąż go nie opuszczają. Ostatnio przelewa je na papier. W swojej najnowszej książce „Rok osła” szydzi z gwiazd, kobiet i mężczyzn. Nie przebiera w żartach i tworzy jedyną w swoim rodzaju klasyfikację orgazmów. „Spodziewam się, że mogę za to dostać w pysk” – mówi „Gali MEN”.

Czytaj więcej »

JERZY GRUZA Prawda? To nuda

To on odważył się po raz pierwszy w Polsce zagrać w ciemnych okularach. Widz nie mógł zobaczyć, co wyrażają jego oczy: czuł niedosyt i dzięki temu jeszcze bardziej chciał zgłębić tajemnicę, jaką nosił w sobie Cybulski. Od tamtej pory aktor stał się legendą za życia, które przypominało scenariusz melodramatu. A może nim było? Przecież nawet śmierć pod kołami pociągu, do którego próbował wskoczyć, była jak z kina. Mija 45 lat od dnia, kiedy wyruszył z wrocławskiego dworca w swoją najdłuższą, ostatnią podróż.

Czytaj więcej »

ZBIGNIEW CYBULSKI Jak być kochanym