Wywiady i sylwetki

Najnowsze

„Magda ma życie jak z bajki” – mówią jej znajomi. I trudno w to nie wierzyć: nieziemska uroda, przystojny amerykański mąż, śliczna córeczka i dom w Los Angeles. Kiedy Magda przyleciała do Warszawy, żeby prowadzić „The Voice of Poland”, nie było dnia, żeby w mediach nie pojawiło się jej zdjęcie. Rozchwytywana i podziwiana nam opowiedziała nie tylko o tym, co się jej w życiu udało, ale także o chwilach, które były dla niej naprawdę dramatyczne. O momencie, kiedy zaszła w ciążę i zapadła na głęboką depresję, albo gdy lekarz w jej ciele wykrył guz i nie było wiadomo, czy to nie TA choroba. Bo nikt nie ma życia jak z bajki. Tylko Magda optymizmem potrafi pokonać największe przeciwności losu. I żeby w przyszłości niczego nie żałować,...

Czytaj więcej »

MAGDALENA MIELCARZ Wstaję rano i jestem królową życia

Znany żeglarz Mateusz Kusznierewicz pośredniczy w handlu jachtami, aktorka Roma Gąsiorowska sprzedaje w internetowym butiku zaprojektowane przez siebie sukienki, a Kasia Tusk założyła modowo-kulinarno-lifestylowy blog. Celebryci wkraczają w szeregi biznesmenów czy tylko oddają się swoim pasjom? Jakby nie było, życie pokazuje, że połączenie pasji z biznesem daje znakomite rezultaty, o czym świadczy powodzenie inicjatyw Marka Kondrata, Krystyny Jandy, Michała Żebrowskiego czy Kayah. Bo nazwiska gwiazd są już markami. A marka dziś wiele znaczy.

Czytaj więcej »

BIZNESY CELEBRYTÓW

W Polsce zbliżają się święta bożonarodzeniowe, co oznacza, że za jakiś czas po raz kolejny Bóg się urodzi. Bardzo lubię te święta, chociaż ich kompletnie nie rozumiem. No bo za każdym razem, jak one były i byłem w Polsce z Babcią akurat, to nigdzie nie widziałem, żeby on się jednak urodził, i nigdzie nie pokazywali jego zdjęć. W żadnej gazecie. Teraz wszystkich gwiazd dzieci pokazują zdjęcia, tak jak Carli Bruni, Anny Muchy, Katarzyny Skrzyneckiej, ale Jezuska narodzonego zdjęć nie widziałem. Jedynie jakieś stare rysunki albo rzeźby z zeszłych lat.

Czytaj więcej »

BILGUUN ARIUNBAATAR Wesołych Świąt

Przed kilkoma laty przeżyła dramat. Odszedł od niej mężczyzna, którego uważała za miłość swojego życia. Co gorsza, ukochany nie odszedł sam, ale z częścią jej życiowego dorobku. Myślała wtedy, że już się z tego nie otrząśnie. Teraz po tamtej smutnej Marii nie ma już śladu. Dzisiaj jedna z najsławniejszych polskich pisarek jest szczęśliwa jak nigdy przedtem. Bo znalazła prawdziwe oparcie. I to nie w męskich ramionach, ale w pięknym pensjonacie w Tatrach, który wybudowała i w którym zamieszkała.

Czytaj więcej »

MARIA NUROWSKA Już nie będę strzelała do mężczyzn

Kabaret Starszych Panów to zjawisko niepowtarzalne. Od pół wieku nikt nie odebrał kabaretowej palmy pierwszeństwa jego twórcom Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu. Kolejne pokolenie delektuje się perełkami, które stworzyli. Teraz z cudowną materią zmierzyli się najsławniejsi dziś aktorzy: Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Karolak. Z „Galą” dzielą się refleksjami z pracy nad spektaklem. Zdradzają też, co myślą o nostalgii, czy bywają naiwni i czy w ich życiu ważniejsza jest chuć, czy może uczucie. Takich ich jeszcze nie znaliście.

Czytaj więcej »

ŻYCIE KABARETEM JEST?

Dla jednych to najseksowniejsza i najzdolniejsza aktorka świata. Dla innych banalna i rozhisteryzowana gwiazda. Choć od śmierci Marilyn minęło prawie 50 lat, nie przestaje fascynować i zadziwiać, a na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty z jej życia. Dzięki opublikowanym zapiskom gwiazdy, nowym biografiom czy filmowi „My Week with Marilyn”, który miał niedawno światową premierę, spod maski pustej blond piękności wyłania się kobieta wielowymiarowa – inteligentna, utalentowana, obsesyjnie poszukująca miłości. Czy nadszedł czas na rozprawienie się z mitami, które narosły wokół symbolu seksu XX wieku?

Czytaj więcej »

MARILYN MONROE Jaka była naprawdę?

Tego jeszcze nie było! Najsławniejsza polska modelka po raz pierwszy wystąpiła w sesji zdjęciowej z dwiema najważniejszymi kobietami swojego życia – mamą i siostrą. Żeby się z nimi spotkać, przyjechała z Paryża do Warszawy zaledwie na jeden dzień. Mama i siostra dojechały z rodzinnej Częstochowy tylko po to, żeby pobyć z nią choć przez chwilę. To była prawdziwa przedświąteczna gorączka! „Anja to jest nasza ukochana gwiazda” – mówiła pani Ewa, patrząc z czułością na córkę. A starsza siostra Asia dodała: „Tak się cieszę, że Ance się powodzi. Nigdy nie byłam o nią zazdrosna”. Ten materiał to opowieść o prawdziwej rodzinie, zapachu ciast pieczonych przez Anję i świąt, których nie można spędzać samotnie.

Czytaj więcej »

ANJA RUBIK Z MAMĄ EWĄ I SIOSTRĄ JOANNĄ Zwyczajna bliskość od święta

Maria Peszek z lubością podkreśla, że jej rodzina to gromada szalonych indywidualistów. Gdy ona wyruszyła w półroczną podróż na Daleki Wschód, jej tata Jan Peszek i brat Błażej podążyli w podobnym kierunku, ale śladami Bruce’a Lee. Efekty tej wyprawy można zobaczyć w sztuce „Wejście Smoka. Trailer”, w której Jan wciela się w słynnego mistrza walk wschodnich, a Błażej w jego syna Brandona. Ten wywiad nie jest tylko o sztuce. To przede wszystkim opowieść o męskich zakrapianych ginem rozmowach, jakie ojciec z synem toczyli w Hongkongu. I o tym, do czego one doprowadziły.

Czytaj więcej »

JAN PESZEK I BŁAŻEJ PESZEK Nocne mężczyzn rozmowy