Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Słuchając jej piosenek, można odnieść wrażenie, że naprawdę potrafiła kochać. Nic bardziej mylnego. Od zawsze męczyły ją role żony czy kochanki. Potrzebowała wolności. Jej zawsze szukała. A miłość? Na mężczyzn miała swoją metodę. Najpierw rozkochać, a potem porzucić, zdradzić. Wtedy czuła się spełniona. W rocznicę 75. urodzin Agnieszki Osieckiej przedstawiamy mężczyzn, którym złamała serce.

Czytaj więcej »

AGNIESZKA OSIECKA Uciekaj moje serce...

Po raz pierwszy zachwyciła rolą królowej w „Pannie Tutli Putli”. Przez lata w cieniu Janusza Józefowicza, swojego mistrza, guru i partnera. Dzięki telewizyjnej „Przebojowej nocy” weszła w światła jupiterów i zalśniła jak największa gwiazda. I tak zostało. Kiedy Jerzy Hoffman zaproponował jej główną rolę w najnowszym filmie „Bitwa warszawska 1920”, powiedziała: „Pan się nie boi, pan na mnie krzyknie. Jestem na to gotowa”. Odważna, przebojowa, uzdolniona. Właśnie rozpoczęła nowy etap życia.

Czytaj więcej »

NATASZA URBAŃSKA Powtarzają mi: jest dobrze Nataszek

Kto powiedział, że tylko kobiety powinny ulegać przedświątecznej gorączce? A co z mężczyznami? Specjalnie dla Państwa z okazji wyjątkowej, świątecznej „Gali” na łamy gazety zaprosiliśmy mężczyzn. I to tych najodważniejszych, którzy nie wstydzą się przyznać, że wiedzą, jak się włącza pralkę i piecze ciasto. Najsławniejsi politycy, dziennikarze, aktorzy, prezenterzy. Niezwykła dziesiątka. Nie tylko udowodnili, że umieją dbać o dom, ale jeszcze zdradzili nam swoje sposoby na chociażby... wywabianie plam. Oto oni! Tylko w takich mężczyznach można zakochać się do szaleństwa!

Czytaj więcej »

PANOWIE W AKCJI! Superfaceci

Każda jego książka gwarantuje zamieszanie. Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy ostatnich lat. Napisał głośnych ,,Sąsiadów”, „Strach”, a teraz ,,Złote żniwa”. Ostatnia książka wywołała takie kontrowersje, że przepraszał za nią dyrektor wydawnictwa, w którym się ukazała. „Nie zamierzam być narodowym terapeutą, chcę tylko napisać prawdę o tym, jak było. a było tak, jak piszę” – mówi Jan Tomasz Gross Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej.

Czytaj więcej »

JAN TOMASZ GROSS Nie burzę mitów

Brawurowo zagrała Beatę w „Sali samobójców”, zaraz potem Różę z Mazur w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego. Dwie ciężkie, intensywne role, do których przygotowywała się wiele miesięcy i bardzo je przeżyła. Tak bardzo, że jak mówi, musi teraz poszukać nowych inspiracji i pobyć trochę sama ze sobą. Historia matki z filmu „Sala samobójców” jest pretekstem do rozmowy o macierzyństwie i lękach z nim związanych. Bo aktorkę przeraża świat, w którym każdy gdzieś pędzi i widzi drugiego człowieka tylko na ekranie komputera, a nie przy rodzinnym śniadaniu.

Czytaj więcej »

AGATA KULESZA Próbuję zrozumieć dzisiejsze czasy

W serialu ona grała dwanaście postaci, a on za każdym razem się w niej zakochiwał. A potem zakochał się naprawdę. Z wzajemnością. Postanowili być razem. I są. „Do kosmetyczki idę wtedy, gdy Bartek jest zajęty, by nie tracić czasu, który mamy dla siebie” – mówi ona. „Czas przeżyty z Tamarą jest dwa razy bardziej intensywny niż spędzony bez niej” – twierdzi on. Po raz pierwszy zgodzili się na wspólny wywiad i sesję.

Czytaj więcej »

TAMARA ARCIUCH I BARTEK KASPRZYKOWSKI Wszystko nas łączy

O takich jak on mówi się ,,urodzony pod szczęśliwą gwiazdą". Ma mnóstwo talentów, urodę, wdzięk, uwielbienie kobiet i pokłady niespożytej energii. Jak sam mówi: ,,w życiu najbardziej nakręca mnie to, co nowe”. Znakomity aktor filmowy i teatralny, producent filmowy, restaurator... i sportowiec. Od kilku miesięcy z kilkoma przyjaciółmi, m.in. Tomkiem Karolakiem z zawziętością ćwiczą, przygotowując się do triathlonu w Suszu na Mazurach. Przed nim 1,9 km pływania, 90 km na rowerze, 21,1 km biegu.

Czytaj więcej »

PIOTR ADAMCZYK Długodystansowiec

Przez pięć lat pełno jej było w telewizji i na kolorowych kładkach. Kiedy urodziła syna, odkryła, że jego uśmiech jest bezcenny. I że jej największy sukces to szczęśliwy dom. Ale wtedy wokół niej zrobiło się cicho. Złośliwi ogłosili, że się skończyła, że nie ma nowych propozycji. Jednak ona nie przejmuje się tym gadaniem. „Zrobiłam ogromny krok naprzód” – mówi z dumą, myśląc o swojej premierze w teatrze. I cieszy się, że utarła nosa tym, którzy nie wierzyli, że na scenie zmieni się w drapieżną kocicę.

Czytaj więcej »

KATARZYNA CICHOPEK Umie zakląć jak szewc