Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Film legenda. Powstał 35 lat temu. Po jego premierze każdy w Polsce wiedział, kim są Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz. „Widzowie ciągle nam przypominają, że ja i Jerzy to dla nich dalej para aktorów z tamtego filmu” – mówi aktorka. Po „Człowieku z marmuru” spotykali się zawodowo jeszcze wiele razy. A kilka tygodni temu zakończyli wspólne zdjęcia do serialu „Bez tajemnic”. W rocznicę powstania filmu Andrzeja Wajdy.

Czytaj więcej »

KRYSTYNA JANDA i JERZY RADZIWIŁOWICZ Duet z marmuru

Uzależnia. Nie jak narkotyk, raczej jak oddychanie. Kto ją zna, chce przy niej być. Czerpać z jej mądrości i pogody, pławić się w jej uśmiechu. Albo po prostu przy niej pomilczeć. „Milczenie to uwolnienie umysłu od myślenia. Dla mnie jest absolutną koniecznością. Bez zamilknięcia w sobie, nie możemy tak naprawdę niczego usłyszeć” – przekonuje aktorka. Ona wie, jak żyć i co jest w życiu ważne. Dla „Gali” z „Abecadła dziewięćdziesięciolatka” księdza Jana Twardowskiego wybrała najważniejsze dla siebie pojęcia. I ułożyła swój alfabet.

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA BRAUNEK Życie jest cudem

Ostatnie dwa lata wywróciły jej świat do góry nogami. Urodziła synka Borysa i podjęła decyzję o rozstaniu z jego tatą. Z szacunku dla najbliższych nie chce opowiadać o tym w mediach. Bierze na siebie odpowiedzialność za własne wybory i nie żałuje ich. Za miesiąc skończy 30 lat. Jak wygląda jej życie pomiędzy Poznaniem, gdzie mieszka i cieszy się synkiem, a Warszawą, do której wraca do pracy?

Czytaj więcej »

WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ Teraz dużo mniej się boję

Piotr Kraśko z synami Konstantym i Aleksandrem. Takiego wywiadu jeszcze nie było! Chcieliśmy sprawdzić, czy Piotr Kraśko, dziennikarz telewizyjnych „Wiadomości”, reporter, autor książek podróżniczych, potrafi być niegrzecznym chłopcem. Tylko dla „Gali” zgodził się po raz pierwszy na sesję z synami Konstantym i Aleksandrem i zaprosił nas do swojego męskiego świata. Efekt? Opowieść o czasach młodości, ojcostwie, życiu na walizkach... i szaleństwach, o których dotąd nie wiedział nikt.

Czytaj więcej »

PIOTR KRAŚKO Chłopcy z ferajny

Kiedyś miała chorą duszę. Czy ją wyleczyła? „Musiałam trochę w niej pogrzebać. Pozwoliłam, żeby targały mną emocje i wsłuchiwałam się w nie. W złość, gniew, histerię” – mówi aktorka. Co było lekarstwem? Podróże, które pomogły jej nabrać dystansu do własnych problemów. Dziś pogodziła się ze sobą i światem i zaakceptowała swoją samotność. „Widocznie taka jest moja droga” – dodaje.

Czytaj więcej »

EDYTA OLSZÓWKA Cofnąć czas? Po co?

Nienasycona. Granie jest pasją, musem, frajdą, potrzebą. „Sama jestem zdziwiona tym, jak bardzo mi się chce” – mówi. Bywało, że grała jednocześnie w siedmiu serialach i w sekundę przeistaczała się z postaci w postać. Skończyła z tym. Teraz pieczołowicie wybiera bohaterów. Wamp, prostytutka, kochanka, szalona żona – to w sztuce. W życiu kobieta tak fascynująca, że potrafi zawrócić w głowie każdemu.

Czytaj więcej »

EWA KASPRZYK Kobiety często zakochują się we mnie

„Zastanawiałam się przed tą rozmową, jak opowiedzieć o nas i uniknąć banału. Jak to zrobić? Nie wiem?” – mówi Julia, kobieta, dla której oszalał jeden z najbardziej rozchwytywanych prezenterów telewizyjnych. Kiedy dwa lata temu okazało się, że Hubert i Julia są parą, paparazzi nie opuszczali ich na krok. A oni milczeli. Nie chcieli opowiadać ani o ślubie, ani o narodzinach ukochanej córki Stefki. Teraz zrobili wyjątek. A ich opowieść o tej niezwykłej miłości na pewno nie jest banalna.

Czytaj więcej »

JULIA I HUBERT URBAŃSCY Kosmos emocji

Osiem lat pracował pod przykrywką. Ścigał dilerów, handlarzy bronią, przestępców z szarej strefy. I nagle pewnego dnia wszyscy o nim usłyszeli. TAJEMNICZY AGENT TOMEK rozpracowywał dwie wpływowe kobiety. A kiedy w gazecie ukazało się jego zdjęcie, wiedział, że to koniec kariery przykrywkowca. „Nie mogę dalej służyć w CBA. Odszedłem sam, bo przeniesiono mnie do przerzucania kartek w biurze. Uważam się za uczciwego człowieka i nikt nie będzie mnie opluwał. Nie pozwolę na to” – mówi 34-letni emeryt.

Czytaj więcej »

TOMASZ KACZMAREK Tajemniczy Agent Tomek

„W sercu plucha, szadź. Masz za sobą tyle przegranych, że się boisz grać. A serce to głaz”. To fragment jednej z piosenek Piotra Polka. Popularny, przystojny aktor i piosenkarz nagle zmienia skórę. Już nie jest uśmiechniętym, grzecznym panem w średnim wieku, na widok którego kobietom miękną nogi. „Stałem się odważniejszy. Wreszcie mnie na to stać. »Nie« zaczęło znaczyć to, co powinno” – mówi w wywiadzie. Przeczytajcie i posłuchajcie. Takiego go jeszcze nie znacie!

Czytaj więcej »

PIOTR POLK Kiedyś często żałowałem

Dziewczyna, której nie można zatrzymać. Żyje, tańczy, kocha – coraz mocniej, głębiej, bardziej. Teraz zamierza także tak grać. WŁAŚNIE ROZPOCZYNA WARSZTATY AKTORSKIE W HOLLYWOOD. Tę szkołę przeszły największe gwiazdy. Ci, którzy przepowiadali, że Edyta przepadnie w świecie show-biznesu, są teraz zaskoczeni. Nie przepadła. Na dodatek bez kompleksów wkroczyła w świat wielkiej sztuki. I tam znalazła swoją miłość. „Odczuwanie świata mocniej, głębiej, bardziej – to nas z Mariuszem łączy” – mówi o sławnym reżyserze. Czy zostały jej jeszcze jakieś marzenia do spełnienia?

Czytaj więcej »

EDYTA HERBUŚ Tak, jestem szczęściarą