Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Zadbał, by obie miały wykształcenie muzyczne. Ale nie zostały śpiewającymi skrzypaczkami. Za to jak on pokochały wolność i uprawiają wolne zawody. On całe życie spędził na walizkach. One też szukały swojego miejsca na Ziemi. I znalazły je w rodzinnym Krakowie. Zrozumiały też, że ojciec jest ich najbliższym przyjacielem. Do tańca i do różańca. Z nim można żartować nawet ze spraw ostatecznych. „Zwolniłem je z obecności na moim pogrzebie, żeby nie miały dyskomfortu” – śmieje się Zbigniew Wodecki, który po raz pierwszy zgodził się na wywiad z udziałem jego córek: Joanny i Katarzyny.

Czytaj więcej »

ZBIGNIEW WODECKI Z CÓRKAMI Nas do siebie ciągnie

Mama inżynier, tata inżynier, a dzieci trafiły do filmu. Po raz pierwszy zagrali pięć lat temu. W serialu „Pełną parą” byli kuzynami, choć nikt nie wiedział, że są rodzeństwem. Dziś Julii przedstawiać nie trzeba – przez dwa lata była „BrzydUlą”, w „Tańcu z gwiazdami” zdobyła Kryształową Kulę i mercedesa. Christian właśnie zadebiutował w „dorosłej” roli w filmie „Skrzydlate świnie”. Czy lęk przed show-biznesem lepiej pokonywać we dwoje?

Czytaj więcej »

JULIA I CHRISTIAN KAMIŃSCY Pani Zwariowana i Pan Poukładany

Przez lata była perfekcyjną pracoholiczką, która grzecznie, bez słowa skargi zrywała się o godz. 4.30 na plan kolejnego kultowego serialu. Dwa i pół roku temu dwaj miniaturowi mężczyźni, Jan i Franciszek, wywrócili jej życie do góry nogami. „Nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że za długo myję zęby” – śmieje się rozbrajająco. Dziś jest perfekcyjną mamoholiczką, dorosłą kobietą i aktorką, która kocha swoją pracę. Właśnie rozpoczyna kolejny sezon serialu „Nad rozlewiskiem”. Wciąż otrzymuje nowe propozycje zawodowe. Czy tak właśnie wyobrażała sobie życie kobiety spełnionej?

Czytaj więcej »

JOANNA BRODZIK Moje furtki na szaleństwo

Nie uznaje zupek w proszku, chińskiego czosnku, odgrzewanych kotletów i udawanej przyjaźni. Jest spontaniczna, pełna ciepła, wesoła i gościnna. Podczas świąt Magda Gessler zaprosiła nas do swojego domu i opowiedziała o dwóch największych pasjach jej życia – miłości i kuchni. W towarzystwie Magdy wszystko jest bardziej kolorowe, smaczniejsze i szalone. Dlaczego? „Bo chcę nauczyć ludzi cieszyć się życiem” – mówi.

Czytaj więcej »

MAGDA GESSLER Mieszam w garnkach, sercach i głowach

Aktorką została przez przypadek. Gdyby nie jej tragicznie zmarła siostra Françoise, Catherine Deneuve byłaby malarką. To ona namówiła ją, by spróbowała swoich sił w świecie filmu. Na szczęście. Piękna Francuska zagrała w ponad stu produkcjach i szybko okrzyknięto ją symbolem seksu. Dzisiaj ma 67 lat i wciąż pracuje z najlepsymi reżyserami. Ostatnio wystąpiła w najnowszym dziele François Ozona „Potiche” i udowodniła, że upływający czas nie ma dla niej żadnego znaczenia. Jak ona to robi?

Czytaj więcej »

CATHERINE DENEUVE Mam jeszcze wiele do zrobienia

W Belwederze do wigilijnego stołu zasiądzie w tym roku 20 osób. Po raz pierwszy rodzina państwa Komorowskich spotka się nie w rodzinnym mieszkaniu na Rozbrat, ale w pełnych przepychu komnatach, w których przed laty jadał chociażby marszałek Józef Piłsudski. „Do tej pory, żeby się wszyscy zmieścili, musieliśmy na skos ustawiać stoły. Teraz będziemy mieli mnóstwo miejsca” – mówi prezydent. A co ze Świętym Mikołajem? „Dzieci od dawna wiedzą, że Święty Mikołaj ma wąsy podobne do tych Bronka” – mówi Pierwsza Dama. „Gala” jako jedyna gazeta w Polsce została zaproszona do Belwederu tuż przed świętami. A pierwsza para tylko Annie Kaplińskiej- -Struss opowiedziała o tym, jak zmieniło się życie rodziny Komorowskich po wygranych wyborach.

Czytaj więcej »

BRONISŁAW I ANNA KOMOROWSCY Miłość w praktyce

„Jestem za seksem!” – deklaruje jedna z najsławniejszych polskich aktorek. I co z tego, że już po pięćdziesiątce? I co z tego, że dzieci już odchowane, a na świecie są wnuki? Na miłość nigdy nie jest za późno. Bożena Dykiel jest odważna i bezpruderyjna. Na pewno nie zawahałaby się zrzucić ubranie w sztuce „Dziewczyny z kalendarza”. Ale nie musiała. O tym, jak pokochać swoje ciało, opowiada Aleksandrze Szarłat.

Czytaj więcej »

BOŻENA DYKIEL Warto świntuszyć

„Popełniłam w życiu wiele głupich błędów. Szczeniackich, których się wstydzę. Zawsze byłam takim „roztrzepańcem”, brałam wszystko. Teraz już wiem, że to nie na tym polega życie pełną piersią” – wyznaje piosenkarka. Trzy dni przed Wigilią będzie obchodzić swoje okrągłe 30. urodziny. Czy zaśpiewałaby sobie „Sto lat”? „Nie wiem, czy chciałabym żyć tak długo” – odpowiada szczerze. Okrągłe urodziny to czas podsumowań. Oto alfabet życia jednej z najsławniejszych polskich wokalistek.

Czytaj więcej »

PATRYCJA MARKOWSKA P jak Patrycja