Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Dla gości programu „Rozmowy w toku” jest spowiednikiem, mentorem, przyjaciółką od serca, czasem ostatnią deską ratunku. Przez swoich kolegów po fachu nazywana jest polską Oprah Winfrey. Tylko że w odróżnieniu od amerykańskiej gwiazdy dziennikarstwa, ona nie lubi błyszczeć. Najszczęśliwsza jest wtedy, gdy z synami jedzie na wycieczkę rowerową nad Wisłę. Ale teraz jej program telewizyjny właśnie obchodzi jubileusz 10-lecia. Z tej okazji chcieliśmy zrobić Ewie prezent. Przyznała się nam, że zawsze marzyła o tym, żeby zostać baletnicą. I została. Na naszej sesji. I do tego udzieliła niezwykle prywatnego wywiadu. Ułożyła alfabet swojego życia.

Czytaj więcej »

EWA DRZYZGA 10 lat dla was, kwadrans dla mnie

Po raz pierwszy razem zagrali na studiach. W komedii Fredry chodzili w sukienkach i pantofelkach. I trzymali się za brzuchy ze śmiechu. Wtedy odkryli, że obaj mają niezwykłe poczucie humoru. To ich zbliżyło. Ba, uwielbiają się. Potem przyszły role, które wryły się w ich aktorski wizerunek: Piotr zagrał papieża, Adam – księdza Popiełuszkę. Zawsze będą kojarzeni z tymi wielkimi postaciami. To daje im prawo, by w czasach, kiedy brakuje autorytetów, występować w roli mentorów. A także odwagę, by w filmie „Święty interes” grać role, za które mogą im przypiąć łatkę świętokradców.

Czytaj więcej »

PIOTR ADAMCZYK I ADAM WORONOWICZ Bezinteresowana przyjaźń? Bezcenne

Nienasycona – powiedziałabym, gdybym miała określić ją jednym słowem. Nie wyobraża sobie życia bez czytania, a ostatnio pisania. Tworzy niecodzienną książkę. Powstaje na jej blogu. Główną bohaterką jest Klara. Już milion osób kliknęło i o niej przeczytało. Z aktorki emanuje pozytywna energia. Po rozmowie z nią człowiek ma poczucie, że wszystko może. A przynajmniej może spróbować. Ona udowadnia, że warto.

Czytaj więcej »

IZABELA KUNA Ciągle gdzieś mnie nosi

To mógłby być zwyczajny wywiad. Edyta opowiedziałaby w nim o wzlotach i upadkach swojej kariery, o marzeniach, być może o życiowych zakrętach. Tylko że to wszystko już było. 20-lecie pracy artystycznej to jubileusz niezwykły. Zależało nam więc na tym, żeby i ten tekst był niezwykły. O jedną z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek zapytaliśmy tych, którzy przez te minione 20 lat byli z nią w jakiś sposób związani, zawodowo lub prywatnie. I tak oto powstał niezwykły pamiętnik jej życia. Pamiętnik złożony ze wspomnień o niej.

Czytaj więcej »

EDYTA GÓRNIAK Zamienię się w dotyk

Wolą patrzeć w przód niż do tyłu. Ale to okazja specjalna, czas na podsumowania i remanenty. Ćwierć wieku razem. Sami nie mogą w to uwierzyć. „Byłem jak w malignie, zakochany nieprzytomnie” – wspomina Cezary. Tęsknił za tym stanem kompletnego zauroczenia. Oboje tęsknili. Stąd ich podróż do miejsca, gdzie byli razem przed ślubem, gdzie upewnili się, że są sobie pisani. Do Francji. Wrócili właśnie z tej niezwykłej wyprawy, która sprawiła, że odżyły dawne emocje, że krew szybciej krąży w żyłach...

Czytaj więcej »

CEZARY I KATARZYNA ŻAKOWIE Kryzysy nas wzmocniły

Przystojny, charyzmatyczny. Dziewczyny wodzą za nim oczami, wzdychają. A on mieszka teraz samotnie, biega w Lesie Kabackim i powtarza, że najważniejszy w życiu jest dystans do siebie i świata. I oczywiście góry. Poprosiliśmy więc, aby zabrał nas na wyprawę w swoje ukochane miejsca, tam, gdzie bawił się jako dziecko, gdzie pierwszy raz pocałował dziewczynę i zapalił pierwszego papierosa. Wspomnienia okazały się świetnym pretekstem także do snucia marzeń. Tych o przyszłym życiu, rodzinie, prawdziwej miłości. „Mam nadzieję, że ktoś nade mną czuwa i nie dopuści do tego, żeby ominęło mnie najważniejsze uczucie w życiu” – mówi Sebastian. I jak tu go nie kochać?

Czytaj więcej »

SEBASTIAN KARPIEL-BUŁECKA Już nie jestem zbójem

Fani Mela Gibsona nie zdziwili sie, gdy w kwietniu rzecznik prasowy aktora oświadczył, że zdobywca Oscara rozstał się ze swoją partnerką Oksaną Grigorievą. Podejrzewali, że Rosjanka to po prostu jedna z jego wielu kochanek. Przestraszyli się jednak, gdy kobieta zaczęła opowiadać, jak traktował ją gwiazdor. Najwięcej sensacji wzbudziły taśmy, na których pianistka nagrywała domowe awantury. Policja rozpoczęła właśnie śledztwo, by wyjaśnić, co tak naprawdę działo się w posiadłości Mela.

Czytaj więcej »

MEL GIBSON Narodziny potwora

Gra w legendarnych Poluzjantach, komponuje, śpiewa, robi aranże. Napisał piosenki Borysowi Szycowi na jego ostatnią płytę. Człowiek orkiestra. Środowisko bardzo go ceni, ale szersza publiczność usłyszała o nim dopiero wtedy, gdy związał się z córką byłego prezydenta Olą Kwaśniewską. Ona nie ukrywa, że w torebce ma zawsze płytę Kuby. On ma obsesje na punkcie swojej prywatności – chce być znany wyłącznie z powodu swojej twórczości. Z „Galą” spotkał się tylko pod jednym warunkiem – rozmawiamy o muzyce. I kiedy zaczyna o niej mówić, czuje się, że jest to jego wielka miłość.

Czytaj więcej »

KUBA BADACH Zaczynam od "rozgrzewania paszczy"

Gdy przyjeżdżam do Poznania na N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW, jestem pewna, że 10 km z dworca kolejowego do Przeźmierowa pokonam w kwadrans taksówką. Wsiadając do niej, nie wiem jednak, że Roberta Kubicę postanowiło zobaczyć 140 tys. osób... Bo jak się okazuje, wszyscy uwielbiają nie tylko jego rekordy, ale też ujmującą skromność, jakiej nie pozbawiła go ani sława, ani rezydencja w Monako, ani też wielkie uczucia, którymi gotowa jest obdarzyć go niejedna fanka.

Czytaj więcej »

ROBERT KUBICA Dogonić mistrza

Wierna sobie, prawdziwa. Tak mówią o niej przyjaciele. Tylko najbliższym zwierzyła się, że wychodzi za mąż za rosyjskiego reżysera Iwana Wyrypajewa. Rosyjski stał się dla niej językiem miłości i pracy twórczej. Kiedy w przedstawieniu „Lipiec” w reżyserii męża, zagrała 60-letniego mężczyznę, który zamordował kilka osób i zjadł psa, publiczność zamarła z zachwytu. Oto opowieść o najbardziej tajemniczej polskiej aktorce.

Czytaj więcej »

KAROLINA GRUSZKA Marzenie nie tylko mężczyzn