Wywiady i sylwetki

Najnowsze

To był piękny wrześniowy dzień. Świeciło słońce. I nagle... wszystko się zmieniło. W centrum Warszawy CBA zatrzymało Weronikę pod zarzutem przyjęcia łapówki. Zaledwie kilkanaście minut później pisały już o tym wszystkie serwisy informacyjne. To po tej akcji agent Tomek stał się w Polsce sławny prawie tak jak James Bond. A ona? Przez trzy dni pozostawała w izbie zatrzymań. Dziś mówi, że to były dni poza światem. Sprawa do tej pory nie jest wyjaśniona, mimo że od tamtego czasu minął blisko rok. Weronika długo nie chciała o tym mówić. Raz tylko wystąpiła w programie „Teraz my!”. Poza tym żadnych wywiadów, żadnych zdjęć. Teraz opowiada, że czasem coś w niej krzyczy: „Do cholery, to jest moje życie i nie mam już czasu na czekanie!”. Ta...

Czytaj więcej »

WERONIKA MARCZUK Żyję w zawieszeniu

Od dziecka przesiadują na planie filmowym albo za kulisami teatru. Zaś rodzice wbijają im do głowy, że aktorstwo to straszny zawód. A one i tak chcą grać. Dzieci aktorów nie mają łatwego życia, bo są wciąż do nich porównywane i surowiej oceniane. Jak Hanna Konarowska, córka Joanny Szczepkowskiej. ,,Muszę podkreślać swoją odrębność” – mówi. Właśnie wymyśliła aktorskie warsztaty dla młodzieży.

Czytaj więcej »

HANNA KONAROWSKA Nie chcę być znikąd

Jeden z niewielu polityków, którzy zdobyli miano „ciacha”. Rok temu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, jego zdjęcie z odsłoniętym torsem ozdobiło okładkę jednego z tygodników opinii. Złośliwi pytali: „Po co panu to było?”, i wróżyli, że Bruksela przejdzie mu koło nosa. Stało się inaczej. Dziś trudno z nim w spokoju przeprowadzić wywiad. Co chwilę ktoś podchodzi, prosi o autograf albo pozowanie do fotografii. A on każdego raczy tym swoim czarującym uśmiechem.

Czytaj więcej »

WOJCIECH OLEJNICZAK Uwodzę i jestem uwodzony

Agata, Piotr, Pawełek i Adaś Kupichowie każdą wolną chwilę spędzają razem. I wtedy są najszczęśliwsi. Sukces w ogóle ich nie zmienił. „Popularność? Teraz jest, za chwilę może jej nie być” – mówi Piotr. „Nie lubimy szpanować, pokazywać, że możemy mieć więcej niż inni” – dodaje Agata. Nie szaleją w modnych klubach, nie lubią świata pozerstwa i lansu. Tylko w „Gali” ich pierwszy wspólny wywiad i tylko u nas rodzinna sesja z Pawełkiem i Adasiem.

Czytaj więcej »

PIOTR KUPICHA Jesteśmy tylko dla siebie

Wywiadów z nią było dużo, ale ten jest szczególny. Wspólnie ułożylismy alfabet jej życia. Ponieważ ona jest nieprzewidywalna, więc i jej alfabet nie jest tradycyjny. Na początku rozmowy Dorota dostała papierową torebkę. W środku były losy – kartki z literkami. Zamykała oczy, wkładała do torebki rękę i... zaczynała opowiadać. Każda litera to inna historia. Materiał rozpoczyna się i kończy opowiescią o dwóch najważniejszych osobach w jej życiu. P jak przypadek? Nie, tak po prostu miało być...

Czytaj więcej »

DOROTA WELLMAN Nie spinam pośladków

„Los podarował mi wspaniałego partnera. To najpiękniejszy prezent, jaki od życia dostałam. Z nim wiążą się wszystkie kolejne dary” – mówi. Opowiada o niezwykłych spotkaniach z niezwykłymi ludźmi. Od Jana Pawła II usłyszała: „Idź dziecko tą drogą, to jest droga do Chrystusa”. Dziś mówi: „Jestem szczęśliwa i spełniona i chcę nadal pomagać ludziom. Tak dziękuję za wszystkie dary od losu”.

Czytaj więcej »

JOLANTA KWAŚNIEWSKA Moje dobre anioły

Kiedyś, na kilka miesięcy przed otwarciem jej własnego teatru, jedna z dziennikarek, słuchając, z jaką pasją opowiada o sztukach, które tam będzie wystawiała zapytała: „a czy widownia jest pani w tym teatrze potrzebna?”. Janda odpowiedziała ze śmiechem: „a wie pani, że niekoniecznie”. To był oczywiście żart. Bo ona wszystko w teatrze robi z myślą o „swojej” publiczności. Jak nikt potrafi uzależniać od siebie. I to od lat.

Czytaj więcej »

KRYSTYNA JANDA Smak opium