Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Szczupła, filigranowa, o ogromnych oczach i uśmiechu piętnastolatki. Potrafi sprawić, że obcy mężczyzna na ulicy klęka przed nią i wyznaje: „Moja bogini”. Niełatwo ją uwieść. Swoje serce oddała sześć lat temu. I nie żałuje. „Małżeństwo z Przemkiem wyszło mi na dobre” – mówi. Teraz w jej życiu nadszedł przełom. Sama jest zdziwiona, że tak wiele się zmienia. „Z dziewczyny rodzi się we mnie kobieta. To fantastyczne uczucie” – przyznaje. Tylko co na to mąż?

Czytaj więcej »

KATARZYNA GLINKA Mała czarna

„Usłyszałam od Małgosi Szmajdzińskiej: »Czy uwierzysz, że nigdy nie zobaczę swojego męża...«” – opowiada Jolanta Kwaśniewska kilkanaście godzin po tragedii. Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie wiedział, że do Katynia poleciały Izabela Jaruga-Nowacka i Jolanta Szymanek-Deresz. W telewizji usłyszał listę ofiar... „Żadna z tych osób nie szykowała się na śmierć. Wyszły z domu na chwilę, a nigdy do niego nie wrócą” – mówi prezydent.

Czytaj więcej »

JOLANTA I ALEKSANDER KWAŚNIEWSCY Żeby było wczoraj

Rozmawialiśmy o wszystkim. Miłości, wierze, życiu i... śmierci. Prezydent i Pierwsza Dama nie mieli tematów tabu. Byli uśmiechnięci i bardzo w sobie zakochani. Tekst, który powstał, został opublikowany w styczniu 2010 r., ale to miał być tylko przedsmak. Byliśmy umówieni na kolejne spotkania... Nikt wówczas nie przypuszczał, że opublikowaliśmy ich ostatnią wspólną rozmowę. Dziś, po ich śmierci, słowa, które wtedy wypowiadali brzmią jak testament.

Czytaj więcej »

LECH I MARIA KACZYŃSCY Mówili do siebie: LESZECZKU, MARYLKO

W Sali Kolumnowej wystawiono na publiczny widok trumny prezydenckiej pary. Po krótkim nabożeństwie w Pałacu Prezydenckim, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim złożyli bliscy oraz pracownicy. Pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się prawdopodobnie na Wawelu w niedzielę o godz. 14.00 – poinformował wojewoda małopolski. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny. W sobotę, 17 kwietnia o godzinie 12:00, na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się pożegnanie ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

Czytaj więcej »

POŻEGNANIE PARY PREZYDENCKIEJ Pogrzeb w niedzielę

„Jestem sobą, a nie pieniędzmi, które wygrałem” – mówi pierwszy zwycięzca polskiej edycji „Milionerów”. Młody, zdolny, wykształcony. Kiedy odpowiadał na pytanie warte milion złotych, cała Polska wstrzymała oddech. A on? Zdziwił się, że to takie proste, doszukiwał się jakiegoś haczyka. Nie spodziewał się, że wygra. „I teraz tak trudno napocząć tę okragłą sumę...” – przyznaje „Gali”.

Czytaj więcej »

KRZYSZTOF WÓJCIK Przepis na milion