Wywiady i sylwetki

Najnowsze

"Kwiaty we włosach potargał wiatr..." To Czerwone Gitary. Ulubiony zespół prezydenta. Pani prezydentowa woli bardziej romantycznie: „Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem...”. Rozśpiewana para prezydencka? A dlaczego nie! Z okazji sylwestrowej nocy Maria i Lech Kaczyńscy otworzyli przed nami drzwi Belwederu. Nowy Rok skłania do refleksji i zwierzeń. Ten wywiad jest właśnie taki: osobisty, prawdziwy i szczery. Nie o polityce, ale o życiu. Atmosfera była tak niezwykła, ze w końcu prezydent porwał żonę do tańca. Trudno uwierzyć? Mamy dowód. Są zdjęcia.

Czytaj więcej »

LECH I MARIA KACZYŃSCY Ostatni wywiad z prezydencką parą

"Władza to największy afrodyzjak”, mawiała Kleopatra. Pewnie dlatego mężczyźni sprawujący najwyższe urzędy cieszą się wielkim zainteresowaniem pięknych kobiet. A kiedy nie potrafią oprzeć się namiętnościom, zaczynają się kłopoty. Oto związki, które najbardziej wstrząsnęły światem. Nie wszystkie zakończyły się szczęśliwie. Czasem jedynym lekarstwem na złamane serce okazywała sie... śmierć.

Czytaj więcej »

MIŁOŚĆ WAGI PAŃSTWOWEJ Związki, które wstrząsnęły światem

Kiedy jego mama publicznie opowiedziała o jego kłopotach z narkotykami i nieszczęśliwym życiu, on milczał. Ostatni rok był dla niego wyjątkowo ciężki. Stracił swój program „Misiek Koterski Show”, rozstał się z kobietą, o której nawet dziś mówi: „moja największa miłość”. Nie chciał udzielać wywiadów. Milczał. I co teraz? Michał Koterski właśnie kończy 30 lat. I chce zacząć wszystko od nowa.

Czytaj więcej »

MICHAŁ KOTERSKI Spowiedź Miśka

Jej kalendarz jest wypełniony po brzegi. A ona wciąż obiecuje sobie, że to się zmieni, że „będzie strzegła swoich wysepek wolnego czasu”. W ciągu roku jest jednak taki magiczny moment, kiedy i ona zwalnia. Boże Narodzenie. Niekończące się rozmowy, rodzinne gotowanie, wspólne żarty. „Święta zawsze będą mi się kojarzyć ze śniegiem za oknami, ciepłym kaflowym piecem i całą rodziną przy stole”. Tak było w czasach jej dzieciństwa w Gowidlinie. I tak jest teraz.

Czytaj więcej »

DANUTA STENKA Znam smak spełnienia

„Kiedy się przeżyło z kimś tyle lat, co ja z Gosią, to wiadomo już, że było warto, że to ma sens” – mówi o swoim małżeństwie premier Donald Tusk. „Męża najbardziej lubię za to, że ma gest i nie kłóci się o pieniądze” – to Małgorzata Tusk. Mijający rok był dla nich szczególny. Najpierw w lutym urodził się ich pierwszy wnuk Mikołaj. A kilka miesięcy później zmarła ukochana matka Donalda Tuska Anna. „W życiu już tak jest, że radość niezmiennie przeplata się z bólem” – mówi premier. Po raz pierwszy i tylko w „Gali” zdjęcia, jakich dotąd nie było! Cała rodzina premiera! I rozmowa: mądra i szczera. Premier nie bał się żadnych pytań. Nawet tych o najskrytsze marzenia.

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA I DONALD TUSKOWIE I kto tu rządzi?

Seweryn Krajewski. Brakowało go fanom. A on uparcie milczał przez dekadę. Na płycie Andrzeja Piasecznego zaśpiewał jedną piosenkę. Fantastyczny sukces krążka go zaskoczył. I oszołomił. Uległ namowom i wyruszył w trasę ze swoim młodszym kolegą. Po długich namowach obaj zgodzili się na rozmowę niezwykłą. O muzyce, przyjaźni, przemijającym czasie. Dwaj mężczyźni, dwie różne wrażliwości i jeden muzyczny makrokosmos.

Czytaj więcej »

SEWERYN KRAJEWSKI I ANDRZEJ PIASECZNY Natchnienie przychodzi znienacka