Wywiady i sylwetki

Najnowsze

„Mam nieznośny charakter, bo do niczego nie można mnie namówić” – twierdzi. Lubi Mazury, i to niebo, i ten deszcz, i te jeziora. Właśnie wydała książkę „Co by tu jeszcze...”, która już po kilku tygodniach stała sie bestsellerem. I nic dziwnego. Czyta się ją jednym tchem. Jest wysmakowana i pisana bez pośpiechu, bo – jak mówi sama autorka – „najważniejszy w sztuce jest czas: na pomysł, na pomyłki i na ich naprawianie”. Zgadza się ze zdaniem Lecha Wałęsy, że szybko to można pchły łapać.

Czytaj więcej »

OLGA LIPIŃSKA Poskramianie złośnicy

Kiedy poznał Edytę Górniak, jego świat wywrócił się do góry nogami. Dla niej zarzucił własną karierę. Ich miłość miała trwać wiecznie. Jednak kilka miesięcy temu Edyta odeszła. W wywiadach mówiła, że mąż zamknął ją w złotej klatce, że czuła się zniewolona. A on? Nie odpierał zarzutów, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Milczał. Teraz dla „Gali” zrobił wyjątek. „Zrozumiałem już, że jeśli partner chce od nas odpocząć, to trzeba mu na to pozwolić. Jeśli coś ma się zepsuć, to i tak się zepsuje” – mówi Dariusz Krupa.

Czytaj więcej »

DARIUSZ KRUPA Nie chcę więcej dramatów

8 lipca. Środa. Ciepło, słonecznie. Z pozoru zwykły dzień. Nie dla niej. Ona zapamięta go do końca życia. Wtedy została matką. I wszystko się zmieniło. Nie ma już spokojnych wieczorów z książką, leniuchowania, romantycznych kolacji przy świecach. Jest za to Adaś. „Mój syn to mój największy sukces” – mówi dziś Katarzyna Cichopek. „Gali” po raz pierwszy opowiedziała o urokach macierzyństwa. Tylko dlaczego tak szybko zdecydowała się wrócić do pracy?

Czytaj więcej »

KATARZYNA CICHOPEK Mama z instynktem

W trakcie kampanii był traktowany niemal jak zbawca świata. Amerykanie myśleli, że dokona cudów. Jednak pierwsze miesiące prezydentury Baracka Obamy przyniosły rozczarowania. Nie najlepszym notowaniom prezydenta USA nie pomogła także wiadomość, że otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. „Dlaczego właśnie on?!”, „Za co?!”, grzmiały gazety. A my na przekór światu podajemy pięć powodów świadczących o tym, że być może na nią zasługuje.

Czytaj więcej »

BARACK OBAMA Co z tym Noblem?

„Nie chcę przylgnąć do mamy. Nigdy mi się nie zdarza, żebym przedstawiając się, powiedziała: »Cześć, jestem córką Małgorzaty Braunek«” – mówi Orina. „Czyli ten wywiad będzie pierwszy i ostatni” – śmieje się Małgorzata. Matka i córka. Po raz pierwszy wspólnie wystąpiły w filmie. „Dom nad rozlewiskiem” bije rekordy popularności właśnie dzięki nim. Debiut Oriny i wielki powrót Małgorzaty Braunek. Czego uczą się od siebie? Czy są przyjaciółkami? Oto ich pierwszy wspólny wywiad. Ciepły i szczery. Taki jak one.

Czytaj więcej »

MAŁGORZATA BRAUNEK I ORINA KRAJEWSKA Oświecona miłość