Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Właśnie została dyrektorem nowego warszawskiego teatru Och-Teatr. Po raz pierwszy w życiu jest szefową. Kiedy z początku nie mogła sobie dać rady z odpowiedzialnością, dzwoniła do mamy: „Proszę, porozmawiaj ze mną chwilę” – mówiła. Teraz już nie dzwoni. Maria Seweryn sama potrafi podjąć decyzje. I te dotyczące pracy i te ważniejsze, życiowe. „Czasem tylko wieczorem tak bym chciała się na kimś oprzeć, odetchnąć” – przyznaje.

Czytaj więcej »

MARIA SEWERYN Moje szaleństwo i moje wyzwanie

Sam siebie nazywa „malowanym ptakiem”. Nie może usiedzieć na miejscu, ciągle go gdzieś gna. Właśnie nagrał płytę „Feeling good”. „Kiedyś uważałem, że kiepsko śpiewam. Za bardzo jednak kocham muzykę, żeby z tego zrezygnować” – mówi. W jego życiu otwiera się nowy rozdział. Niebawem wyjedzie na plan filmowy do USA. Przed wyjazdem Borys Szyc zaprosił „Galę” na wspólne śniadanie. Piżama, gorąca kawa, leniuchowanie. Takie poranki to w jego życiu rzadkość. A potem randka. Spotkanie z ukochaną Kają. Chwile tylko we dwoje. Takiego Borysa jeszcze nie widzieliście!

Czytaj więcej »

BORYS SZYC Inny, niebanalny, prawie idealny

„Małżeństwo to skok na główkę do pustego basenu” – mówi Odeta. „To porywanie się z motyką na słońce” – dodaje Michał. Oni są mężem i żoną już od siedmiu lat. Pobrali się po miesiącu znajomości. I co? Mimo że wyśmiewają instytucję małżeństwa, ich znajomi mówią, że tworzą związek idealny. Nie ma awantur, zdrad, romansów, flirtów na boku. Ciągle między nimi iskrzy. Jak to możliwe?

Czytaj więcej »

ODETA MORO-FIGURSKA I MICHAŁ FIGURSKI Postrzeleńcy prawie idealni

Mężczyzna z przyszłością, polityk po przejściach... Żartobliwie mówi, że wojsko było jego pierwszą miłością, ale dojrzałym uczuciem obdarzył dyplomację. „Galę” zaprosił w podróż do Afryki. „Czas, żebyśmy zrewanżowali się światu za pomoc, którą kiedyś otrzymaliśmy” – mówił Radosław Sikorski przed wyjazdem. Wspólna wyprawa na Czarny Ląd to okazja do wspomnień i rozmów, o które trudno w Polsce. No bo gdzie indziej minister dałby się namówić na zwierzenia o miłościach swego życia?

Czytaj więcej »

RADOSŁAW SIKORSKI Kiedyś napiszę grubą książkę

Piekielnie zdolna, utalentowana, przebojowa. Perfekcjonistka. Kiedy przyjęła propozycję udziału w „Tańcu z gwizdami”, w mediach rozpętała się burza. No bo jak to? Ona? Zawodowa tancerka? „Nie skończyłam szkoły tanecznej ani baletowej. Dlaczego miałabym nie skorzystać z takiej szansy?” – mówi w wywiadzie dla „Gali”. Zresztą to nie noty jurorów są dla niej najważniejsze, ale córka Kalinka. Kiedy po treningu wraca do domu, dziewczynka klaszcze z uciechy. Tylko nas Natasza Urbańska zaprosiła do warszawskiego mieszkania, w którym mieszka z mężem i córeczką. Opowiedziała też, jak wygląda jej życie wtedy, kiedy gasną światła kamer.

Czytaj więcej »

NATASZA URBAŃSKA Znalazłam swoją drogę

Ma najszczuplejszą talię i najjaśniejszą skórę w całym show-biznesie. Na jej erotyczne show trudno zdobyć bilety. Nic dziwnego. Wszyscy chcą zobaczyć, jak naga Dita Von Teese kąpie się w gigantycznym kieliszku ustawionym na środku sceny. 37-letnia królowa burleski jest dzisiaj jedną z najgorętszych i najoryginalniejszych gwiazd w Hollywood. Podczas wywiadu dla „Gali” zdradziła, kiedy zrobiła sobie pierwszą operację plastyczną i o czym myśli, rozbierając się przed tłumem widzów.

Czytaj więcej »

DITA VON TEESE Uwodzicielka w stylu retro

Wie, że wielu rzeczy już nie zdąży zrobić. Pogodził się z tym. Ale wie też, że każdy dzień może go zaskoczyć czymś nieoczekiwanym. Na przykład cudownym spojrzeniem ukochanej kobiety. Albo po prostu nową płytą. Swoją pierwszą nagrał rok temu, gdy miał 46 lat. Teraz przygotowuje się do kolejnej. Z każdym dniem codzienność nabiera dla niego innych barw. Jaki kolor ma dla mężczyzny po czterdziestce? Bywa, że jasny. Bywa, że ciemny.

Czytaj więcej »

PIOTR POLK Moja mikstura

Kiedyś rozmawiała z Sophią Loren. Na koniec wywiadu zapytała ją, czy jest szczęśliwa. Włoska aktorka zawahała się. Po chwili namysłu odpowiedziała: „Zadowolona”. A co odpowiedziałaby ona? Grażyna Torbicka „Galę” zaprosiła w podróż szczególną. Tylko nam pokazała te miejsca w Wenecji, które kocha najbardziej. I opowiedziała o najważniejszych momentach w swoim życiu. W tym roku najpopularniejsza polska dziennikarka skończyła 50 lat. Nigdy jeszcze nie wyglądała tak pięknie i nie śmiała się tak radośnie.

Czytaj więcej »

GRAŻYNA TORBICKA Wenecja, moja miłość