Wywiady i sylwetki

Najnowsze

Niekwestionowana legenda polskiej muzyki. Od ponad trzydziestu lat mieszka w Stanach, jednak od kilkunastu regularnie powraca do Polski. W grudniu Polskie Radio nagrodziło Go najważniejszą nagrodą - Honorowym Złotym Mikrofonem. Jednak jak sam twierdzi mimo zaszczytów nie zwalnia tempa i chce stale się rozwijać. A ma jeszcze sporo czasu, bo jak twierdzi będzie żyć 99 lat! ROZMAWIAŁ: DAMIAN DUDA

Czytaj więcej »

WYWIAD ZE STANEM BORYSEM “Nie żyję dzisiaj. Żyję jutro”

Szefowa działu kultury w magazynie „Gala” oraz autorka bloga Cudkultury.pl. Kobieta świadoma swoich możliwości oraz zasad, jakimi kieruje się świat. Bez wahania mówi, że to właśnie mężczyźni nim rządzą, bo w tym czasie kobiety „ogarniają rzeczywistość na poziomie elementarnym”. 3 marca wydała swoją pierwszą książkę „Mistrzynie”. To trzynaście wywiadów z niezwykłymi kobietami, które nie tylko wkroczyły do świata zarezerwowanego dla mężczyzn, ale go zrewolucjonizowały. O kobietach, mężczyznach, sztuce i produktach filmy Apple rozmawiamy z Anną Luboń.

Czytaj więcej »

WYWIAD Z ANNĄ LUBOŃ "Każdy człowiek jest do odkrycia"

Sześć lat temu urodziła bliźniaki. Nigdy nie pokazała chłopców mediom. Roztaczała nad nimi opiekuńcze skrzydła, obserwowała jak przez lupę. Oprócz roli w serialu „Cisza nad rozlewiskiem” prawie nie grała, zapomniała o sobie. Teraz uznała, że nadszedł czas tylko dla niej. Najważniejsi mężczyźni też są tego zdania. Janek, Franek i ich tata Paweł cieszą się, że wróciła do teatru. I to jaką rolą! Bokserki-lesbijki w „Di, Viv i Rose”

Czytaj więcej »

Z ARCHIWUM "GALI" Joanna Brodzik: Boksuję się z marzeniami

Kiedy okazało się, że po dwuletniej przerwie wraca „Taniec z gwiazdami”, a jego 14. edycja będzie emitowana na antenie telewizji Polsat, Polaków na nowo opanowała taneczna gorączka. Dlaczego wciąż tak bardzo interesuje nas, które gwiazdy pojawią się na parkiecie i z kim? Nina Terentiew, dyrektor programowa stacji, mówi „Gali”, skąd bierze się fenomen tego programu. Zdradza też, dlaczego zdecydowała się na wznowienie show oraz w jakich okolicznościach zrozumiała, że mężczyzna, który dobrze prowadzi w tańcu, jest skarbem.

Czytaj więcej »

Z ARCHIWUM "GALI" NINA TERENTIEW: Stawiam na emocje

Projektant mody, który dzięki programowi „Top Model” i selfie w windzie stał się popularny. Teraz ubiera również nasze wnętrza. Różami. I w domu i na końcu świata w Wietnamie, dokąd Dawid pojechał na nagranie tamtejszej edycji „Top Model”, otrzymał nominację do nagrody Asian Couture Federation. W domu najchętniej bawi się z yorkami Franią i Juzią (pisownia oryg.), które podobnie jak kotka Choupette Karla Lagerfelda moją swoje własne konto na Instagramie.

Czytaj więcej »

DAWID WOLIŃSKI "Zapach sukcesu"

Poznali się w trudnym momencie. Kiedy Tomek zachorował, Klaudia była jedną z tych osób, które okazały mu najwięcej wsparcia. Tamte wydarzenia bardzo ich do siebie zbliżyły. Dziś żyją w szczęśliwym związku i planują wspólną przyszłość. „Ostatni rok nie był dla nas łatwy. Ale wszystko, co złe, mamy już za sobą”, mówią „Gali” w pierwszy wspólnym wywiadzie.

Czytaj więcej »

KLAUDIA HALEJCIO I TOMASZ BARAŃSKI "Miłość to największe lekarstwo"