SZYC I ROOYENS Wszystko przez kobiety

SZYC I ROOYENS Wszystko przez kobiety Zdjęcia: Marek Pietroń

Łączy ich rozrywkowy styl życia i miłość do kobiet. Obaj rzetelnie dbają też o swój łobuzerski wizerunek. W wymyślonym przez Rinke Rooyensa polsatowskim show „Ranking gwiazd” Borys Szyc zadaje gwiazdom trudne, czasem krępujące pytania. U nas to oni występują w roli przepytywanych. I nierzadko się czerwienią.

Spotykamy się w garderobie w przerwie nagrania programu „Ranking gwiazd”. Borys podekscytowany, nie przestaje żartować, ale wyraźnie jest zmęczony. Zaraz po wywiadzie pojawia się lekarz z zastrzykiem. To ma być szybka metoda na wyleczenie przeziębienia, żeby w pełni sił stawił się na spektaklu w teatrze, a następnego dnia na zdjęciach próbnych do filmu „Handlarz cudów”. Do garderoby wpada Rinke z rozwianym włosem i błyszczącym wzrokiem. Widać, że to człowiek, który kocha to, co robi. Podobno jego głośny śmiech z wozu transmisyjnego działa mobilizująco na całą ekipę. Chłopcy, dokazując, sadowią się na wersalce i udzielają wywiadu w pozycji leżącej. Wybaczam im to, gdyż są rozbrajający w swojej bezczelności i szczerości.

GALA: Rinke, mam wrażenie, że psujesz rynek. W wymyślonym przez ciebie „Rankingu gwiazd” elegancka Edyta Górniak i świetny aktor Borys Szyc częstują nas okołorozporkowymi dowcipami.

RINKE ROOYENS: W Polsce mamy tabu „rozporka”. A tak naprawdę jest to problem ze swobodnym mówieniem o seksie. Ta woda ma bardzo głębokie dno. Na powierzchni spokojnie, ale pod spodem...

GALA: I myślisz, że wszyscy tylko marzą o tym, żeby wziąć udział w trójkącie erotycznym? Dlaczego w waszym programie fajne dziewczyny muszą odpowiadać na takie pytania?

BORYS SZYC: Wcale nie muszą odpowiadać... A swoją drogą, ty nie myślisz czasami o trójkącie?

GALA: A ty, Rinke, lubisz trójkąty erotyczne?

RINKE ROOYENS: To może być bardzo fajne.

GALA: Przyjemnie się odpowiada na takie pytania? Bo jakoś widzę, że ci mina zrzedła.

RINKE ROOYENS: No wiesz... Widzisz moją minę, a widzowie chcą zobaczyć miny gwiazd.

BORYS SZYC: Dziewczyny też się troche wstydzą, ale czasem padają zaskakujące i pikantne odpowiedzi. To najlepsze momenty tego programu, bo o to w nim chodzi. Żeby prowokować.

GALA: Zadam wam jeszcze kilka takich pytań, jakie wy zadajecie kobietom w programie. Macie fajne pośladki?

RINKE ROOYENS: Kobiety mówią, że to najładniejsze, co mam. Borys na pewno ma brzydsze.

BORYS SZYC: Nie widziałem z bliska twoich, ale myślę, że mogę podjąć rękawicę i stoczyć walkę o honor mych pośladków...

GALA: Kto miał więcej kochanek? Ty czy Borys?

RINKE ROOYENS: Kobiety pewnie myślą, że Borys miał ich więcej. I ja też tak myślę.

BORYS SZYC: Nie mam potrzeby chwalenia się liczbą. To niemęskie.

GALA: Który z was lepiej całuje?

RINKE ROOYENS: Ja!

GALA: A skąd wiesz?

RINKE ROOYENS: A chcesz spróbować?

BORYS SZYC: Spróbuj, bo ja raczej podziękuję...

GALA: Który z was jest gorszym kandydatem na męża?

RINKE ROOYENS: Ja. Raz już mi się nie udało. Poza tym Borys ma mamę, która otacza go opieką i pilnuje, żeby nie robił głupot.

BORYS SZYC: Czasami nawet mama nie jest w stanie uchronić przed głupotami, zwłaszcza tak niespokojne dusze jak my. Poza tym wcale nie jest dobrze, kiedy za bardzo chroni. W życiu trzeba się także sparzyć.

GALA: Który z was głośniej krzyczy podczas seksu?

RINKE ROOYENS: Nie chodzi o to, który z nas głośniej krzyczy, tylko przy którym z nas głośniej krzyczy kobieta, he, he, he…

GALA: Za co można was pokochać?

RINKE ROOYENS: Mnie za moje podejście do życia. Jestem fajny, ale coraz częściej się przekonuję, że w bliskich relacjach raczej zamknięty. W intymnym związku musiałbym odkryć swoje słabości, a ja bardzo tego nie lubię. Z własnej woli nie chcę ich dotykać. Uciekam przed tym, dlatego uciekam przed prawdziwymi związkami.

BORYS SZYC: Nie podoba mi się, że Rinke odpowiada pierwszy, bo z racji podobieństwa zabiera mi to, co miałem zamiar powiedzieć. O mnie także ludzie z reguły myślą jak o osobie bardzo otwartej i bezproblemowej. W rzeczywistości trzeba się do mnie długo przebijać. Zyskać moje całkowite zaufanie jest bardzo trudno.

GALA: A może trzeba to głośno powiedzieć, że wam kobiety, poza seksem, nie są do niczego potrzebne?

RINKE ROOYENS: Nie, tak nie jest. Można mieć kobietę przyjaciela, pod warunkiem że się z nią nie sypia.

BORYS SZYC: Kobiety są niezbędne. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Podziwiam je, fascynują mnie, irytują i śmieszą. Boję się ich i ciągle chcę być obok nich.

GALA: Chodzicie razem na piwo po pracy? Odwiedzacie się? Ile godzin na dobę razem spędzacie?

BORYS SZYC: Jesteśmy bardzo zajęci i nasze spotkania są w pędzie. To tak, jakbyś widziała dwa mijające się w powietrzu samoloty ponaddźwiękowe. Spotykamy się na chwilę, a potem z ogromną szybkością lecimy dalej.

GALA: Chłopaki, dokąd tak lecicie? Za czym gonicie?

BORYS SZYC: Nie wiem... Nam w trakcie lotu wciąż zmieniają trasę...

GALA: A ty, Rinke, za czym gonisz?

RINKE ROOYENS: Czy ja wiem? Wszystko mi jedno, dopóki lecę.

BORYS SZYC: Jeden z moich ulubionych filmów, „Nienawiść”, zaczyna się skokiem bohatera. On leci i mówi: „Na razie jest dobrze”. Więc ja też tak mówię: „Jeszcze nic się nie stało”. W końcu kiedyś będzie wielkie BUM!, ale na razie jest dobrze.

GALA: Nie jesteście tym zmęczeni? Że w waszym życiu wszystko się dzieje za szybko, za płytko?

BORYS SZYC: Ja czasem mam takie poczucie.

RINKE ROOYENS: Zaraz, zaraz. Dlaczego mówisz, że za szybko, za płytko?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze