Z ARCHIWUM GALI - MARCIN DOROCIŃSKI TYLKO U NAS "Z miłości rodzą się najfajniejsze rzeczy"

MARCIN DOROCIŃSKI Z miłości rodzą się najfajniejsze rzeczy Zdjęcia: Marek Straszewski

Zabójczo przystojny i rozchwytywany. Zagrał ostatnio główną rolę w „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny”. Mimo to deklaruje, że nadal nie wie, o co chodzi w aktorstwie. I złości się, gdy mówi się o nim „amant”. Marcin Dorociński ma opinię twardziela i taka jest prawda. Kiedy jednak mówi o swoich dzieciach, robi się delikatny i czuły.

GALA: Wciąż jesteś „w nastroju nieprzysiadalnym”?

MARCIN DOROCIŃSKI:  Po prostu nie lubię mizdrzenia się ani w życiu, ani na scenie. Gazety czy telewizja wyolbrzymiają pewne zjawiska. „Rozklepują” każdego delikwenta na bardzo cienki kotlet, przez który wszystko widać, i prywatnie nic mu nie zostaje. Każdy ma swoje słabości, każdy musi sobie z nimi radzić. To są rzeczy kruche i ulotne, i jak się opowie o wszystkim, to nic nie zostanie w środku.

GALA: Czujesz się „rozklepywany”?

MARCIN DOROCIŃSKI: Jeszcze nie, ale czuję, że lodówka jest otwarta. Mięso tam leży.

GALA: Decydując się na bycie aktorem, musisz być przygotowany na to, że stajesz się osobą publiczną.

MARCIN DOROCIŃSKI: Wiem. Gram i sukcesywnie zamykam lodówkę.

GALA: I tak się szarpiemy przy tych drzwiach lodówki, bo chcesz czy nie, jesteś amantem filmowym.

MARCIN DOROCIŃSKI: Ale w ostatnich filmach byłem i obleśny, i brudny. Co ze mnie za amant? Amantami można było nazywać przedwojennych aktorów. Rudolf Valentino – to był amant. Eteryczna uroda i granie na przydechu.W dzisiejszych czasach taki typ nie istnieje.

GALA: Można by słowo „amant” zmienić na „ciacho”. Tak o tobie piszą w internecie.

MARCIN DOROCIŃSKI: O Jezus Maria! Nie! To wolę być amantem.

GALA: Jak byś się nazwał?

MARCIN DOROCIŃSKI: Dobry aktor. Aktor. Po prostu. Dzwoni komórka Marcina. Słyszę, jak grzecznie tłumaczy agentce, żeby znalazła za niego zastępstwo w teatrze, bo w weekend chce zostać z dziećmi.

GALA: Wolisz być z dziećmi, niż grać?!

MARCIN DOROCIŃSKI: Ostatnio tak. Podoba mi się bycie tatą. Lubię to. To mi daje odskocznię. I jakoś mnie to zajmowanie się maluchami wcale nie stresuje.

GALA: Dwuipółletni syn i czteromiesięczna córeczka. To nie może być łatwe...

MARCIN DOROCIŃSKI: To jest ciężka robota, ale bardzo sympatyczna.

GALA: Ulubiona zabawa Stasia i Janiny?

MARCIN DOROCIŃSKI: Fajnie jest oglądać razem filmy rysunkowe. Można też rzucać kolorowe gumowe rzeczy na okna i patrzeć, jak spadają. Albo rysować. Albo się po prostu wygłupiać. Bardzo lubimy, na przykład, jeździć samochodem.

GALA: Samochód jest dobry do usypiania dzieci.

MARCIN DOROCIŃSKI: To działa na Stasia. Rzeczywiście usypiam go w samochodzie, a później przekładam do wózka lub do łóżeczka.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze