Narodowe Święto Niepodległości w obecnych czasach to dla wielu Polaków okazja do podzielenia się w sieci swoimi osobistymi refleksjami na temat patriotyzmu i przemyśleniami na temat ojczyzny. Ochoczo korzystają z niej także gwiazdy show-biznesu, mediów i sportu. 11 listopada na Instagramie i zdjęcia z biało-czerwonymi motywami zamieściła cała plejada znanych osobistości. Dumę z reprezentowania Polski wyraził m.in. Robert Lewandowski. O 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypomniała na swoim profilu także żona piłkarza, Anna Lewandowska. Martyna Wojciechowska tego dnia zamieściła zdjęcie z polską flagą, wykonane podczas jednej z jej ekstremalnych wypraw. Podróżniczka opatrzyła je dość obszernym wpisem, w którym wyraża swoją dumę z bycia Polką i przypomina o oddaniu hołdu naszym przodkom, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolnością.

NIEPODLEGŁOŚĆ. 101 lat temu ją odzyskaliśmy! Wielu niezwykłych Ludzi walczyło o nią poświęcając własne ŻYCIE. Zrobili to dla nas wszystkich.
Niezależnie od tego na jakim krańcu świata jestem, zawsze w sercu mam nasz kraju. Na mecie każdego rajdu, na każdym szczycie w projekcie Korona Ziemi z dumą rozwijałam BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ.

POLSKA. MÓJ DOM. Moja rodzina. Moi przyjaciele. To tu się wychowałam, to tu nauczyłam się spełniać swoje marzenia i sięgać po niemożliwe. Cały czas wierzę, że mimo dzielących nas różnic nauczymy się ze sobą rozmawiać z szacunkiem. Pomyślcie dzisiaj o tych, którzy poświęcili wszystko, co kochali żebyśmy mogli cieszyć się WOLNOŚCIĄ

Edyta Górniak opublikowała na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym wyraziła dumę z tego, że pochodzi "z kraju tak niezwykłej historii". Przy okazji dodała swoje zdjęcie w spektakularnej kreacji nawiązującej do polskiego godła, którą miała na sobie podczas ubiegłorocznego koncertu w londyńskiej Royal Albert Hall. Biało-czerwoną flagę zamieścił u siebie także syn wokalistki, Allan Krupa.

Polskie gwiazdy obchodzą Święto Niepodległości 2019

Specjalne zdjęcia, grafiki, wpisy i posty z okazji Święta Niepodległości zamieścili w sieci też m.in. Robert Biedroń, Filip Chajzer, Mateusz Borek, Pawel Deląg, Ewa Wachowicz, Justyna Steczkowska i Cleo.

Instagramowe posty gwiazd na 11 listopada możecie obejrzeć w naszej GALERII >>