Takiego Michała Szpaka świat jeszcze nie widział. Do sieci trafiło właśnie stare nagranie wideo, na którym uczęszczający wówczas do pierwszej klasy gimnazjum piosenkarz przepowiada swoją karierę w show-biznesie. W ciągu paru dni od zamieszczenia materiału na YouTube, filmik wyświetlono już 40 tysięcy razy. Trudno się jednak temu dziwić - to nie lada gratka dla fanów tego charyzmatycznego wokalisty. Kamera rzeszowskiego oddziału telewizyjnej Trójki w 2004 roku zarejestrowała wypowiedź 13-letniego Michała Szpaka po jego występie w drugiej edycji konkursu piosenki "Gim Hit". Młody artysta zaśpiewał wtedy na scenie w swoim rodzinnym Jaśle przebój "Chłopaki nie płaczą" z repertuaru zespołu T.Love. Jego występ - jak mówi - przypadł do gustu jurorom.

13-letni Michał Szpak udziela wywiadu TVP3

- Udział w Gim Hicie jest dla mnie początkiem kariery, ponieważ gdy zaśpiewałem piosenkę "Chłopaki nie płaczą" jury nie wyraziło złej opinii o tej piosence i o moim głosie, lecz wyraziło dobrą - takim wyznaniem Michał Szpak podzielił się z widzami TVP3.

Co ciekawe, Michał Szpak ostatecznie nie wygrał lokalnego konkursu, ani nawet nie zakwalifikował się do jego ścisłego finału. Trzeba jednak przyznać, że już wtedy było widać po nim ogromną determinację i wiarę w swój talent.

Przypomnijmy, że już siedem lat później o Szpaku usłyszała cała Polska za sprawą jego udziału w programie "X Factor", w którym zajął drugie miejsce. W tym samym roku wystąpił u boku Pauliny Biernat w 13. edycji "Tańca z Gwiazdami" w TVN. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy studyjne, z których pochodzą takie hity jak "Color Of Your Life", "Don't Poison Your Heart" i "King Of The Season".

ZOBACZ TEŻ: Młodsza siostra Michała Szpaka została piosenkarką. Kim jest Ewa Szpak?