Serena Williams mimo upływu kolejnych lat wciąż jest jedną z czołowych tenisistek na świecie. Amerykanka, która aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu WTA, już niedługo powróci na zawodowe korty po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Według wstępnych zapowiedzi 23-krotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych ma wystąpić w drugim tygodniu sierpnia podczas zawodów w Lexington. Pomimo wciąż świetnej formy, tenis nie jest dla młodszej z sióstr Williams całym światem. 38-latka od niespełna trzech lat spełnia się także w roli matki. 1 września 2017 roku urodziła się upragniona córeczka zawodniczki, Alexis Olympia.

SPRAWDŹ: Serena Williams bez retuszu na okładce. "Obrażano mnie za to, jak wyglądam"

Córka Sereny Williams została właścicielką klubu

Nie od dzisiaj wiadomo, że mała Olympia jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Mimo że dziewczynka dopiero za miesiąc skończy trzy latka, to Serena Williams i jej mąż, Alexisa Ohanian już teraz postanowili zadbać o przyszłość i stabilność finansową swojej córki. Alexis Olympia została właśnie najmłodszą w historii współwłaścicielką profesjonalnej drużyny sportowej. 

- Jako ktoś, kto spędza wiele godzin kopiąc piłkę z moją 2-letnią córką, chce, żeby miała miejsce w pierwszym rzędzie tej rewolucji - powiedział mąż Sereny Williams w rozmowie z serwisem nwslsoccer.com.

W tworzenie nowego klubu w Los Angeles oprócz małej Alexis, jej mamy i taty zaangażowali się również inni znani aktorzy, przedsiębiorcy i sportowcy. Do grona właścicieli Angel City dołączyli m. in. Jessica Chastain, America Ferrera, Uzo Aduba, Eva Longoria oraz Jennifer Garner.

 - Inwestuję w imieniu mojej rodziny. Tworzenie większych możliwości w sporcie dla kobiet jest ważne zarówno dla mojej żony, jak i dla mnie. Chcemy zrobić wszystko, by nasza córka miała jak najlepszą przyszłość - oznajmił Ohanian, współzałożyciel serwisu Reddit.

National Women's Soccer League powstała w 2012 roku. Ligę tworzy dziewięć zespołów. Pierwsze spotkania z udziałem klubu z Los Angeles odbędą się wiosną 2022 roku. 

ZOBACZ TAKŻE: Była rywalka Agnieszki Radwańskiej po raz pierwszy została mamą. "Świat nigdy już nie będzie taki sam"