22-letnia Katia Steciuk jest z zawodu modelką. Długo marzyła o zrobieniu kariery i w tym wyjechała celu do Dubaju. To właśnie w metropolii Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkała ją prawdziwa tragedia. 22-latka wyskoczyła z okna na szóstym piętrze hotelu. Jak podaję media, przeżyła upadek, choć jest w bardzo ciężkim stanie. Katia ma złamany kręgosłup. Rokowania są jednak dobre. Jak wyjaśnia portal IslamNews.ru, dziewczyna jest już po dwóch operacjach. Lekarze mówią, że modelka ma szansę wrócić do zdrowia. Rdzeń kręgowy dziewczyny nie został uszkodzony, więc prawdopodobnie Katia za jakiś czas znowu będzie mogła chodzić. Co było przyczyną tak desperackiego zachowania Katii Steciuk?

22-letnia Katia Steciuk - dlaczeg wyskoczyła przez okno?

Radio Zet informuje, że kobieta uciekała przed agresywnym mężczyzną, który groził jej nożem, kazał się rozebrać i próbował zgwałcić. Modelka miała wyrwać nóż mężczyźnie, ranić go, po czym podbiegła do okna w pokoju na 6. piętrze i z niego wyskoczyła. Oprawca modelki został zatrzymany na lotnisku w Dubaju. Grozi mu 15 lat więzienia.

Katia Steciuk - co jej spawa ma wspólnego z Magdaleną Żuk?

Sprawa Katii Steciuk do złudzenia przypomina to, co w zeszłym roku przytrafiło się Polsce – Magdalenie Żuk. W kwietniu 2017 roku zmarła Magda Żuk, która wyjechała na wakacje do Egiptu, zmarła w bardzo podobnych okolicznościach. 27-latka wyskoczyła przez okno egipskiego szpitala i zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Do tej pory nie udało się ustalić, co dokładnie przydarzyło się Magdalenie Żuk. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Teorii szpiegowskich nie brakuje. Prokuratura nie wyklucz jednak, że dziewczyna została otruta przez mężczyzn, którzy planowali ją zgwałcić lub zmusić do prostytucji.