Zbliżają się 25. urodziny Polsatu. Te popularny wśród Polaków kanał będzie świętował już 11. grudnia 2017 roku. Na przestrzeni lat na antenie stacji pojawiło się mnóstwo programów rozrywkowych, a wśród nich inspirujące programy kulinarne. My przygotowaliśmy dla Was GALERIĘ zdjęć z archiwalnych programów, w których królowały smakołyki oraz gwiazdy stacji! Pamiętacie, kto na przestrzeni lat gotował na antenie Polsatu?

25 lat Polsatu - Domowa kawiarenka

Jedną z pierwszych kulinarnych propozycji Polsatu była „Domowa kawiarenka” - pierwszy w historii polskiej telewizji program tylko o deserach. Za produkcję odpowiadała Ewa Wachowicz, a gospodarzem programu był kucharz i cukiernik z zamiłowania - Tadeusz Gwiaździński. W programie gościli m.in. Jerzy Trela, Piotr Cyrwus, Maciej Stuhr, Jan Peszek, Maria Pakulnis, Włodzimierz Szaranowicz i Jan Nowicki.

25 lat Polsatu - Alfabet kulinarny Kurta Schellera

Kolejną pozycją kulinarną był "Alfabet kulinarny Kurta Schellera". Program prowadził pochodzący ze Szwajcarii doskonały kucharz Kurt Scheller. Bohaterami poszczególnych odcinków były produkty, których nazwy rozpoczynały się na kolejne litery alfabetu. Wśród gości programu były m.in. Doda i Kaja Paschalska.

Znakomita aktorka Bożena Dykiel była gospodynią programu "Z Bożeną Dykiel na ostrzu noża". Smaczne dania przygotowywała w swojej własnej kuchni, a lekcji gotowania udzieliła m. in. Zygmuntowi Chajzerowi i Bronisławowi Cieślakowi.

25 lat Polsatu - TOP CHEF i Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia

Wiele inspiracji, do własnych kulinarnych eksperymentów można było czerpać oglądając zmagania kuchennych profesjonalistów i utalentowanych amatorów w hitowych programach Polsatu „TOP CHEF” i „Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia”, które zaszokowały nie jednego widza! Program "TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Widzowie pokochali profesjonalizm prezentowany przez uczestników oraz jurorów: Wojciecha Modesta Amaro, Macieja Nowaka, Ewę Wachowicz i Grzegorza Łapanowskiego, którzy fachowo oceniali zmagania kucharzy. Natomiast "Piekielna Kuchnia" pod wodzą Wojciecha Modesta Amaro była najchętniej komentowanym kulinarnym reality show w Polsce.

25 lat Polsatu - Ewa gotuje

Od dziesięciu, w każdą sobotę, lat Ewa Wachowicz zaprasza zaś widzów Polsatu do swojej prywatnej kuchni i przyrządza przed kamerą wyśmienite potrawy w swoim autorskim programie "Ewa gotuje". Ten program na antenie stacji można oglądać do dziś!

A jak na przestrzeni lat zmieniali się kucharze i szefowie kuchni, którzy królowali na antenie stacji Zygmunta Solorza – Żaka? Koniecznie sprawdźcie w naszej GALERII ;-) Pamiętacie, jak wyglądały programy kulinarne Polsatu przed laty? Który z nich oglądaliście najchętniej?