Pamiętacie „Avatar” Jamesa Camerona? Sam Worthington i Zoe Saldana spotkali się i pokochali w Polsacie w kwietniu 2013 roku… Romantyczne historie rodem z seriali może bywają mniej spektakularne, ale na dekady pozostały w pamięci widzów stacji. I co również warto odnotować, największe powodzenie mają… romanse w pracy! Od stycznia 1996 roku kibicowaliśmy bezpretensjonalnej niani Fran (Fran Drescher), by uwiodła  swojego pracodawcę, Pana Sheffielda (Charles Shaughnessy) w serialu, który w Polsce nosił tytuł „Pomoc domowa” („The Nanny”). Potem było już tylko ciekawiej!

Przyjaciele, czyli kultowy serial o miłości i przyjaźni

Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie? Nie mogły się zdecydować inne współczesne gwiazdy Hollywood - Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matthew LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. W swoich popisowych rolach – jako „Przyjaciele” („Friends”) - pojawili się w Polsacie w maju 1999 roku, po czym zagrali w prawie 150 epizodach!

Zbuntowany anioł, czyli latynoski hit hitów

Rok później zbiorową wyobraźnią w naszym kraju zawładnął „Zbuntowany anioł”. Para głównych bohaterów tej przebojowej telenoweli (granych przez Natalię Oreiro i Facundo Aranę) potrzebowała aż 270 odcinków, by odkryć, że są sobie przeznaczeni. Niezobowiązująca randka z miłosnymi konsekwencjami, czyli związek dr Meredith Grey (Ellen Pompeo) i dr Dereka Shepherda (Patrick Dempsey) to jeden z wątków drugiego z medycznych przebojów serialowych w Polsacie (od lipca 2005 roku) -„Chirurgów” („Grey's Anatomy”).

Gotowe na wszystko, czyli desperatki zawsze na poważnie

We wrześniu tego samego roku na antenie Polsatu pojawiły się kobiety „Gotowe na wszystko” („Desperate Housewives”). Poznaliśmy: Bree (Marcia Cross), Susan (Teri Hatcher), Gabrielle (Eva Longoria) i Lynette (Felicity Huffman) i ich mężczyzn. Prze osiem sezonów byliśmy świadkami na ich weselach i... pogrzebach, a serial stał się wielkim hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Poza tym w Polsacie oglądaliśmy jeszcze takie hity z miłością w roli głównej jak seriale „Kości” („Bones”), „Wojna i pokój” oraz kulowy „Ostry dyżur” („ER”) z George’m Clooneyem w słynnej roli dr Rossa ;-)

A wy który romans wszechczasów z anteny Polsatu wspominacie najlepiej? 

Przy okazji przypominamy, jubileuszowa gala z okazji 25-lecia telewizji Polsat w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 20:05. Na pewno nie zabraknie podczas niej także wątków miłosnych!