Na każdy temat zapoczątkowało w polskiej telewizji modę na talk show. Spora w tym zasługa prowadzącego Mariusza Szczygła oraz kontrowersyjnych tematów które poruszał. Tytuły kolejnych odcinków brzmiały „Małolat, ale może zabić”, „Usługi erotyczne spółka z o.o.”,  „Mężczyźni na obcasach”, „ Chłopaki z poprawczaka” czy  „Wojskowa fala”. Zaskakujące pytania i nietuzinkowi goście – wszystko to złożyło się na sukces programu. Powstało aż 311 odcinków tego przebojowego talk-show, którego pomysłodawcą i producentem był Witold Orzechowski. Kogo mogliśmy w nich oglądać?

Na każdy temat - najsłynniejsi goście

W Na każdy temat gościły zarówno osobowości świata kultury takie jak: Karel Gott, Violetta Villas, Bogusław Kaczyński, Hanka Bielicka, Sophia Loren, niezwykle u nas popularna na sprawą „Zbuntowanego anioła” Natalia Oreiro, jak i drag queen, prostytutki czy zwykli ludzie o niezwykłych hobby: naturyści, kolekcjonerzy, astrolodzy. A jak pracę przy tym formacie wspomina jego wieloletni prowadzący Mariusz Szczygieł:

„Kilka razy zdarzyło się, że publiczność, która przyjechała do studia na nagranie, nie chciała zdejmować kurtek. Mówili, że przecież na dachu będzie im zimno. W latach dziewięćdziesiątych wielu widzów nie rozumiało jeszcze umowności telewizji. Mimo że przyjeżdżali do budynku, który miał raptem jedno piętro, wyobrażali sobie, że będą siedzieć na dachu, gdzie ląduje helikopter…” – śmieje się dzisiaj Mariusz Szczygieł.

Na każdy temat - jak wyglądało studio i prowadzący?

Mało kto wie, że jednym z gości programu Na każdy temat w grudniu 1994 roku była Nina Terentiew, wówczas szefowa TVP 2, dziś - dyrektor ds. programowych Polsatu. Kto by wtedy przewidział, że zaledwie dekadę później stanie się najważniejszą osobą w Polsacie…?

A Wy jak wspominacie kultowe dziś odcinki talk-show Na każdy temat? Zajrzyjcie do naszej GALERII i przypomnijcie sobie te najgłośniejsze!

Zobaczcie słynny odcinek z Natalią Oreiro w roli głównej! Oglądaiście go przed laty?