W czasie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w tym roku 15 stycznia 2018, zbierano pieniądze "na wyrównanie szans w leczeniu noworodków". I choć od finału mięły już niemal dwa miesiące, to jednak Jurek Owsiak dopiero dzisiaj rano podał, ile udało się zebrać jego organizacji. Jak ujawniono podczas porannej konferencji prasowej, w tym roku udało się zebrać 126 373 804, 33 ZŁOTYCH. Jak się zatem okazuje, w tym roku padł kolejny zbiórkowy rekord! Dyrygent orkiestry, Jurek Owsiak, ogłosił, że w tym roku udało się zebrać 21 milionów złotych więcej niż rok temu. Podczas 25. finału WOŚP w 2017 roku zebrano bowiem 105 milionów złotych.

ZOBACZ: JERZY OWSIAK ogłasza zmianę nazwy Przystanku Woodstock! Na jaką? Dlaczego?

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ile zebrano?

Podczas porannej konferencji prasowej Jurek Owsiak poinformował także o tym, jakie plany ma Wielka Orkiestry na przyszły rok. W czasie 27. finału WOŚP w 2019 roku pieniądze będą zbierane na wsparcie dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi, w tym m.in. na dofinansowanie dziecięcych szpitali i oddziałów psychiatrycznych.

Czy za rok Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy uda się pobić tegoroczny rekord i zebrać jeszcze więcej pieniędzy? Patrząc po wynikach doczasowych zbiórek, wierzymy, że dla WOŚP nie ma rzeczy niemożliwych!