Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka gra już dwudziesty ósmy raz. W niedzielę 12 stycznia 2020 roku ponad 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Celem zbiórki 28. Finału WOŚP 2020 jest jednak nie tylko wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej w Polsce. W reakcji na bieżące wydarzenia, zgodnie zadecydowano, że cała kwota zebrana przez trzy australijskie sztaby WOŚP zostanie w tym roku wyjątkowo przekazana na rzecz organizacji zajmującej się ratowaniem zdrowia i życia ofiar pożarów w Australii.

WOŚP 2020 - ile pieniędzy zebrano?

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 trwa. Deklarowana kwota zebrana na rzecz 28. Finału WOŚP wynosi dokładnie 115 362 894 zł. Ostateczny wynik WOŚP 2020 poznamy jednak dopiero 8 marca. Część charytatywnych aukcji internetowych będzie bowiem trwać jeszcze po zakończeniu niedzielnego finału.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku WOŚP zebrała rekordową kwotę 175 938 717,56 zł.

Sprawdź: Magdalena Adamowicz na WOŚP w Gdańsku: "Wierzę, że Paweł jest tutaj ze mną"

Gwiazdy dla WOŚP 2020

We wsparcie celu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle włączyły się miliony Polaków. Wśród nich nie zabrakło znanych i lubianych. Swoje poparcie dla zbiórki Jurka Owsiaka wyraziła cała plejada gwiazd polskiego show-biznesu.

W dniu finału WOŚP 2020 opowiedzieli o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" Zofia Zborowska, Monika Olejnik i Julia Wieniawa. Za to w warszawskim studiu WOŚP osobiście pojawili się m.in. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan oraz Agnieszka Chylińska, która w tym troku przekazała na aukcje WOŚP aż trzy przedmioty.

Zobacz: Najciekawsze aukcje gwiazd na 28. finał WOŚP