Szukasz kurtki zimowej? Wcale nas to nie dziwi. Już na początku października temperatury powietrza w Polsce spadły poniżej 10 stopni Celsjusza. W sklepach stacjonarnych i internetowych na szczęście powoli zaczynają się pojawiać pierwsze odsłony zimowych kolekcji. A wśród nich sporo klasycznych modeli i fasonów kurtek, które posłużą ci o wiele dłużej niż tylko w sezonie jesień-zima 2019/2020. Pikowane z kapturem, obszyte sztucznym futerkiem, czy też wykonane w całości z imitacji futra - poniżej znajdziecie nasze ulubione propozycje kurtek na zimę z popularnych sieciówek, a także od lokalnych projektantów.

Klasyczne kurtki zimowe

Pikowane kurtki z kapturem

Modne, ciepłe, wygodne, a do tego szalenie praktyczne. W wyjątkowo mroźne i śnieżne dni kaptur potrafi uratować życie. Zwłaszcza tym, którzy nie przepadają za noszeniem czapki.

Kurtki ze sztucznym futerkiem

Kurtki obszyte sztucznym futerkiem już dawno przestały być uznawane za kiczowate. Od wielu sezonów nie wychodzą z mody, dlatego jest to z pewnością bezpieczny wybór dla poszukujących zimowego okrycia, które będzie można nosić jeszcze przez co najmniej kilka chłodnych sezonów.

Kurtki z imitacji futra

Z wykorzystywania naturalnych futer w swoich kolekcjach zrezygnowali już niemal wszyscy najsłynniejsi projektanci mody. W ubiegłym roku obrońców praw zwierząt i ekologów posłuchała nawet Donatella Versace. Nie ulega wątpliwości, że kurtka ze sztucznego futerka to obecnie jedyne słuszna opcja.

SPRAWDŹ TEŻ: Modne kurtki na sezon jesień-zima 2019/2020