Na chwilę przed galą rozdania Oscarów organizatorzy Złotych Malin tradycyjnie ogłosili tegorocznych zwycięzców tego, co najgorsze w przemyśle filmowym. Nominowany w sześciu kategoriach film "365 dni" na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej ostatecznie otrzymał jedną statuetkę. Kontrowersyjne dzieło z Anną-Marią Sieklucką i Michele Morrone w rolach głównych, które w ubiegłym roku biło rekordy popularności w serwisie Netflix, zostało nagrodzone Złotą Maliną za najgorszy scenariusz. Dodajmy, że jest to pierwsze w historii tego plebiscytu wyróżnienie dla polskiej produkcji.

Blanka Lipińska komentuje wyniki Złotych Malin 2021

Blanka Lipińska już przy okazji ogłoszenia nominacji dla "365 dni" do Złotych Malin 2021 podkreślała, że traktuje to jako swój ogromny sukces. Autorka "365 dni" jest więc nieco zawiedziona, że ostatecznie nie udało się jej zdobyć statuetki w najważniejszej kategorii - Najgorszy Film.

Gdy spaliśmy, kapituła Złotych Malin ogłosiła wyniki. Pewnie miałabym inną minę, gdybym wygrała w głównej kategorii, czyli Najgorszy Film, ale nie martwcie się. I tak wygrałam w jednej, co stanowi rekord w tym kraju, ponieważ nigdy nikt z Polski nie był ani nominowany do tej nagrody, ani tym bardziej tej nagrody nie wygrał. Chyba nawet nikt spoza Hollywood nie był, także jest to duży sukces polskiej produkcji - wyznała Blanka Lipińska w sobotni poranek na instastory.

Wygrana w tej kategorii powędrowała do filmu dokumentalnego "Absolute Proof". Jego twórca, przedsiębiorca Mike Lindell, który jest bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa, próbował udowodnić, że wybory prezydenckie w USA z 2020 roku zostały sfałszowane z pomocą cyberprzestępców z Chin.

Twórczyni szeroko komentowanych w mediach erotyków zaznaczyła, że mimo wszystko i tak jest zadowolona z jednej statuetki. Co ciekawe, gwiazda ma nadzieję, że hollywoodzką antynagrodę otrzyma także ekranizacja jej drugiej powieści, której produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Dostaliśmy Złotą Malinę za scenariusz! To prawie tak, jakbym dostała za książki...Bardzo się cieszę, choć jestem troszeczkę rozczarowana. Może dlatego, że byliśmy  po prostu jednym z faworytów i ja już czułam zapach zwycięstwa w tej głównej kategorii, ale to nic. Powalczę o to za rok - dodała.

Złote Maliny 2021- kto wygrał?

Pełna lista laureatów tegorocznych antynagród filmowych przedstawia się następująco:

Najgorszy Film : "Absolute Proof"

Najgorszy Aktor: Mike Lindell - "Absolute Proof"

Najgorsza Aktorka: Kate Hudson - "Music"

Najgorsza Aktorka Drugoplanowa: Maddie Ziegler - "Music"

Najgorszy Aktor Drugoplanowy: Rudy Giuliani - "Kolejny film o Boracie"

Najgorsze Ekranowe Niedopasowanie: Rudy Giuliani i jego rozporek - "Kolejny film o Boracie"

Najgorszy Reżyser: Sia - "Music"

Najgorszy Scenariusz: "365 dni"

Najgorszy remake, sequel bądź zrzynka: "Doktor Dolittle" (remake)

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2021 - nominacje ogłoszone. Polak z szansą na statuetkę [PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH]