"365 dni", czyli ekranizacja książki Blanki Lipińskiej o tym samym tytule, bije rekordy popularności na platformie Netflix. Jak podaje serwis "Forbes", mimo wielu negatywnych opinii, liczba jego widzów rośnie w niesamowicie szybkim tempie. Film zadebiutował na międzynarodowym Netflixie 7 czerwca 2020 roku, a już trzy dni później trafił na 1. miejsce listy 10 najchętniej oglądanych produkcji danego dnia. Pozycję lidera tracił dwukrotnie, ale też dwukrotnie ją odzyskał, co według redaktorów serwisu wydarzyło się po raz pierwszy w historii.

"365 dni" z rekordem na Netflix

Od czasu wprowadzenia na Netflix codziennej listy Top 10, tylko pięć filmów spędziło na pozycji lidera co najmniej siedem dni z rzędu: "Śledztwo Spensera", "Niewłaściwa Missy", "Angry Birds 2", "Nieoszlifowane Diamenty" i właśnie "365 dni".

Redakcja "Forbes" opracowała własny ranking filmów, które kiedykolwiek pojawiły się w pierwszej dziesiątce i według ich obliczeń film Blanki Lipińskiej jest obecnie ósmym najpopularniejszym w serwisie Netflix od momentu wprowadzenia funkcji Top 10.

  1. Angry Birds 
  2. Jak Ukraść Księżyc
  3. Śledztwo Spensera
  4. Niewłaściwa Missy
  5. Świat w ogniu
  6. Tyler Rake: Ocalenie
  7. Rodzeństwo Willoughby
  8. 365 dni 
  9. Code 8
  10. Kosmiczny mecz

Biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia "365 Dni" "Forbes" przewiduje, że produkcja wyprzedzi trójkę swoich konkurentów i w ciągu kilku dni awansuje na 4. miejsce w rankingu najlepszych filmów na Netflix.

ZOBACZ TEŻ: KATARZYNA BONDA o Blance Lipińskiej: "Obiecała, że wyśle mi swoje książki, ale nie dotrzymała słowa"