16 stycznia, czyli w tzw. Blue Monday (najbardziej depresyjny dzień w roku) na świat przyszła Kate Moss. Urodziła się dokładnie 43 lata temu w Londynie. Nie była specjalnie urodziwym dzieckiem, więc nic nie zapowiadało, że zostanie gwiazdą wybiegów, wystąpi w kampaniach największych i najbardziej luksusowych domów mody, będzie miała gorący romans z Johnnym Deppem, a do ślubu pójdzie w cudownej sukni projektu Johna Galliano. Moss sama zdaje się być zaskoczona ogromem sławy, jaka na nią spadła. I po ponad 29 latach (!) w branży ma już jej trochę dość...

Dziś Kate Moss obchodzi 43 urodziny. Karierę w modelingu rozpoczęła już jako 14-latka. Do jej największych osiągnięć należy nieskończona ilość okładek magazynu "Vogue" (wystąpiła chyba w każdej edycji), pamiętna kampania dla CK Jeans, od której wszystko się zaczęło, kilka kolekcji dla brytyjskiej sieciówki Topshop, które wyprzedały się na pniu, a także udział w pokazach takich gigantów  świata mody, jak Karl Lagerfeld, Gianni Versace, a potem jego siostra - Donatella, John Galliano, Jean Paul Gaultier i tak dalej. Na jej koncie jest też narkotykowy skandal, który... tylko wzmocnił jej pozycję w branży. Dziś Kate Moss jest nie tylko supermodelką - uchodzi też za ikonę stylu, trendsetterkę, tzw. it girl.

ZOBACZ TAKŻE: Anja Rubik zaprasza na pokaz Yves Saint Laurent w Paryżu. Wyjazd w ramach licytacji WOŚP 2017

Moss wypromowała charakterystyczny rock'n'rollowy styl, dziś nazywany The London Look. Dlatego też m.in. Kate Moss oglądamy w kampanii kosmetyków Rimmel, powołującej się właśnie na zadziorny brytyjski styl. Razem z Carą Delevingne Moss promowała perfumy My Burberry, wypuściła na rynek również perfumy sygnowane własnym nazwiskiem. Na portalu branżowym models.com Kate Moss zalicza się do najbardziej prestiżowej kategorii Legends, w której znajdują się także m.in. Linda Evangelista, Naomi Campbell i Stephanie Seymour.

Czy Kate Moss bardzo się zmieniła od dnia, kiedy po raz pierwszy stanęła na wybiegu? Sprawdźcie w naszej GALERII. Przypominamy urocze zdjęcia młodej Moss z lat 90-tych.

STARE ZDJĘCIA KATE MOSS>>