Baza pod makijaż - jaką wybrać? Od pewnego czasu primer jest niezbędnym produktem w kosmetyczce każdej interesującej się make-upem dziewczyny. Dynamiczny tryb życia nowoczesnych kobiet wymaga od nich pewności siebie, podejmowania szybkich decyzji, idealnego wyglądu oraz efektu doskonałej cery. Bazy pod makijaż skutecznie przedłużają jego trwałość, a regularne ich stosowanie niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto stosować bazę pod makijaż? Produkt ten można określić jako pierwszą warstwę make-upu oraz pewnego rodzaju „barierę” pomiędzy skórą a kolorowymi kosmetykami, na której utrzymuje się podkład, rozświetlacz, bronzer itd. Dzięki jego stosowaniu nasz makijaż nie tylko pozostanie nienaruszony przez kilka godzin dłużej, ale będzie również odporny na pot.

Baza pod makijaż: jak używać?

Primery różnią się teksturą oraz właściwościami. Można je podzielić na matujące, wygładzające i rozświetlające. Najlepiej używać tych, które spełniają potrzeby Twojej skóry oraz wybierać te, które będą dobrze współpracowały z Twoim podkładem. Bazy pod makijaż mogą mieć teksturę płynną, kremową lub żelową. Primery o teksturze płynnej, ze względu na swoją lekką konsystencję (ich głównym składnikiem jest zazwyczaj woda), świetnie sprawdzą się dla tłustej skóry. Do każdego rodzaju skóry pasują primery o konsystencji kremowej. Z kolei żelowe bazy pod makijaż sprawią, że skóra będzie gładka i jedwabista - dobrze sprawdzą się dla kobiet o normalnym typie skóry. 

Bazy pod makijaż: ranking

Baza Benefit The POREfessional, jak żadna inna zmniejsza widoczność porów. Jest uwielbiana przez blogerki i internautki.

Baza pod makijaż Neo Make Up HD Perfector Primer gwarantuje jednolity kolor skóry. Zawiera kompleks witamin E,C,F, który działa ochronnie i przeciwstarzeniowo.

Baza Maybelline Hydrating Primer with Hyaluronic Acidpod posiada silne właściwości nawilżające i wygładzające. Produkt zawiera kwas hialuronowy, który zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia.

Rozświetlająca baza pod podkład Laura Mercier skutecznie przedłuża trwałość makijażu. Zawarte w niej składniki odbijaące światło, wyrażnie minimalizują widoczność drobnych linii i niedoskonałości skóry.

Nawilżająca baza Nude by Nature Perfecting Primer nie zawiera silikonu, idealnie wygładza skórę i przygotowuje ją do nałożenia makijażu.