Modne fryzury na jesień 2020? Przede wszystkim zadbane, lśniące włosy, które zostały poddane odpowiedniej pielęgnacji. W tym sezonie śmiało możemy postawić na wygodę i zaprzyjaźnić się naturalnym messy lookiem i sportowymi czapkami z daszkiem. Co jeszcze króluje na Instagramie? O modne fryzury na jesień 2020 zapytaliśmy Martę Zawiślańską z warszawskiego Atelier Stylissimo - stylistkę fryzur, która odpowiada za metamorfozy najpopularniejszych polskich gwiazd i influencerek, m.in. Julii Wieniawy, Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, czy Jessiki Mercedes.

Modne fryzury 2020: sportowy chic

Marta Zawiślańska: Największym trendem tego i nadchodzącego sezonu będzie zdecydowanie sportowychic w stylu Celine z ostatniego pokazu na sezon wiosna-lato 2021. Naturalne, potargane fale w miejskim stylu świetnie sprawdza się dla każdej dziewczyny - zarówno o długich jak i średniej długości włosach. Idealnym dopełnieniem tego stylu będzie czapka z daszkiem. (Instagram @celine)

Modne fryzury 2020: niski kucyk

Najwygodniejszym trendem będą gładkie, zaczesane do tyłu kucyki lub te mocniejsze, które wyglądają jakby na mokre - tzw. wet look, jak u Chanel. Bardzo wygodne upięcia sprawdzą się zarówno do pracy jak i na wieczór. Wystarczy nałożyć opaskę w stylu Chanel i look wieczorowy gotowy. (Getty Images)

Modne fryzury 2020: zadbane włosy

Kolejnym trendem, który obowiązuje od zawsze to zadbane, wypielęgnowane, zdrowe włosy. Nie ma nic modniejszego niż zdrowy włos. Postawmy zatem jesienią i zimą na pielęgnację w domu. Dla suchych włosów polecam np. linię Hydrate od Authentic Beauty Concept. Natomiast jeśli mamy włosy mocno uszkodzone przez rozjaśnianie czy używamy zbyt często urządzeń do stylizacji, postawmy na regenerację - tutaj polecam linię Replenish również od marki ABC. (Instagram @negin_mirsalehi)

Modne fryzury 2020: rozjaśnienie przednich pasm

Jeśli chodzi o koloryzację to zdecydowanie króluje teraz tzw. money piece. Ja wolę mówić, że stawiamy na mocne pojaśnienia z przodu. Ta koloryzacja świetnie rozświetla twarz, pasuje do każdej długości i każdego rodzaju włosa, może być wykonana bardzo delikatnie lub - dla bardziej odważnych - sporo jaśniej niż kolor, który nosimy na co dzień. Może być wykonana również w każdym odcieniu blondu. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać ze zbyt częstym rozjaśnianiem, gdyż może to spowodować mocne uszkodzenia, a dalej - łamanie się tych partii włosów. (Instagram @beyonce)

Modne fryzury 2020: krótka grzywka

I na koniec baby bangs! Osobiście sama się skusiłam i zrobiłam sobie tę grzywkę. Odmładza i dodaje takiego dziewczęcego uroku. Natomiast pamiętajmy, że takie krótkie grzywki będą wymagały od nas lekkiej stylizacji, także osoby, które mają mocno kręcone włosy mogą mieć małe problemy z jej układaniem. (Instagram @da_midays)