Egzotyczny Kraków dla par

Kraków kojarzy się z polską historią, wielowiekową tradycją, Wawelem i Rynkiem Starego Miasta. Jednak jest to nowoczesne miasto, gdzie można też poczuć międzynarodowe wpływy. I nie mówimy tu tylko o restauracjach serwujących egzotyczną kuchnię – takich jak hawajska Hilo czy kalifornijski Mavericks. Krakowskie atrakcje turystyczne pokazują też kawałek innego świata.Na początek polecamy wizytę w "żywym muzeum” flory świata, czyli w Ogrodzie Botaniczny UJ, który znajduje się niedaleko miejskiego hotelu Vienna House Easy Cracow, który będzie doskonałą bazą wypadową. Można tu zobaczyć ponad 100-letni daktylowiec kanaryjski, imponującą kolekcję rzadkich sagowców czy roślin mięsożernych oraz najstarszą i najbogatszą w Polsce kolekcję storczyków. Jeżeli rośliny Wam się znudzą, możecie odwiedzić przy Rynku Głównym Papugarnię Amazonia Kraków, gdzie zobaczycie i nakarmicie kakadu, ary, rudosterki czy żako. Zwierzęta są tutaj bardzo dobrze traktowane, więc bez obaw. Z kolei na Grodzkiej warto zajrzeć do Muzeum Żywych Motyli, które w swoich zbiorach ma największe motyle na świecie czy znane wszystkim z widzenia blue morpho. Muzeum znajduje się tuż przy Labiryncie Luster i VR Full Immersion, która da Wam możliwość przeżycia przygody w wirtualnym świecie. Kupując wspólny bilet – zaoszczędzicie 

Kraków: popkulturowy weekend dla dwojga

„Globalna kłódkomania” podobno rozpowszechniła się na świecie za sprawą włoskiego bestsellera „Trzy metry nad niebem”. Obecnie mosty miłości znajdują się niemal w każdym europejskim mieście. W Krakowie zakochani upodobali sobie Kładkę Ojca Bernatka, pieszo-rowerowe przejście przez Wisłę. To idealny cel romantycznego spaceru przez Stare Miasto, który później można kontynuować Bulwarami Wiślanymi zahaczając o jaskinię Smoka Wawelskiego, wstąpić na Kazimierz, zjeść maczankę krakowską w jednym z foodtrucków czy bajgla z oscypkiem od ulicznych sprzedawców. Popkulturę trochę wyższych lotów znajdziecie w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Można tam obejrzeć chociażby interaktywną instalację Krystiana Lupy „Live Factory 2” i  zasiąść na kopii kanapy Andy’ego Warhola. 

Rowerem w Krakowie

Wolisz aktywny wypoczynek? Wzdłuż Wisły w Krakowie biegnie fragment Wiślanej Trasy Rowerowej, który jest idealny do zwiedzania Krakowa i okolic na dwóch kółkach. Można nim dojechać do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, a nawet do Oświęcimia – tylko trzeba mieć kondycję i cały dzień na taką wycieczkę. Rower na potrzeby miejskich wycieczek można wypożyczyć w licznych wypożyczalniach, a nawet w hotelach. Jeżeli zatrzymasz się w Vienna House Andel’s Cracow, rower wypożyczysz bezpłatnie w recepcji. Polecamy wyprawę na Podgórze, gdzie znajduje się najwyższy punkt widokowy w Krakowie – Kopiec Krakusa. Podgórze znane jest również ze swojej burzliwej historii. W czasie II wojny światowej znajdowało się tu krakowskie getto oraz jedna z fabryk Schindlera. Dziś w muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera można wgłębić się w tę smutną historię.

Kraków w rytmie PRL – Nowa Huta

Rowerem możesz się też wybrać do jednego z ciekawszych miejsc w Krakowie. Nowa Huta została stworzona jako oddzielne miasto, aby przeciwstawić się antykomunistycznym nastrojom w społeczeństwie. Wycieczka tam jest jak podróż w czasie – można tu znaleźć pozostałości klimatu PRL. I to nie tylko w muzeum PRL, które imituje mieszkanie z lat 50. Są tu też stylowe kawiarnie i restauracje, socrealistyczna zabudowa, a nawet podziemne schrony wybudowane w latach 50. pod budynkami mieszkalnymi. Ciekawostką jest wystawa ponad 250 prac Zbigniewa Beksińskiego pochodzących z prywatnej kolekcji przyjaciół artysty.  

Kraków na leniwie

Jeżeli zaś chcesz po prostu odpocząć i powłóczyć się uliczkami Krakowa i popróbować dobrego jedzenia, Kraków będzie doskonałym wyborem. Zarezerwuj nocleg w dobrym hotelu, w którym będziesz czuć się po królewsku. Po leniwym długim śniadaniu wybierz się na spacer do Starym Mieście, Rynku Głównym, Kazimierzu, Bulwarach Wiślanych, robiąc sobie przerwy na kawę, lunch czy na ławeczce nad Wisłą z dobrymi lodami w ręku. Sprawdź gdzie wieczorem grają dobry koncert. I po prostu zrelaksuj się! Ten weekend ma być dla Ciebie!

Polecamy nocleg w Vienna House Andel’s Cracow, który znajduje się w samym centrum Krakowa, oferuje wyśmienite śniadania i świetną obsługę. Możesz też zarezerwować sobie masaż czy zjeść kalifornijską kolację w restauracji Mavericks. Do 22 sierpnia możesz zarezerwować pobyt z 30%-ową zniżką (podróż do 5 września).