Widzisz, że wszystko powoli budzi się do życia, ale tobie wciąż brak energii do działania i chęci do wprowadzenia zmian w życiu? Sprawdź koniecznie, co możesz zrobić, aby metodą małych kroków osiągnąć sukces! Oto 5 rzeczy, które powinnaś przetestować na sobie tej wiosny, aby poczuć się lepiej w swoim ciele. Uwaga - efekty mogą cię zaskoczyć!

1. Wiosenna pielęgnacja włosów. Zmiany na głowie - zmiany w głowie?

Po zimie twoje są w słabej kondycji? Koniecznie zafunduj im kurację odbudowującą. Spokojnie, nie musisz od razu zapisywać się do fryzjera na drogi zabieg. Równie dobrze sprawdzi się regularna, skrupulatna pielęgnacja kosmetykami z dobrym składem, np. naturalnym. Zatroszcz się o włosy stosując olejki lub domowe maski. Przestaw się na szczotki i frotki, które nie uszkadzają struktury włosa. Dbaj o nie bardziej, niż wcześniej, a z pewnością odwdzięczą ci się pięknym wyglądem. Pamiętaj jednak, że jeśli to nie pomoże, warto rozważyć wizytę u trychologa - specjalisty od włosów, który będzie wiedział, co zrobić, aby odbudować zniszczone pasma.

2. Wiosenne porządki w szafie. Nie używasz - oddaj!

W twojej szafie pełno jest niepotrzebnych rzeczy? Pośród kurtek ukryłaś sukienkę z metką, której i tak nie założysz, a za ciasne jeansy wepchnęłaś za zimowe swetry? Rozpraw się z nimi raz na zawsze! Coś, co na nas nie pasuje, nie powinno spędzać nam snu z powiek. Naszym zdaniem najlepszą opcją będzie wystawienie ich na sprzedaż w którejś z popularnych aplikacji - nie dość, że pozbędziesz się ubrań, to jeszcze na tym zarobisz! Brzmi, jak plan?

3. Stań do walki z nałogiem. Kiedy, jeśli nie teraz?

Palisz i nie wiesz, co zrobić, aby ograniczyć? Rozważ przestawienie się na e-papierosy. Najnowsze badanie Eurobarometru przeprowadzone przez Komisję Europejską na temat europejskich postaw wobec tytoniu i e-papierosów wykazało, że 57% europejskich waperów używa e-papierosów, aby rzucić palenie lub ograniczyć używanie tytoniu. Urządzenie glo zostało stworzone właśnie z myślą o osobach, które chcą czerpać satysfakcję z tytoniu, przy potencjalnie ograniczonym ryzyku dla zdrowia. Podgrzewacz tytoniu glo HYPER jest elegancki, dyskretny i emituje zdecydowanie mniej nieprzyjemnych zapachów, które kojarzymy z osobami palącymi. Dwa tryby podgrzewania pozwalają wybrać intensywność doświadczenia tytoniu, a jedno ładowanie wystarcza na cały dzień używania. 

4. Profilaktyczna wizyta u lekarza

Czujesz, że kiedy zbyt długo pracujesz, twój kręgosłup daje o sobie znać? Już dawno zauważyłaś, że masz pewne problemy ze wzrokiem, ale wciąż brakuje ci czasu, aby wybrać się do okulisty lub optometrysty? A może dawno nie byłaś u ginekologa? Koniecznie zrób coś dla siebie i zapisz się do specjalisty, którego pomocy potrzebujesz. To ważne, zwłaszcza jeśli pewne dolegliwości coraz mocniej dają o sobie znać. Być może okaże się, że fizjoterapeuta to naprawdę fajny gość, a w okularach prezentujesz się lepiej, niż mogłoby ci się wydawać?

5. Tydzień, miesiąc, kwartał bez..., czyli o zmianach w diecie

Wiele razy mawiałaś sobie: "od jutra nie jem... (wstaw dowolne)"? Spróbuj powiedzieć sobie to znów, ale tym razem zastosuj metodę małych kroków. Nie odstawiaj słodyczy, czy słonych przekąsek radykalnie - z dnia na dzień i bez przygotowania. Ogranicz, a z pewnością również poczujesz różnicę. Twoja skóra i ciało z pewnością ci podziękują!