Sposoby na piękną skórę, które stosują Victoria Beckham, Kate Moss czy Meghan Markle? Okazuje się, że wszystkie te gwiazdy trzymają się podobnych zasad. Kobiety z branży znane z najbardziej promiennej, młodzieńczo wyglądającej skóry, wcale nie mają dwudziestu czy trzydziestu lat. To właśnie gwiazdy, które przekroczyły lub zbliżają się do granicy 40 lat, mogą pochwalić się cerą, której pożądamy. Kiedy warto zacząć dbać o swoją skórę, aby w tym wieku emanować naturalnym blaskiem? Najlepiej jak najszybciej. Eksperci od urody, którzy dbają o wygląd celebrytów są zgodni, że wystarczy trzymać się 5 zasad, aby uzyskać efekt pięknej skóry.

Sposoby na ładną cerę: serum i olejki zamiast nadmiernego złuszczania

Jednym z największych błędów popełnianych w pielęgnacji skóry jest nadmierne złuszczanie naskórka i stosowanie agresywnych peelingów, które ją podrażniają. Zamiast spędzać czas na usuwanie nadmiaru sebum, zacznij stosować oleje do twarzy oraz serum, które nawilżą i odżywią cerę.

Sposoby na ładną cerę: codzienna ochrona przeciwsłoneczna

Najważniejszymi produktami, jakie należy nakładać na twarz i które pomagają na dłużej zatrzymać młodość, są zdecydowanie kosmetyki chroniące przed słońcem. Stosowanie kremów z filtrem na co dzień umożliwia cieszenie się piękną skórą i zapewnia efekty nie tylko natychmiastowe, ale też długoterminowe.  

Sposoby na ładną cerę: dokładne oczyszczenie twarzy

Samo zmycie makijażu płynem micelarnym nie wystarczy. Dbaj o dokładne oczyszczanie twarzy żelem, pianką lub innym kosmetykiem, który pomoże pozbyć się resztek make-upu. Kilka razy w tygodniu rób odżywcze maseczki oraz stosuj gąbeczki oczyszczające lub używaj szczoteczki sonicznej.

Sposoby na ładną cerę: kosmetyki z witaminą C

Jakich kosmetyków warto zacząć używać jak najwcześniej, aby mieć doskonałą skórę? Tych z witaminą C. Nadają się dla osób zarówno ze skórą dojrzałą, jak i młodą. Polecane są głównie dla osób, które zmagają się z przebarwieniami, zmarszczkami, trądzikiem, a także z ziemistym odcieniem cery.

Sposoby na ładną cerę: kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki przeciwzmarszczkowe warto zacząć stosować zanim jeszcze pojawią się pierwsze zmarszczki, czyli w późnych latach 20-tych. Wcześniej wyrobione dobre nawyki, pozwalają na cieszenie się piękną, jaśniejszą i zdrowszą skórą w przyszłości.